OPPO A17: ставка на дизайн та автономність
У вересні 2022 року компанія Oppo представила смартфон з назвою A17. На перший погляд це ще один непримітний смартфон з сотні подібних, але приблизно за $150 для Oppo вдалося зробити красивий апарат ще й з завидною автономністю. До речі, бюджетні смартфони від цієї компанії славляться часом автономної роботи.
КОМПЛЕКТ
В коробці є 10-ватний блок для заряджання, кабель USB-A на micro-USB, голка для SIM-карти та документація. Спочатку радієш, що в комплекті є адаптер для заряджання, а потім захват трохи стихає при спогляданні на micro-USB роз’єм. Звісно з цим можна миритися, але хотілося б мати зручний USB Type-C кабель для усіх пристроїв.
ДИЗАЙН
Смартфон, справді, заслуговує на увагу до свого дизайну. Бо вся задня кришка тактильно і візуально нагадує натуральну шкіру. На задній взагалі не видно відбитків пальців, забруднень і навіть дрібних механічних пошкоджень. Це один з тих смартфонів, які можна носити без чохла, хоча з останнім завжди надійніше. Бокові рамки плоскі, але з незначним заокругленням по краях, тому смартфон зручно тримати в руках.
Основна камера має два модулі, які розділені один від одного і кожен має стильну металеву рамку, яка крім декоративної функції виконує ще й захисну. На правій грані є клавіша живлення зі сканером та гойдалка регулювання гучності. На лівій грані є лоток для двох SIM-карток та карти пам’яті об’ємом до 1 ТБ.
Внизу є роз’єм для заряджання та решітка динаміка. Очікувано, що тут немає стерео, але грає смартфон гучно і дзвінок чи сповіщення ви точно не пропустите. Фронтальна частина смартфона схожа на тисячі інших бюджетних смартфонів — виріз крапелька та достатньо масивні рамки. Близько 84% передньої панелі займає екран.
Oppo A17 доступний у двох кольорах — блакитний та чорний. Виробник не вказує, але якщо вірити західним оглядачам, то смартфон захищений від бризок по стандарту IPX4. Назвати смартфон компактним язик не повертається, хоча б через діагональ 6,56 дюйма, але в руці він фіксується дуже легко.
ЕКРАН
Смартфон оснащений IPS-матрицею з роздільною здатністю 1612х720 пікселів, що відповідає стандарту HD+. Частота оновлення екрану стандартна для апаратів цього цінового сегменту — 60 Гц, але час відгуку сенсорного шару 120 Гц. Головне не плутати ці два показники, бо час відгуку плавності для зображення не додає.
До екрану претензій немає, він має хорошу яскравість, а датчик автояскравості спрацьовує швидко і коректно, тому не доводиться підганяти яскравість під себе в різних умовах. Є можливість встановлення темної теми інтерфейсу, але цим вже нікого не здивуєш. Також є можливість приховати виріз в екрані, але особливого сенсу в цьому немає, бо вона ніяк не заважає для роботи. Користувачі iPhone про це можуть сказати більше.
Загалом, екран цілком відповідає рівню смартфона — не більше і не менше.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
Смартфон працює на 8-ядерному процесорі MediaTek Helio G35. Традиційно 4 ядра потужні та 4 енергоефективні з частотою 1,8 Ггц. Процесор базового рівня, який має не видатні показники у синтетичних тестах, наприклад в AnTuTu він набрав 114 тисяч балів. В Geekbench 4 в одноядерному режимі 172 бали, а в багатоядерному — 1014 балів.
Смартфон має 4 ГБ оперативної пам’яті, але її можна розширити до 8 ГБ завдяки вбудованій пам’яті і це фішка смартфону, яка справді вартує уваги, бо 4 ГБ оперативної пам’яті для Android-смартфона сьогодні це мінімум, який дозволить комфортно працювати з апаратом, а от 8 ГБ це вже інша справа.
64 ГБ вбудованої пам’яті вистачить для зберігання застосунків та особистих файлів, а якщо потрібно більше, то завжди можна скористатися можливістю розширення до 1 ТБ, тоді місця вистачить для всього. Загалом система функціонує плавно і швидко. Не на рівні головних флагманів, але нарікати не доводиться.
В тесті на тротлінг протягом 30 хвилин апарат показав себе блискуче, тому годиться для ігор чи тривалої відеозйомки, якщо ви часто використовуєте камеру смартфона для запису відео.
Смартфон працює на Android 12 з оболонкою ColorOS 12.1. Особисто я звик до “голого” Android, тому будь-які оболонки мені незручні, але це справа смаку та звички, тому до переваг чи недоліків це не віднесемо.
КАМЕРА
Основна камера представлена двома модулями на 50 МП з діафрагмою f/1.8 і фазовим автофокусом та 5 МП з діафрагмою f/2.4. Фронтальна камера на 5 МП з світлосилою f/2.2. Камера підійде для денних знімків, бо при хорошому освітленні фотографії можуть похвалитися деталізацією та насиченістю, а якщо ви хочете використовувати нічний режим, то вам точно знадобиться штатив та велика міра удачі.
Можна знімати Full HD відео з частотою 30 к/с.
КОМУНІКАЦІЇ
Смартфон підтримує дві SIM-карти, що в умовах постійних перебоїв в операторів зв’язку дуже доречна можливість. Є підтримка Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac.
Прямо зі смартфона можна увімкнути FM-радіо. На жаль, смартфон не може похвалитися NFC-модулем і це знову ж таки дивно, бо є апарати зі схожою ціною, які мають NFC, наприклад Xiaomi Redmi 9C, Vivo Y21 чи Realme C21Y.
АВТОНОМНІСТЬ
Якщо потужність та камера тут на рівні більшості смартфонів середнього рівня, то автономність тут флагманська. Ємність батареї 5000 мАг. Апарат має енергоефективний процесор, стандартну частоту оновлення екрану, тому цифри надані виробником, а це 20 годин розмов та 20 годин перегляду відео на YouTube, цілком правдиві.
Під час тесту на тротлінг впродовж півгодини смартфон розрядився тільки на 3%, а близько 60 хвилин гри в Call of Duty “з’їли” лише 10% батареї.
Якщо користуватися смартфоном тільки для спілкування, завантаження сайтів в браузері та фотографій, то за добу він розрядиться приблизно на 40-45%, тому його без проблем можна рекомендувати як смартфон, який живе два дні при помірному користуванні.
Єдиний нюанс, що зарядити смартфон швидко вам не вдасться, бо він не підтримує швидку зарядку, а лише на 10W, тому повне заряджання триває близько 2,5 годин.
ВИСНОВКИ
Oppo A17 приваблює гарним дизайном, який імітує натуральну шкіру та естетичним оформленням блоку камер, а в реальній роботі вам точно сподобається автономність, швидкість роботи сканера відбитків пальців та фото в простих умовах освітлення. Це симпатичний смартфон, який цілком вартує своїх грошей і готовий виконувати повсякденні задачі.