Підсумки презентації Google: Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel Watch та Pixel Tablet
В травні цього року Google анонсувала вихід флагманів Pixel 7 та 7 Pro і відразу показала їхній дизайн, але не розкривала характеристики, хоча більшість з них потрапили в мережу задовго до жовтневої презентації. Тримати свої пристрої в таємниці аж до презентації для Google поки не вдавалося, але проблеми тут немає, бо ж інтрига, то не головне. В цьому матеріалі ми коротко висвітлимо всі основні моменти з презентації нових пристроїв Google.
Google Pixel 7 та 7 Pro
Новий процесор Google Tensor G2
Pixel 7 та 7 Pro отримали новий процесор Google Tensor G2. Чи можна сказати, що це найпотужніший процесор, який є на ринку смартфонів? Звісно ж ні, але йому й не потрібно бути найпотужнішим, бо він чудово оптимізований саме під смартфони Pixel, а крім того енергоефективний, бо виконаний по нормах 4-нанометрового техпроцесу.
Ще до презентації Google Pixel 7 Pro був помічений в AnTuTu з результатом 800+ тисяч балів і це гідний показник, хоча конкуренти в цьому тесті набирають понад мільйон балів. Фішкою нового покоління Tensor є робота зі штучним інтелектом. Завдяки новим можливостям процесора вдалося реалізувати такі фішки як:
- Photo Unblur — функція, яка використовує ШІ, щоб зробити розмиті зображення чіткими, навіть ті, які зроблені в русі;
- Night Sight (режим нічної зйомки) став працювати вдвічі швидше, ніж на Pixel 6 Pro;
- Cinematic Blur — новий режим для розмиття фону у відео, щось схоже, що зробила Apple зі своїм Cinematic Mode.
Також смартфони Pixel 7-го покоління отримали функцію Direct My Call, яка показуватиме пункти меню під час дзвінків від роботів. В новому смартфоні також попрацювали над якістю звуку під час дзвінків і тепер навіть в шумному середовищі ваш співрозмовник почує мінімум сторонніх звуків. Диктофон в новинках буде автоматично визначати, коли говорять різні люди. Традиційно Google багато уваги приділяла тому, що аудіо можна трансформувати в текст.
Характеристики дисплеїв
Молодша версія Pixel 7 отримала екран на 6,3 дюйма, хоча минулого року екран в Pixel 6 мав діагональ 6,4 дюйма. В старшій версії по діагоналі екрану змін немає — 6,7 дюйма. Нові Pixel суттєво прокачали в плані яскравості дисплеїв і тепер на піку маємо такі значення: Pixel 7 — 1400 ніт, Pixel 7 Pro — 1500 ніт. Частота оновлення без змін - в молодшій версії 90 Гц, а в старшій 120 Гц.
Доступні конфігурації пам’яті
Pixel 7 доступний у двох конфігураціях пам’яті — 8/128 ГБ та 8/256 ГБ, а Pixel 7 Pro має три конфігурації — 12/128 ГБ, 12/256 ГБ, 12/512 ГБ. Оперативна пам’ять формату LPDDR5, а вбудована UFS 3.1.
Про камери Pixel 7 та 7 Pro
Оптика в нових Pixel зазнала мінімальних змін, тому оновлення можна вважати мінорним, однак Google є королем обчислювальної фотографії, тому можна не сумніватися, що й цього року інженери знайшли чим здивувати.
В обох смартфонах основна камера може робити знімки з роздільною здатністю 50 МП, ультра ширококутна камера може робити знімки з роздільною здатністю 12 МП, але в Pixel 7 вона має кут огляду 118 градусів, а в старшій моделі аж 125 градусів.
В Pixel 7 Pro також є телефото модуль, якого немає в звичайній сімці. Він має роздільну здатність 48 МП, а також може похвалитися 5-кратним оптичним збільшенням з оптичною стабілізацією зображення. Нагадаємо, що в Pixel 6 Pro було тільки 4-кратне оптичне збільшення.
До речі, завдяки тому, що ультра ширококутна камера в нових пікселях отримала автофокус, то тепер з’явився макро режим. Варто згадати, що в нових Pixel встановили нові фронтальні камери на 10,8 МП. Вони однакові в звичайній та Pro-версії.
Сканер відбитків та Face Unlock
Як і минулого року, обидва смартфони мають сканер відбитків пальців під екраном, але цьогоріч додали функцію Face Unlock, як було в Pixel 4 та Pixel 4 XL, однак вона працює тільки через фронтальну камеру, тому швидше за все, використовувати її при недостатньому освітленні буде незручно, а також Face Unlock не можна буде встановити в якості захисту для банківських застосунків.
Автономність
Pixel 7 отримав батарею на 4355 мАг з підтримкою швидкої зарядки на 30W, що дозволяє зарядити смартфон на 50% за 30 хвилин. Підтримка бездротової зарядки також є. В Pixel 7 Pro батарея на 5000 мАг і, як заявляли на перзентації, цього вистачить на повний робочий день.
Традиційно для флагманських пристроїв Google тут є чип безпеки Titan M2, гучні стереодинаміки, підтримка мереж 5-го покоління, захист IP68, підтримка Wi-Fi 6E та NFC. Між іншим, на презентації пообіцяли випускати оновлення систем безпеки впродовж 5-ти років. З коробки пристрої працюватимуть на Android 13.
Google Pixel Watch
В екосистемі Google не вистачало смарт-годинника і Google нарешті заповнила цю прогалину представивши свій перший розумний годинник Google Pixel Watch. Дизайн пристрою був відомий ще з травня 2022 року, а за кілька днів до презентації в мережі навіть з’явилося відео анпакінгу цього девайсу, однак це не скасовує той факт, що годинник вийшов надзвичайно красивим. З усією повагою до Apple Watch, але їхній дизайн вже трохи набрид своєю одноманітністю впродовж років, а Google зробила красиво.
Корпус годинника зроблений з нержавіючої сталі і доступний у трьох кольорах — хром, золото та матовий чорний. Годинник важить всього 36 грамів, а його діаметр 41 мм. Google вигадала свою систему кріплення ремінців, яка схожа за принципом до того, як змінюються об’єктиви на фотоапаратах — легко, інтуїтивно зрозуміло та красиво. Google пропонує на вибір велику кількість різноманітних ремінців - від шкіряних до силіконових.
На корпусі Pixel Watch є тільки одна клавіша, яка має “преміальний вібровідгук”, саме так про неї сказали на презентації.
Годинник працює на процесорі Exynos 9110 з 2 ГБ оперативної пам’яті та 32 ГБ вбудованої пам’яті. Також є додатковий співпроцесор Cortex M33. В корпусі є батарея на 294 мАг і її має вистачити на 24 години. Автономність має не видатні показники, особливо зважаючи, що на ринку вже є Galaxy Watch 5 та Apple Watch Ultra. Щодо швидкості заряджання, то Google вказує, що:
- за 30 хвилин — 50% заряду;
- за 55 хвилин — 80% заряду;
- за 80 хвилин — 100% заряду.
Годинник може виконувати ті ж самі завдання, що і переважна більшість інших смарт-годинників на ринку — відслідковувати активність користувача, безконтактно розраховуватись в магазинах, моніторити сон та здоров’я, відповідати на дзвінки та навіть слідкувати за маршрутом в Google Maps.
Pixel Watch працює на Wear OS 3.5, але інтерфейс зовсім не схожий на те, що ми бачили в годинниках Samsung, які використовують аналогічну операційну систему. До речі, Pixel Watch сумісний з усіма Android-смартфонами, а не тільки з Pixel. Є захист по стандарту 5 АТМ, а дисплей захищений склом Corning Gorilla Glass 5.
Перевагою годинника є також те, що він має напрацювання компанії Fitbit, яку Google придбала в минулому році. Покупка годинника дає право бути членом Fitbit Premium протягом 6-ти місяців. Google Pixel Watch надійдуть у продаж 13 жовтня. Чекаємо їх в Україні для детального огляду та порівняння з конкурентами.
Google Pixel Tablet
На презентації згадали про ще один пристрій — планшет Google Pixel Tablet. Деталей про новинку розкрили мінімум, адже вийде планшет тільки в 2023 році, але Google впевнено будує екосистему, ймовірно наступного року ми побачимо нові ноутбуки від цієї компанії.
Фішкою Pixel Tablet буде докстанція для заряджання, яка перетворює планшет на розумний дисплей для дому. Док-станція разом з планшетом нагадує Nest Hub Max. Планшет працюватиме на тому ж процесорі, що і Pixel 7 та 7 Pro.
Pixel Tablet має нанокерамічне покриття, яке нанесене поверх алюмінієвого корпусу і по вигляду та відчуттях нагадує порцеляну. Наскільки це практичне рішення дізнаємось вже в наступному році.