OnePlus 9R — доступний флагман
В цій статті торкнемося найцікавіших фішок OnePlus 9R і розберемося чим він відрізняється від флагманського OnePlus 9. До речі, OnePlus продовжує нас тішити комплектними зарядними пристроями. Разом з 9R в коробці ви знайдете блок для зарядки на 65W, фірмовий червоний кабель, силіконовий чохол, голку для SIM-карти та наклейки.
ДИЗАЙН
Смартфон має скляну задню та передню панелі, вони захищені склом Corning Gorilla Glass 5. В OnePlus 9 бокові рамки виконані з пластику, а в OnePlus 9R вони виконані з алюмінію. Чому у флагманському пристрої пластик, а тут метал? Незрозуміло, але приємно.
У OnePlus 9 є сертифікований захист від вологи по стандарту IP68, а в 9R можливо і є захист, але він не сертифікований і щоразу, коли він буде потрапляти під воду чи дощ це буде дуже ризиковано. Цей смартфон доступний тільки в двох кольорах: Lake Blue та Carbon Black.
По дизайну ніяких нових фішок порівняно з іншими смартфонами OnePlus він не набув. Звісно тут є фірмовий перемикач режимів та стереодинаміки. На жаль відсутня підтримка бездротової зарядки, хоча все необхідне, включаючи скляний корпус, тут є.
ДИСПЛЕЙ
Хоч пристрій не вважається головним флагманом компанії все ж він отримав топовий екран на 6,55 дюйма. Тут встановлена Fluid AMOLED-матриця з підтримкою частоти оновлення 120 Гц та HDR10+. До максимальної яскравості претензій немає, як і до роботи датчика освітлення, який миттєво підлаштовує яскравість дисплею відповідно до середовища.
Традиційно є кілька унікальних тем оформлення режиму Always-On Display. Оскільки тут AMOLED-матриця, то є сенс вмикати темну тему інтерфейсу. Про дисплей немає чого додати, бо він насичений, яскравий, контрастний. Ідеально підходить для споживання контенту, ігор та перегляду відео чи фотографій.
Сканер відбитків пальців вбудований в дисплей і на відміну від OnePlus 9 у OnePlus 9R його розмістили трохи вище і це дуже зручно, бо в 9-ці сканер, на мій смак, розташований надто низько і до нього доводиться звикати.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
В плані потужності OnePlus 9R дуже збалансований пристрій. Він працює на процесорі Qualcomm Snapdragon 870, який майже ні в чому не поступається для Snapdragon 888 і при цьому більш доступний, а це в свою чергу впливає на ціну апарату.
В AnTuTu апарат набирає 661 тисячу балів і стає в один ряд з такими пристроями, як Galaxy Note 20 Ultra чи OnePlus 8 Pro. В тесті GeekBench 5 в одноядерному режимі він показав результат 963 бали, а в мультикорі 3008 балів. Це означає, що в одноядерному тесті він набирає балів більше, ніж Samsung Galaxy S21 Ultra, щоправда останній виривається вперед в багатоядерному режимі.
Немає сенсу повторювати, що він потягне всі відомі вам ігри на високих налаштуваннях графіки і можливо тільки в особливо вимогливих доведеться задовольнятися середніми налаштуванями графіки, щоб не було підвисань та лагів.
Купуючи OnePlus 9R відразу потрібно обирати бажаний об’єм пам’яті, бо смартфон немає слоту для картки пам’яті. На вибір користувача є такі конфігурації: 8/128 ГБ, 8/256 ГБ, 12/256 ГБ. Вбудована пам’ять швидка UFS 3.1. Смартфон працює на Android 11 з фірмовою оболонкою OxygenOS 11.2.
КАМЕРА
На камерах немає помітки Hasselblad, а це означає, що над кольоропередачею в цьому смартфоні не працювали спеціалісти шведської компанії. Основна камера в OnePlus 9R складається з 4-х об’єктивів.
- ширококутний на 48 МП з діафрагмою f/1.7, фазовим автофокусом та оптичною стабілізацією зображення;
- ультра ширококутний на 16 МП з діафрагмою f/2.2, кутом огляду 123 градуси, але без автофокусу, як у OnePlus 9;
- макро модуль на 5 МП;
- монохромний модуль на 2 МП.
Селфі-камера на 16 МП з діафрагмою f/2.2.
Знімки виходять деталізованими та насиченими. Можливо тільки по кольоропередачі OnePlus 9 та 9 Pro будуть кращими завдяки напрацюванням спеціалістів з Hasselblad. Ще одна відмінність в тому, що OnePlus 9R може знімати відео 4К 60 к/с, а OnePlus 9 може 8К 30 к/с. Нижче є кілька прикладів фото зроблених на цей смартфон.
КОМУНІКАЦІЇ
Смартфон одночасно може працювати з двома SIM-картами формату nano-SIM. Є підтримка WiFi 6. Смартфон підтримує кодек aptX HD та має Bluetooth версії 5.1 (в OnePlus 9 — Bluetooth 5.2). На жаль, немає роз’єму mini-jack для навушників. NFC-модуль присутній, що зрештою не є новиною у смартфоні такого рівня.
АВТОНОМНІСТЬ
Смартфон має батарею на 4500 мАг і може надзвичайно швидко заряджатися за допомогою комплектного блоку на 65W. В комплекті немає перехідника на європейську розетку, але при покупці в КТС вам його нададуть безкоштовно. Від 0 до 100% він заряджається за 39 хв. В налаштуваннях можете знайти фірмові режими економії енергії.
ВИСНОВОК
Як виявилося цей смартфон мінімально відрізняється від флагманського OnePlus 9 і компромісів тут майже немає. Тут навіть кращі матеріали корпусу, бо алюміній замість пластику. Є лише кілька моментів, де він програє — відсутність сертифікованого вологозахисту, відсутність напрацювань спеціалістів Hasselblad в кольоропередачі знімків, відсутність бездротової зарядки, Bluetooth 5.1, а не 5.2 як в OnePlus 9, зйомка 4К, а не 8К відео, як в старшій моделі.
В решті моментів це чудовий смартфон з топовим AMOLED-екраном, багатим стереозвуком, швидкою зарядкою на 65W, швидким та зручно розташованим сканером відбитків пальців. Крім того цей апарат доступніший, ніж OnePlus 9.