Pixel 4a: перший погляд на новинку від Google
Нарешті це сталося і бюджетна версія Google Pixel 4 побачила світ. Презентація новинки мала відбутися ще в травні, але пандемія внесла свої корективи, тому важко сказати чи осінні презентації iPhone 12 та Pixel 5 теж не посунуться ближче до зими. Не будемо забігати наперед та сконцентруємось на свіжому апараті від Google під назвою Pixel 4a. Чим цей пристрій буде переконувати користувачів зупинити свій вибір саме на ньому зараз дізнаємось.
ДИЗАЙН
Дизайн Google Pixel 4a “витік” в мережу давно, настільки давно, що це трапилося аж у грудні 2019 року, тому в зовнішньому вигляді все передбачувано. Апарат на ринку буде лише в чорному кольорі. Смартфон виконаний з пластику і це стосується бічних рамок та задньої панелі. Суттєва зміна - розташування фронтальної камери у лівому верхньому куті в мініатюрному вирізі. Смартфон по мірках 2020 року можна вважати компактним (144 x 69.4) та легким (143 г). Рамки навколо дисплею мінімальні, а співвідношення робочої площі екрану до всієї передньої панелі краще, як у Pixel 4.
Сканер відбитків пальців знаходиться на задній панелі. Основна камера розташувалась у квадратному блоці. На верхньому торці апарату є роз’єм для навушників. Якщо говорити загальне враження про дизайн, то передня панель вписується в усі тренди 2020 року, а от задня виглядає трішки застарілою тим більше, що немає можливості обирати колір, бо є тільки чорний.
ЕКРАН
Новинка має чудовий OLED-дисплей з підтримкою HDR, щоправда частота оновлення залишилася на рівні 60 Гц. Хотілося хоча б 90 Гц, як у старших моделях, але в апараті за $349 це було б розкішшю. Щільність пікселів на рівні 443 на дюйм і не поступається для Pixel 4. Діагональ дисплею складає 5,81 дюйма з розширенням 1080х2340. Екран прикритий склом Corning Gorilla Glass 3-го покоління.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
Смартфон працює на чіпі Qualcomm Snapdragon 730G, який виконаний по 8-нанометровому техпроцесу. За графіку відповідає Adreno 618. Щодо оперативної та вбудованої пам’яті, то є тільки одна конфігурація 6/128 ГБ. На жаль, як і раніше, карту пам’яті поставити немає можливості, однак вбудована пам’ять швидка (UFS 2.1). Продуктивності смартфона більш, ніж достатньо, навіть для вимогливих ігор та додатків.
КАМЕРА
У смартфонах Pixel камера - це вітрило, яке дуже добре ловить попутний вітер і дозволяє смартфонам бути на рівні усіх інших флагманів і навіть трохи попереду. У Pixel 4a встановлена така ж оптика (12.2 МП, f/1.7, 27мм (широкий), 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF, OIS), як і в Pixel 4, тому очікувано знімки будуть схожої якості, проте є один нюанс. Коли представили Pixel 3, а пізніше Pixel 3a, то при прямому порівнянні останній програвав для флагмана. Не суттєво, не скрізь, але були сцени, де так траплялося. З Pixel 4a ситуація, швидше за все, повториться. Чому? Бо оптика в обох смартфонів однакова, але процесори, які займаються обробкою фотографій різні, тому очікувано, що новий апарат буде фотографувати так, як Pixel 4 або трішки гірше.
Основна камера тут одна, на відміну від Pixel 4, де був ще телеоб’єктив. Фронтальна має розширення 8 мегапікселів і в її якості можна не сумніватися, як і в фронтальних камерах усіх без виключення смартфонів Pixel.
АВТОНОМНІСТЬ
Зробити революцію в плані автономності смартфона, як це сталося з камерою, в Google, мабуть, не збираються, бо ємність батареї Pixel 4a складає 3140 мАг, щоправда є підтримка швидкої зарядки на 18 Вт і саме приємне, що вона є в комплекті.
ВИСНОВКИ
Смартфон однозначно вдався, якщо виходити з його вартості, то він має все, що необхідне для користувача: чудовий екран, блискучу камеру на рівні кращих флагманів, хорошу продуктивність і єдине чого йому може не вистачати — ємність батареї. До плюсів нового пристрою можна віднести підтримку безконтактних платежів завдяки вбудованому модулю NFC, але в той же час він не підтримує бездротову зарядку. Поки ми чекаємо новинку в Україні для детального огляду та порівняння знімків з іншими моделями аналогічної вартості рекомендуємо звернути увагу на актуальний флагман Google Pixel 4 XL.