Oppo Reno7 — перший смартфон з мікроскопом?
Скучили за тонкими і легкими смартфонами? Сьогодні у нас на огляді Oppo Reno7, який має достатньо фішок, щоб зробити на нього окремий огляд і при цьому легкість та ергономіка його ключові фішки.
ДИЗАЙН
Смартфон приємно дивує своєю ергономікою. Перш за все, хочу відмітити гострі торці, які трохи нагадують яблучну продукцію, а по-друге він, справді, тонкий. Товщина корпусу складає всього 7.5 мм, а вага 175 грамів. Також перевагою буде матова задня кришка, приємна на дотик та практична. До речі, в комплекті, про всяк випадок, є чохол.
Смартфон захищено від вологи по стандарту IPX4, що означає лише захист від бризок, тому занурювати його під воду протипоказано.
Особливістю дизайну є світлодіодне кільце навколо камери, яке світиться під час надходження сповіщень та під час заряджання: ви можете налаштувати його роботу під себе у відповідному меню налаштувань.
У слот для SIM-карток, який розташований на лівому торці, можна встановити дві SIM-картки формату nano-SIM та картку пам’яті microSD одночасно. Тут залишили роз’єм для навушників, який розмістили на нижньому торці поруч із роз’ємом для заряджання Type-C та зовнішнім динаміком. У комплекті, крім вищезгаданого чохла, буде кабель та блок для заряджання потужністю 33W.
ЕКРАН
На дисплей з коробки поклеєно захисну плівку, це приємно. Oppo Reno7 отримав екран з діагоналлю 6.43 дюйми з AMOLED матрицею і роздільною здатністю FullHD+, захищений, крім плівки, ще склом Corning Gorilla Glass 5. Пікова яскравість на рівні 800 ніт. Кути огляду, як і належить такого роду матрицям, доволі непогані, дисплей не буде втрачати насиченість при нахилі.
Тут є темна тема інтерфейсу, яка буде економити заряд акумулятора. Вона може працювати за розкладом, а також має 3 ступені інтенсивності: насичена, середня та м’яка.
Для блокування синього світла ввечері присутній режим комфорту для очей, який може вмикатися за розкладом. Колір екрану можна також налаштувати під себе, обравши між двох конфігурацій: яскравий чи природній, додатково можна налаштувати і баланс білого.
Хоча, як на мене, дисплей і так непогано збалансовано з точки зору колірної температури.
ЗАЛІЗО
Серцем смартфону виступає не найновіший (6 nm) Snapdragon 680 4G з графікою Adreno 610. Вбудована пам'ять швидка - UFS 2.2. Серед конфігурацій можете вибирати 8\128 ГБ або 8\256 ГБ. У синтетичному тесті AnTuTu Oppo Reno7 здобув 275 тисяч балів. На смартфоні можна буде пограти у важкі ігри з середніми налаштуваннями графіки, хоча періодично будуть просадки. В тесті на троттлінг апарат показав досить стабільну роботу упродовж 30 хвилин без критичного падіння частоти.
Працює смартфон на Android 12 з фірмовою оболонкою ColorOS 12.1
КОМУНІКАЦІЇ
Смартфон оснащений Wi-Fi-моделем з підтримкою стандартів 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1 з підтримкою кодеку aptX HD і звісно NFC для безконтактних розрахунків.
Сканер відбитків пальців є оптичним, його розташували під дисплеєм. Жодних претензій до нього не має, він працює швидко, важливо лише тримати у чистоті дисплей та свій палець. Щоправда, я би розташував його трохи вище для більшої зручності.
КАМЕРА
Основна камера смартфону складається з основного модуля на 64 MП з діафрагмою f/1.7. Додатково є 2 МП сенсор з діафрагмою f/3.3 для макро знімків та 2 MП сенсор з діафрагмою f/2.4 для знімків з ефектом боке. Фронтальна камера на 32 MП з діафрагмою f/2.4.
Під час фотографування на “камеру-мікроскоп” світлодіодне кільце вмикається для додаткового освітлення.
Як на мене, краще б замість “модулю-мікроскопу”, який тут встановлено виключно заради вау-ефекту і без практичного значення, встановили ультра ширококутну камеру.
АВТОНОМНІСТЬ
Oppo Reno7 отримав акумулятор об'ємом 4500 мАг з підтримкою швидкого заряджання 33W. Щоправда, смартфон підтримує лише власний стандарт SuperVOOC, тобто заряджатися швидко можна буде лише від фірмового блоку, підтримки PowerDelivery i QuickCharge нема.
У синтетичному тесті GeekBench з максимальною яскравістю екрану та максимальним навантаженням на процесор смартфон протримався трохи більше 10 годин, що доволі непогано. Зарядити смартфон до 50% з комплектним блоком можна буде орієнтовно за 30 хвилин. У смартфоні наявний режим максимальної економії енергії, коли обмежується потужність процесора, спрощується інтерфейс системи та знижується швидкість передачі даних. Це дозволить розтягнути автономність на 2-3 дні.
ВИСНОВКИ
Oppo Reno7 вийшов гарним, іміджевим смартфоном, який має свої унікальні фішки, як-от світлодіодне кільце для сповіщень та камера-мікроскоп. Він отримав хороший AMOLED дисплей з частотою 90 Гц, середньої потужності процесор, непогану камеру та автономність. Цього цілком достатньо для комфортної роботи, спілкування та споживання контенту.