Oppo A96: ідеально збалансований бюджетник
Oppo A96 — апарат середнього рівня, який ідеально дотримується балансу характеристик та ціни. Він не зазіхає на територію флагманів, але майже не відстає від них, а в певних характеристиках навіть переважає. Сьогодні ділюся з вами враженнями від використання цього смартфону.
КОМПЛЕКТАЦІЯ
Бути в тренді — це прекрасно, але є тренди, які не тішать користувачів. Наприклад, тренд останніх років — не додавати в комплект до смартфону зарядний пристрій. Apple цей тренд започаткувала, більшість компаній його сприйняли з сарказмом, а тоді зробили аналогічно. Добре, що Oppo зі своїм A96 не пішли за цим трендом, тому в комплекті є блок для заряджання на 33W. Звісно в комплекті є кабель з USB-A на USB Type-C, а також голка для SIM-карти та прозорий силіконовий чохол. На екрані є заводська захисна плівка, тому купуючи цей апарат він готовий до використання на 100%.
ДИЗАЙН
У мене на огляді смартфон чорного кольору, який має назву Starry Black, є ще також модель в блакитному кольорі Sunset Blue. Перевага чорного кольору в тому, що він не збирає відбитків пальців, бо задня панель виконана з матового пластику. Завдяки цьому апарат не є слизьким, тому шанс випустити його з рук суттєво менший.
Смартфон достатньо габаритний і важить 191 грам. Хоча це не так і багато враховуючи, що флагманська модель iPhone важить чверть кілограма. На задній панелі є блок камери з двома об’єктивами. На нижній частині смартфона є роз’єм для заряжання та роз’єм для навушників. Дрібниця, а приємно, що залишили minijack.
На правому торці розташована клавіша живлення і в неї вбудований сканер відбитків пальців. Він працює надзвичайно швидко, а висота розташування оптимально підходить під великий палець. Також в налаштуваннях є можливість увімкнути розпізнавання обличчя, але воно працює не так швидко, як сканер і при поганому освітленні не буде спрацьовувати ідеально.
На лівому торці є лоток для SIM-карти. Приємно те, що виробник не змушує вас обирати, бо ви можете встановити дві SIM-карти і окремо карту пам’яті microSD. Від флагманів смартфон відрізняється лише матеріалами корпусу та відсутністю високого ступеня захисту. Наскільки вдалося перевірити, то смартфон захищений по стандарту IP54. Бризки витримає, а от занурення у воду, швидше за все, не переживе.
ЕКРАН
Oppo A96 має великий (6,59 дюйма) IPS-екран з роздільною здатністю 1080х2412 пікселів. Пікова яскравість 600 ніт, але типова 480 ніт. Це далеко не рекордні показники, але цілком вистачить, щоб екран залишався читабельним на сонці. Приємно, що Oppo A96 підтримує частоту оновлення 90 Гц. Більш того, можна увімкнути адаптивний режим, який підбиратиме оптимальну частоту оновлення залежно від контенту.
У верхньому лівому куті екрану є виріз під фронтальну камеру. Виріз можна приховати в налаштуваннях, але насправді він ніяк не заважає під час роботи, ігор чи перегляді відео. Також в налаштуваннях можна налаштувати колірну температуру, шрифт та оформлення заблокованого та основного екрану. Темна тема інтерфейсу також доступна, але вона ніяк не впливає на автономність апарату.
Завдяки співвідношенню сторін 20:9, на смартфоні зручно грати гонки типу Asphalt 9 та ігри в стилі Shadow Fight 3.
ЗАЛІЗО
Смартфон може похвалитися процесором Qualcomm Snapdragon 680 з графікою Adreno 610. Апарат має тільки одну конфігурацію оперативно пам’яті — 8 ГБ, а вбудованої може бути 128 або 256 ГБ (UFS 2.2). Нагадаю, що внутрішнє сховище можна розширити карткою пам’яті.
В синтетичних тестах апарат проявив себе наступним чином:
- AnTuTu — 266 тисяч балів;
- GeekBench (одноядерний режим) — 1851 бал;
- GeekBench (багатоядерний режим) — 6682 бали.
Для яких завдань вистачить такої потужності?
Ви можете грати фактично всі ігри на високих налаштуваннях графіки, крім найбільш вимогливих і важких, де інколи можуть траплятися поодинокі фрізи, а на середніх налаштуваннях вам доступно взагалі все, що ви тільки можете завантажити з Play Market.
Про перегляд контенту чи користування месенджерами взагалі не говоримо, бо з цим без проблем справляють куди скромніші апарати. До речі, приємно вразила швидкість роботи інтерфейсу, особливо, якщо ви увімкнете частоту оновлення 90 Гц. З коробки смартфон працює на Android 11 з фірмовою оболонкою ColorOS 11.1.
КАМЕРА
Задній блок камери складається з двох об’єктивів — основний на 50 МП з фазовим авфтофокусом та додатковий сенсор на 2 МП для знімків з ефектом боке. Оптичної стабілізації зображення тут немає, але вам на допомогу при зйомці відео та фото прийде штучний інтелект. Максимальна роздільна здатність відео FullHD 30 к/c.
Фронтальна камера на 16 МП і вона добре підходить для відеозв’язку та селфі при хорошому освітленні. В темну пору доби фотографії будуть посередньої якості, навіть за наявності окремого режиму для нічної фотографії. До речі, режим 50 МП потріно окремо увімкнути в налаштуваннях, він називається Екстра HD.
КОМУНІКАЦІЇ
Смартфон оснащений NFC-модулем, тому вам доступні безконтактні оплати, є підтримка WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, а також Bluetooth версії 5.0. Також смартфон підтримує кодек aptX HD, тому є сенс підібрати TWS-навушники, які теж підтримують цей кодек. Також смартфон підтримує системи навігації GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS.
АВТОНОМНІСТЬ
Смартфон оснащено батареєю на 5000 мАг, а враховуючи не вимогливий процесор та помірну яскравість екрану цього вистачить на 1,5-2 дні помірного користування. В тесті GeekBench при максимальному навантаженні на процесор смартфон розрядився зі 100% до 0% за 9 годин 39 хвилин.
Можете бути певними, якщо навіть навантажувати його на повну, то Орро А96 вистачить на цілий день використання. Він підтримує швидку зарядку завдяки блоку на 33W, який є в комплекті, і приблизно за 30 хвилин заряджається до 50%. Варто уточнити, що смартфон підтримує виключно власну технологію SuperVOOC, тому зарядні пристрої з QuickCharge та PowerDelivery не будуть заряджати його швидко, не губіть комплектний блок.
ВИСНОВКИ
Oppo A96 надзвичайно збалансований пристрій, який почне тішити вас з моменту розпакування, бо в комплекті є чохол, потужний зарядний пристрій, а на екран вже наклеєна плівка. Великий IPS-екран чудово підходить для відео, соцмереж, серфінгу в інтернеті та ігор завдяки співвідношенню 20:9. Тут встановлений не флагманський процесор, але в синтетичних тестах та реальному житті він показав себе чудово. Його вистачає для всіх завдань і разом з тим він не має надлишкової потужності, а відповідно і ціни. Приємно, що в смартфон не стали додавати по 4 камери заради кількості, а встановили тільки 2 для якісних фото вдень та портретних фото. Збалансованість пристрою “порушує” тільки автономність, бо вона тут справді флагманська, ви без проблем можете помірно користуватись ним до двох повноцінних днів роботи.