Oppo A57s: кращий смартфон до $200?
Oppo A57s — доступний і надійний смартфон. Власне, виробник позиціонує цей смартфон, як пристрій з чудовою автономністю та високим класом захисту, як для бюджетника, адже корпус смартфона захищений по стандарту IP54, а відповідно витримає потрапляння пилу та бризок.
Також ще на презентації Oppo хизувалася наступним:
- наявність NFC-модуля для безконтактних оплат;
- корпус з прямими гранями;
- підтримка швидкої зарядки на 33W;
- батарея на 5000 мАг;
- стереодинаміки;
- захист IP54;
- камера на 50 мегапікселів.
Непогано, як для бюджетного смартфону, чи не так? В цьому матеріалі будемо розбиратися з деталями.
КОМПЛЕКТАЦІЯ
Перше, що приємно дивує, Oppo не лише заявляє, що смартфон підтримує швидку зарядку на 33W, але й кладе в комплект адаптер на 33W з підтримкою фірмової технології SUPERVOOC. На жаль, в коробці немає чохла, тому про це потрібно потурбуватися під час покупки або найближчим часом, щоб захистити корпус. В комплекті також є кабель USB Type-A на USB Type-C.
ДИЗАЙН
Смартфон має дуже стильний дизайн і це одна з вагомих переваг смартфона. Трендові нині плоскі грані, задня панель, яка переливається на світлі під різними кутами має маркетингову назву Oppo Glow. На ній непомітні відбитки пальців.
Блок основної камери теж плоский, але виступає з корпусу, тому це ще одна причина, яка змушує подумати про чохол. На передній панелі є виріз-крапелька, який був модним в минулі роки, але претензій до цього рішення немає. До речі, відразу з заводу на екран ідеально наклеєна захисна плівка.
На правій стороні є клавіша живлення в які розташувався сканер відбитків пальців. Щоразу хвалимо таке рішення, бо це справді практично і швидко. Добре і те, що клавішу живлення і клавіші регулювання гучності розмістили на різних торцях.
Підсумовуючи про дизайн: смартфон красивий, в руці лежить комфортно, елементи розташовані в оптимальних для зручності місцях.
ДИСПЛЕЙ
Смартфон отримав IPS LCD матрицю з діагоналлю 6,56 дюйма. Роздільна здатність HD+ (1612х720). Екран захищений склом Panda Glass. Це аналог Gorilla Glass, який є більш доступним, але мало в чому поступається для GG.
Екран має чудові кути огляду та яскравість 480 ніт. Цієї яскравості вистачить, щоб з комфортом користуватися смартфоном в більшості сценаріїв, але в сонячни день читабельність буде суттєво просідати.
Частота оновлення 60 Гц, є конкуренти, які пропонують 90 Гц, наприклад;
В налаштуваннях екрану все звично: темна тема, фільтр синього, можливість приховати виріз, автояскравість, температура кольорів.
Екран однозначно сильна сторона цього смартфона, однак хочеться трохи більше яскравості.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
Апарат працює на процесорі MediaTek Helio G35 та має 4 ГБ оперативної пам’яті, яку можна розширити завдяки пам’яті внутрішнього накопичувача ще на 4 ГБ. Вбудована пам’ять по сучасних мірках не є швидкою — eMMC 5.1.
Загалом в смартфоні за 7-8 тисяч гривень хотілося б бачити більш потужний тандем процесора та вбудованої пам’яті, але виробник вирішив розпорядития так.
Після прочитання характеристик було зрозуміло, що синтетичних тестах апарат зірок з неба не хапатиме і зрештою так і сталося. В AnTuTu він набрав скромні 116 тисяч балів. В Geekbench в одноядерному режимі набрав 776 балів, а в багатоядерному 3937 балів.
Якщо ж відійти від сухих характеристики та синтетичних тестів, то в реальній роботі все достатньо швидко і плавно працює. Ймовірно тут свою справу робить добре оптимізований Android 12 та оновлена оболонка ColorOS 12.1.
Для споживання контенту цей смартфон — те, що потрібно, однак для створення контенту варто дивитися в сторону більш продуктивних рішень.
КАМЕРА
Основна камера складається з двох об’єктивів: 50 МП + 2 МП. В затосунок камери можна перейти навіть з заблокованого дисплею. Є всі найпопулярніші режими зймомки: портрет, нічна зйомка, панорама, таймлапс, а також Pro, де ви можете налаштувати все вручну.
Загалом камера показала себе добре в близьких та середніх планах, бо пейзажні знімки бувають пересвіченими або затемними. Увімкнувши HDR цю проблему можна вирішити до прийнятних результатів.
Від нічної зйомки нічого не очікував, а даремно, бо апарат, зважаючи на ціновий сегмент, робить гідні знімки.
Фронтальна камера на 5 МП середнього рівня, щоб зробити чітке селфі доведеться потренуватися, бо кадри дуже часто змазані.
АВТОНОМНІСТЬ
Батарея на 5000 мАг один з ключових чинників при покупці цього девайсу, а швидка зарядка на 33W в комплекті це взагалі якийсь атракціон щедрості від Oppo. Ви можете зарядити смартфон з її допомогою на 100% за 65-70 хв.
В тесті Geekbench апарат за 5 годин максимального навантаження на процесор і при максимальній яскравості екрану розрядився до 46%.
В налаштуваннях ви також можете знайти такі фішки як “оптимізоване нічне заряджання”, яке продовжує термін служби батареї, а також різні режими енергозбереження.
КОМУНІКАЦІЇ
Виробник в прямому сенсі “напічкав” цей смартфон різноманітними фішками. Тут є можливість запису телефонних розмов, підтримка Bluetooth 5.3 з кодеками aptX HD и LDAC. Також є FM-радіо. Oppo завжди славилася музичною складовою своїх девайсів і A57s не є виключенням. Смартфон також може похвалитися стереодинаміками. Роль другого динаміка виконує розмовний. Він не такий гучний та якісний, але зі своїм завданням справляється.
ВИСНОВКИ
Смартфон, який здивував в процесі огляду, адже відкрився, як дуже добре оснащений і доступний, бо тут вам NFC і 33W зарядка, батарея на 5000 мАг і захист IP54, камера на 50 МП та стереодинаміки, великий дисплей та Bluetooth 5.3. Якщо ви шукаєте доступний і добре оснащений смартфон не для вимогливих ігор, то Oppo A57s виправдає очікування.