OnePlus Nord 2 5G повертає звання “вбивця флагманів”?
Сьогодні у нас на огляді смартфон OnePlus Nord 2 5G. Він вийшов в липні цього року, рівно через рік після презентації OnePlus Nord 1-го покоління. Nord — це підфлагманська лінійка смартфонів OnePlus. Виникає питання: “Чи є сенс купувати флагмани за всі гроші світу, якщо є Nord 2”?
ДИЗАЙН
Цей смартфон красивий, не унікальний, не приголомшливий, але красивий. Передня і задня частина виконані зі скла Corning Gorilla Glass 5, але про те, що це не флагман говорять пластикові рамки. Заради справедливості варто сказати, що після того, як ви помістите його в чохол, то цей нюанс відійде на другий план.
Тут залишили фірмовий для OnePlus перемикач режимів звуку. На нижньому торці є роз’єм для заряджання, але немає роз’єму для навушників. SIM-лоток також розташувався на нижній грані і він може прийняти одночасно дві SIM-карти, але місця для карти пам’яті немає.
На відміну від флагманів смартфон немає сертифікованого вологозахисту і це дивно зважаючи на те, що є суттєво доступніші смартфони, які пропонують IP68. На екран з заводу наклеєна захисна плівка.
КОМПЛЕКТ
В коробці з цим смартфоном є силіконовий чохол, адаптер на 65W, фірмовий червоний кабель USB Type-C, голка для SIM-карти, наклейки та документація.
ЕКРАН
Порівняно з першим поколінням зміни по дисплею мінімальні. Тут, як і раніше, Fluid Amoled з підтримкою частоти оновлення 90 Гц. Також заявлена підтримка HDR10+. Діагональ екрану зменшилася на 1 десяту дюйма і тепер складає 6,43 дюйма. Роздільна здатність Full HD+.
В налаштуваннях ви можете підігнати під себе колірну температуру, зробити екран теплішим, щоб зручно було читати. Також можна вибирати стилі оформлення Always-On Display та анімацію для сканера відбитків пальців, який тут під екраном і спрацьовує дуже швидко.
ЗАЛІЗО
В попередній версії Nord був процесор Snapdragon 765G, але тут вирішили поставити Mediatek Dimensity 1200 5G. Це потужний чіп і вже навряд чи хтось буде говорити, що Mediatek — “такоє”, бо навіть синтетичні тести кажуть про те, що це чудові чіпи, які в деяких параметрах навіть кращі за чіпи Qualcomm. Якщо порівнювати потужність, то цей чіп знаходиться на рівні Snapdragon 870.
Смартфон має такі конфігурації пам’яті — 8/128 ГБ, 12/256 ГБ. У нас версія на 8 ГБ оперативки і цього цілком достатньо, бо 12 ГБ, то навіть надлишок. В AnTuTu апарат набирає 587 тисяч балів.
Приємно те, що смартфон фактично не нагрівається, навіть якщо ви інтенсивно з ним працюєте в іграх чи якихось інших додатках. Найбільш теплою є площа навколо основної камери, але це взагалі некритично і що саме головне майже не впливає на продуктивність.
Загалом “залізо” OnePlus Nord 2 буде актуальне протягом кількох наступних років. Апарат з коробки працює на Android 11 з оболонкою OxygenOS, а не ColorOS.
КАМЕРА
Основна камера складається з трьох об’єктивів — ширококутний на 50 МП з фазовим автофокусом та оптичною стабілізацією, ультра ширококутний на 8 МП та 2 МП монохромний модуль для портретних фото. Фронтальна камера на 32 МП.
Основний об’єктив тут аналогічний, як і в OnePlus 9, але над кольоропередачею тут не працювали спеціалісти з Hasselblad. Додаток для зйомки добре знайомий власникам смартфонів OnePlus. В ньому є режим “Pro”, де ви можете вручну виставити ISO, витримку, баланс білого та фокусування.
Є нічний режим Ultra Night Mode та окремий режим Tripod Night Mode, де витримка 45 секунд, але потрібно знімати зі штатива. По замовчуванню апарат робить знімки на 12,5 МП, а якщо ви хочете 50 МП, то доведеться увімкнути цей режим окремо.
Оптичного наближення смартфон немає і 2х та 5х зум — це цифровий, а не оптичний. Ефект боке, який доступний завдяки монохромному модулю на 2 МП теж справляється непогано, але без претензій на WOW-ефект. Смартфон може знімати відео з роздільною здатністю 4K 30 к/с.
АВТОНОМНІСТЬ
В плані автономності цей красень точно не поступається флагманам, бо має батарею на 4500 мАг, але не це головне, а те що вона в середньому від 0 до 100% заряджається за 30-35 хвилин, але це можливо тільки з фірмовим адаптером та з комплектным кабелем.
Як OnePlus реалізував таку швидку зарядку? Дуже просто, в корпусі смартфона є 2 батареї, які заряджаються одночасно.
КОМУНІКАЦІЇ
Смартфон підтримує Wi-Fi 6, тут є модуль Bluetooth 5.2 та підтримка кодеку aptX HD. Є NFC для безконтактних оплат. Окремо варто відзначити якісні стереодинаміки.
ВИСНОВКИ
Компанія OnePlus цим апаратом з усіх сил намагається повернути собі славу “вбивць флагманів” і варто сказати, що цей пристрій має право замахнутися на таке звання. Тут скляний корпус, надзвичайно швидка зарядка, хороша камера, фірмовий перемикач режимів, потужний процесор та швидка пам’ять. Загалом, щоб на рівних конкурувати з флагманами цьому смартфону бракує вологозахисту та підтримки бездротової зарядки.