Oppo Band: дебют вдався!
Сьогодні на ринок фітнес-браслетів вкрай важко увійти, бо там шалена конкуренція. Чого вартують хоча б Mi Band 6 та Huawei Band 6, які вже й фітнес-браслетами називати важко. Незважаючи на це компанія Oppo презентувала на українському ринку свій фітнес-браслет з логічною назвою Oppo Band. Чим він може похвалитися і чому варто обирати саме його, а не пристрої конкурентів сьогодні будемо розбиратися.
ДИЗАЙН
По дизайну Oppo Band — класичний фітнес-браслет в якому є силіконовий ремінець, витягнута капсула, яка виймається, а в комплекті є зарядний кабель та документація. По характеристиках та ціні Oppo Band буде конкурувати в першу чергу з Mi Band 5. Маючи аналогічні діагоналі дисплея розмір корпусу Oppo Band менший по ширині, висоті та товщині, а це означає, що він не буде чіплятися за одяг під час активностей.
До речі, щоб заряджати цей браслет не обов’язково виймати капсулу з ремінця. По-перше — це зручно, а по-друге — не розтягується ремінець. На корпусі немає жодної клавіші, бо все керування здійснюється за допомогою сенсорного екрану. До речі, без ремінця браслет важить всього 10 грамів. Він не відчувається на руці. Захист від води на рівні 5 АТМ, тому ні дощ, ні плавання йому не страшні.
ЕКРАН
В Oppo Band встановлений AMOLED екран з діагоналлю 1,1 дюйма. Роздільна здатність на рівні 126x294 пікселів. Яскравість можна налаштовувати на 5 рівнів. Якщо використовувати браслет в сонячну погоду, то читабельним він буде лише на яскравості 100%. Функції автояскравості немає, але в налаштуваннях на смартфоні можна встановити нічний режим, який буде вмикатися в конкретні години користування.
В додатку є близько 50-ти циферблатів, які можна змінювати, але одночасно на годиннику може бути не більше 5-ти. Якщо хочете додати новий, то один з 5-ти доведеться видалити. Є можливість ставити свої фото.
Керування здійснюється інтуїтивно просто:
- активація екрану і вибір бажаного пункту — один дотик;
- вимкнути екран — накрити долонею;
- меню додатків — свайп вниз;
- перемикання між циферблатами — свайп зліва направо.
Екран браслета захищений 2,5D-склом, яке взагалі не виступає над рівнем силіконового браслета, а відповідно не буде піддаватися дрібним пошкодженням.
ДОДАТОК ТА СМАРТ-ФУНКЦІЇ
Годинник підключається до смартфона за допомогою фірмового додатку HeyTap Health і в ньому доступна синхронізація з Google Fit. По зручності та дизайну додаток не поступається жодному з конкурентів. В ньому ви можете вибрати бажаний циферблат, обрати додатки, які мають синхронізуватися зі смартфоном, встановити будильник, а також налаштувати параметри відслідковування показників здоров’я. Через додаток HeyTap Health можна також оновити ПЗ.
На браслеті відображаються значок додатку з якого прийшло сповіщення. Відповідати на них не можна, як і на дзвінки, а лише відхиляти. Динаміка та мікрофона не передбачено. З браслета зручно керувати відтворенням музики, а також можна робити знімки і шукати смартфон, який загубився в межах підключення Bluetooth.
СПОРТ ТА ЗДОРОВ’Я
Oppo Band вміє рахувати кількість кроків, має пульсометр, рахує спалені калорії і може відслідковувати 12 режимів тренувань серед яких: біг (в приміщенні та на вулиці), біг для спалювання жиру, ходьба на свіжому повітрі, їзда на велосипеді (на тренажері та на вулиці), еліптичний тренажер, веслування, йога, крикет, бадмінтон, плавальний басейн.
Тренування автоматично не визначаються, тому їх доведеться запускати вручну. GPS-модуля немає, тому доведеться завжди мати поруч смартфон. Також Oppo Band буде нагадувати вам про те, що пора рухатися. Також є можливості для моніторингу сну та постійний моніторинг сердечних скорочень. Ви можете налаштовувати інтервал з яким буде відбуватися вимірювання. В додатку після синхронізації ви будете бачити повну статистику.
Oppo Band має перед Mi Band 5 значну перевагу у вигляді пульсоксиметра (SpO2). Також ви можете виконувати дихальні вправи, які заспокоюють та приводять дихання в норму.
АВТОНОМНІСТЬ
В комплекті з браслетом є зарядка, яка відновлює заряд за 90 хвилин. Однак в плані автономності Oppo Band поступається конкурентам. Виробник вказує, що браслет може працювати 12-14 днів, але цього показника можна досягнути при мінімумі сповіщень, мінімальній яскравості та нечастому моніторингу пульсу і SpO2. Якщо ж ви будете на повну використовувати браслет щодня для тренувань та перегляду сповіщень, то його вистачить максмум на 6-7 днів роботи.
ВИСНОВКИ
Можемо привітати Oppo з вдалим дебютом на ринку фітнес-браслетів. Варто сказати, що цей браслет зумів увійти в доволі тісну компанію фітнес-браслетів від Xiaomi та Huawei. Першим конкурентом для Oppo Band буде Mi Band 5, але завдяки можливості вимірювати рівень кисню в крові браслет від Oppo виграє таку конкуренцію. Якщо ж порівнювати з Xiaomi Mi Band 6 та Huawei Band 6, то вони злегка дорожчі, але мають більші дисплеї, можливість автоматичного відслідковування тренувань і кращу автономність. Серед нюансів Oppo Band можу згадати посередню автономність, але переваг тут таки більше: AMOLED-дисплей, швидка робота системи, пульсоксиметр та зручний додаток.