Oppo A53: альтернатива смартфонам Xiaomi?
Oppo A53 дозволяє вам насолодитися усіма перевагами значно дорожчих апаратів і при цьому не переплачувати. Є відчуття, що цей апарат кидає камінь навіть в город Xiaomi, тому що претендує на майже приватизовану компанією Xiaomi фразу “ТОП за свої гроші”.
ДИЗАЙН
Oppo A53 виконаний з пластику. Апарат має глянцеву задню панель з градієнтом. Доступний у трьох кольорах: чорний, зелений та синій. У нас на огляді смартфон синього кольору, але завдяки градієнту він більш схожий на світло блакитний. На задній панелі розташувався сканер відбитків пальців. На лівому торці є лоток для 2-SIM-карт та карти пам’яті.
На нижньому торці розташувався роз’єм для зарядки USB Type-C, роз’єм для навушників 3,5 мм, динамік та отвір для мікрофона. Фронтальна камера розташувалася у мініатюрному отворі в правій, верхній частині екрану. Захисту від вологи не передбачено, бо це фішка більш дорогих апаратів.
Корпус легко збирає відбитки пальців, тому краще одягнути його в чохол. До речі, в комплекті зі смартфоном є прозорий і достатньо якісний силіконовий чохол зі спеціальними виступами на краях, щоб дисплей не торкався до поверхні столу, коли лежить на екрані.
ЕКРАН
Смартфон оснащений IPS-екраном з роздільною здатністю 720х1600 пікселів при діагоналі 6,5 дюйма. Відповідно щільність пікселів знаходиться на рівні 270 на дюйм, що насправді є дуже посереднім показником. Окремих пікселів на екрані не видно, а якщо увімкнути темну тему інтерфейсу, яка тут підтримується, то їх не видно взагалі.
Екран захищений склом Corning Gorilla Glass 3, а також має заводську захисну плівку. Звісно, що головна фішка цього дисплею в тому, що він підтримує частоту оновлення 90 Гц, яка для цього сегменту є розкішшю.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
Смартфон працює на бюджетному Snapdragon 460 (11 нм) з графічним чіпом Adreno 610. Підвисань чи затримок в роботі інтефейсу не спостерігається. В синтетичному тесті AnTuTu апарат набирає 147 тисяч балів. В грі Asphalt 9: Legends можна встановлювати навіть високі налаштування графіки і можна грати. На середніх та низьких гра літає.
Апарат має 4 ГБ оперативної пам’яті. Вбудованої може бути 64 або 128 ГБ. Вона швидка UFS 2.1. Потужності апарату вистачить для більшості завдань та ігор, хоча в останніх інколи доведеться змінювати налаштування графіки.
КАМЕРА
Основна камера складається з потрійного модуля. Ширококутна камера на 13 МП, а також 2 МП макро сенсор та сенсор глибини. Акцент зроблений на фронтальну камеру — 16 МП. Камера робить пристойні знімки, щоправда в темну пору доби з’являються шуми та зернистість. При хорошому освітлені фото чіткі та деталізовані. Є режим портрету та коректно працює HDR.
КОМУНІКАЦІЇ
Смартфон обладнаний стереодинаміками та міні-джеком для навушників. Bluetooth 5.0 з підтримкою кодеку aptX HD. Підтримує Wi-Fi стандарти a/b/g/n/ac. Приємно те, що смартфон має модуль NFC для безконтактних оплат.
АВТОНОМНІСТЬ
Смартфон має батарею на 5000 мАг, а враховуючи, що тут роздільна здатність HD+, то вам його цілком може вистачити на 2 дні роботи. Також на автономність вплине частота оновлення екрану 60 чи 90 Гц. В комплекті є швидка зарядка на 18 Вт, яка може зарядити смартфон за 2 години.
ВИСНОВКИ
Смартфон коштує близько 200 доларів і при цьому може похвалитися великим екраном на 6,5 дюйма з підтримкою частоти оновлення 90 Гц. Може тягнути більшість ігор на середніх налаштуваннях графіки, а також має камеру, яка робить гідні знімки при хорошому освітленні. Крім того, є модуль NFC та підтримка бездротової зарядки на 18 Вт.