Огляд Marshall Major V: стильні навушники з автономністю 100 годин
Пристрої від Marshall завжди несуть особливу атмосферу через олдскульний вигляд і довгу історію, яка сягає 70-х років 20 століття. Особливого вайбу додає той факт, що компанія була заснована колишнім барабанником. Нова модель навушників Marshall Major V увібрала в себе найкраще з попередніх версій та отримала достатньо нових фішок про які розкажемо в огляді.
ДИЗАЙН
Перше, що варто зауважити, Major V мінімально відрізняються по дизайну від попередньої версії. Якщо ви не будете звертати увагу на деталі, то взагалі не помітите різницю і на вулиці навряд чи варто очікувати, що хтось запитає: “О у тебе 5-ті Marshall?”. Це цілком зрозуміло, адже попереднє покоління було дуже успішним, тому є сенс вдосконалювати дизайн і конструкцію, а не змінювати її, що врешті й зробили в Marshall.
Традиційно для пристроїв Marshall, вони мають стильну тверду коробку в якій ви знайдете самі навушники, які до речі доступні лише в чорному кольорі, та решту аксесуарів.
Це накладні навушники з дуже м’якими і злегка заокругленими амбушурами, що мають міцну конструкцію і не бояться транспортування в рюкзаку чи частого складання/розкладання. Логотип Marshall і латунні багатофункціональні регулятори залишаються частиною дизайну. На голові Major V сидять дуже надійно і комфортно, тому навіть тривале користування не викличе дискомфорту, а ще вони цілком годяться для занять у спортзалі.
Звісно тут є фірмова кнопка з логотипом у вигляді літери M на лівому навушнику, яку можна призначити для активації Spotify Tap, перемикання між стандартним еквалайзером і вибраним вами або запуску голосового помічника. Контролер на правому навушнику, схожий на джойстик, керує відтворенням і дзвінками: натискайте на нього вгору або вниз, щоб відрегулювати гучність, або перемикайте треки вперед або назад. До речі, це один з найпростіших підходів до керування, які я зустрічав.
Навушники легко складаються, але виробник не додає в комплект чохол і це не зовсім зрозуміло, адже навушники належать не до бюджетного сегменту. На щастя, в комплекті є зарядний кабель USB-C до USB-C і аудіокабель (обидва підключаються до правої чаші навушників). Аудіокабель схожий на спіральний/телефонний, що безумовно додає навушникам ретро-рок-естетики, але він також дуже легко заплутується.
Цікаво, що користування аудіокабелем не скасовує з'єднання по Bluetooth, як це зазвичай буває. Зміни, які ви вносите за допомогою вбудованого еквалайзера, не працюватимуть у дротовому режимі, якщо ви не під'єднаєте навушники до смартфона.
ЗАСТОСУНОК
Сумісність з застосунком Marshall Bluetooth (доступний для Android та iOS) є одним з найбільш значних поліпшень у порівнянні з Major IV. Застосунок насамперед дає змогу налаштувати еквалайзер та елементи керування навушниками. На головному екрані відображається індикатор заряду акумулятора навушників, а також постійна панель відтворення, яка показує детальну інформацію про пісню, що відтворюється в цей момент.
Прокручуючись вниз, еквалайзер має дві секції. Перша секція просто показує стандартний профіль Marshall, а друга пропонує нерегульовані пресети (Bass Boost, Mid Boost, Mid Reduction і Treble Boost) і можливість створити власний підпис з п'ятьма смугами.
Також в застосунку можна змінити функцію кнопки M. Якщо ви маєте намір використовувати Spotify Tap, вам потрібно під'єднати свій обліковий запис. Після цього ви зможете просто натискати кнопку M для миттєвого відтворення музики або переходу до наступного треку.
Також ви можете налаштовувати режим економії заряду акумулятора за допомогою повзунка, налаштовувати час автоматичного вимкнення, завантажувати оновлення прошивки і від’єднувати раніше підключені пристрої. Загалом, застосунок — одна з найбільш вагомих причин переходу на нову версію.
ЗВУК
Навушники можуть похвалитися 40-міліметровими динамічними драйверами, що забезпечують частотний діапазон від 20 Гц до 20 кГц. Що стосується підключення, то навушники підтримують Bluetooth 5.3 і працюють з кодеками AAC, SBC і LC3. Підтримка Bluetooth LE Audio означає, що ви отримуєте доступ до функції Auracast.
Що це за технологія ми розповідали для вас в матеріалі “Що таке Auracast?”
Еквалайзер у застосунку дозволяє вносити помітні зміни в глибину басів і високі частоти. На треках з інтенсивним басом динаміки відтворюють потужну низькочастотну глибину. Низи не спотворюються навіть на високій гучності і залишаються присутніми на середній гучності. Major V чудово підходять для вокальних треків. Акустичні, а особливо струнні треки, звучать яскраво і детально. В Major V Marshall справді досягла балансу між низькими та високими частотами.
АВТОНОМНІСТЬ
Major V можуть працювати близько 100 годин без підзарядки. Це неймовірний показник, хоча ваші результати залежатимуть від гучності прослуховування. Є фішка зі швидкою зарядкою, коли заряджання протягом 15 хвилин забезпечить вам приблизно 15 годин бездротового відтворення, а повністю відновити заряд акумулятора можна за 3 години. Бездротова зарядка також можлива завдяки котушці в правому навушнику, однак для цього вам необхідно додатково її придбати.
ВИСНОВКИ
Marshall Major V — це навушники з крутим олдскульним дизайном та соковитим звучанням, які забезпечують безпрецедентний час автономної роботи, а також гнучкі налаштування через фірмовий застосунок. Якби Marshall додали до комплекту чохол, а також оснастили навушники системою активного шумозаглушення, то ймовірно, що конкурентам не знайшлося б місця поруч з Marshall в одному ціновому сегменті.