OnePlus Nord: вже не бюджетник і ще не флагман
У OnePlus вирішили орієнтуватися не тільки на ТОП-сегмент, але й на вищий бюджетний. Чи вийшло це у них дізнаємося в ході огляду, але вартість апарату відразу наштовхує на думки, що OnePlus Nord швидше “lite-версія” флагмана, ніж покращена версія бюджетника.
КОМПЛЕКТАЦІЯ
OnePlus Nord має цікаву коробку, яка достатньо масивна по габаритах і в той же час продумана до дрібниць в плані розташування у ній всіх комплектних елементів. Як зазвичай, в коробці до смартфонів OnePlus ви знайдете фірмовий чохол, який має виступи на краях для захисту екрану, а на задній частині навіть міні-дизайнерське рішення у вигляді матової частини.
В комплекті також є блок зарядки, кабель USB Type-C, фірмові наклейки OnePlus, а також різноманітна документація та скрепка для SIM-карти. Між іншим, апарат підтримує дві SIM-карти, але не має слоту для карти пам’яті.
ДИЗАЙН
OnePlus завжди сприймався мною, як апарат, який дає більше, ніж інші, але при цьому за менші гроші, однак в плані дизайну нічого революційного, більше того з вертикальним блоком камер він виглядає навіть трохи застарілим порівняно з сучасниками. Колір корпусу дуже приємний — бірюзовий, хоча офіційно він блакитний. Ще є варіант у сірому корпусі.
На правій грані є фірмовий перемикач режимів звуку та клавіша живлення. На лівій стороні клавіші регулювання гучності. Сканеру відбитків пальців на корпусі немає, бо він вбудований в екран. Роз’єму для навушників теж немає.
Незважаючи на те, що рамки апарату пластикові, задня панель виконана зі скла Corning Gorilla Glass 5.
ДИСПЛЕЙ
Смартфон має дисплей з матрицею Fluid-AMOLED з діагоналлю 6,44 дюйма та роздільною здатністю 1080х2400. Як і задня панель так і дисплей прикритий склом Corning Gorilla Glass 5. Екран має чимало фішок і одна з головних — частота оновлення 90 Hz, також є підтримка HDR10+. В налаштуваннях ви можете увімкнути темну тему інтерфейсу, а також тонко налаштувати Always-On Display та анімацію для зони сканера відбитків. На екрані з заводу наклеєна захисна плівка.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
Смартфон працює на 7-нанометровому Snapdragon 765G. За графіку відповідає чіп Adreno 620. Є доступні дві конфігурації вбудованої та оперативної пам’яті: 8/128 та 12/256. В синтетичному тесті AnTuTu апарат набирає близько 327 тисяч балів, а це в свою чергу означає, що він без проблем потягне переважну більшість ігор з Play Market на високих налаштуваннях графіки.
КАМЕРА
Основна камера складається з 4-х об’єктивів. Основний об’єктив має розширення 48 МП. Смартфон також має 8-мегапіксельний модуль ультра ширококутної камери, також є 5-мегапіксельний об’єктив для вимірювання глибини і 2 МП модуль для макро знімків. Нижче ви можете побачити кілька прикладів фотографій на OnePlus Nord.
Фронтальна камера подвійна. Основний об’єктив на 32 мегапікселі та ультра ширококутний на 8 МП. З усіх 6-ти камер смартфону оптичну стабілізацію має лише основний модуль на 48 МП.
АВТОНОМНІСТЬ
Апарат має батарею на 4115 мАг. В тесті GeekBench OnePlus Nord при максимальній яскравості екрану та максимальному навантаженні на процесор за три години розрядився на 33%. В комплекті є блок зарядки Warp Charge на 30W, який може зарядити девайс на 70% всього за 30 хв.
В комплекті також є фірмовий червоний кабель USB Type-C.
КОМУНІКАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ
- Wi-FI: смартфон підтримує усі стандарти, в тому числі "ac";
- Bluetooth: версія 5.1;
- NFC: є;
- Інфрачервоний порт: нема;
- Лоток для SIM-карти: є підтримка 2-х SIM-карт.
ВИСНОВКИ
Мої враження від смартфону позитивні, особливо через швидкість роботи та плавність інтерфейсу, а також через яскравий та якісний екран, який гнучко підлаштовується під конкретного користувача. Смартфон має чудові камери і лише наявність макро-модуля на 2 МП мені незрозуміла, бо фото з нього не найвищої якості. Nord дуже швидко заряджається завдяки 30-ватному блоку, який є в комплекті. Новинка від OnePlus має не найсвіжіший, але в той же час перевірений дизайн та ергономіку.