Narzo 50A - бюджетник з батареєю на 6000 мАг
Незважаючи на те, що флагманські смартфони різних компаній по вартості давно перейшли межу 30-40 тисяч гривень, все ж це не означає, що гідний апарат можна придбати тільки за “кругленькі” суми. Якщо подивитися на ринок бюджетників за 5-7 тисяч гривень, то виявиться, що серед них теж є багато смартфонів, які мало в чому поступаються суттєво дорожчим апаратам.
КОМПЛЕКТАЦІЯ
Приємно те, що в комплект до бюджетних смартфонів виробники продовжують додавати блок для заряджання, чохол та відразу з заводу клеять захисну плівку. Звісно чохол не преміум якості, але з головним завданням — захищати корпус, він справляється.
ДИЗАЙН
Оскільки ціна помилки в доступних апаратах не така висока, як у флагманів, то виробники можуть дозволити собі експериментувати з дизайном, інколи з таких експериментів нічого доброго не виходить, а інколи все виходить, як у випадку з Narzo 50A.
Смартфон доступний в двох кольорах Oxygen Green та Oxygen Blue. Він повністю виконаний з пластику, а на задній панелі має декоративну рифленість, яка крім естетичної функції дозволяє міцніше тримати апарат та не збирає відбитків пальців. Краї смартфону заокруглені, тому він взагалі не “врізається” в долоню. Апарат достатньо масивний, товщина складає 9,9 мм, а важить він 211 грамів.
На задній панелі також є блок камери, який складається з трьох об’єктивів, а поруч них є місце для сканера відбитків пальців. На вигляд незвичайно і красиво, але камери будуть збирати відбитки пальця від постійного розблокування смартфону. Час показує, що найбільш зручне розташування сканера відбитків в клавіші живлення, однак тут виробник спрацював ще по трендах 2020-21 років. Варто віддати належне, що працює сканер без ніяких нарікань.
Виробник залишив роз’єм для навушників, він є поруч з роз’ємом для заряджання, а клавіші керування знаходяться на правому торці, звісно для зручності було б добре розділити клавіші гучності і живлення на різні сторони смартфона, але це справа звички.
Оскільки це не флагманський апарат, то тут немає сертифікованого захисту від вологи, а відповідно за ним потрібно більш пильно приглядати, щоб раптом не потрапити під дощ чи не впустити його у воду, бо це з високою ймовірністю виведе його з ладу.
ЕКРАН
Смартфон має великий IPS-екран на 6,5 дюйма з частотою оновлення 60 Гц. Роздільна здатність екрану 1600х720 пікселів, а щільність пікселів на дюйм — 270. Характеристики екрану не видатні, але в реальній роботі він показав себе чудово, як в іграх так і при перегляді відео.
Смартфон підтримує темну тему інтерфейсу, але оскільки тут IPS-матриця, то це не впливає на автономність пристрою, а також відсутній режим Always-On Display.
Максимальна яскравість екрану складає приблизно 570 ніт і цього достатньо для будь-яких сценаріїв користування. Традиційно є можливість налаштувати колірну гаму, шрифт та вмикати автояскравість та режим комфорту для очей, що особливо актуально, якщо ви часто користуєтесь смартфоном вночі або багато читаєте з екрану.
Великий IPS-екран чудово підходить для перегляду YouTube та фільмів, але слухати аудіодоріжку краще через TWS-навушники чи проводові навушники, тому що смартфон не має стереодинаміків.
ЗАЛІЗО
Смартфон працює на процесорі MediaTek Helio G85 з графікою Mali-G52 MC2. Цей процесор був представлений ще в 2020 році і він добре підходить для бюджетних апаратів. В PUBG на високих налаштуваннях графіки смартфон може тримати близько 40 fps, в Call of Duty Mobile на середніх теж близько 40 fps, а з більш простими іграми він взагалі справляється без проблем. Нижче є результати синтетичних тестів, де Narzo 50A показав передбачуваний середній результат, але цілком достатній для бюджетного пристрою.
Результати в синтетичних тестах:
- Geekbench 5 — 389 балів в одноядерному режимі, 1387 балів в багатоядерному режимі;
- AnTuTu — 225 тисяч балів.
Смартфон має 4 ГБ оперативної пам’яті формату LPDDR4x та два варіанти вбудованої пам’яті — 64 або 128 ГБ. Є можливість встановлювати карту пам’яті.
КАМЕРА
Смартфон отримав потрійну основну камеру, де головний модуль аж на 50 МП також є два модулі по 2 МП. Один з них для макрознімків (читати — просто займає місце), а другий для вимірювання глибини і портретних фотографій. Традиційно фотоможливості апарату можна описати аналогічно, як і для більшості апаратів цього рівня — при хорошому світлі можна розраховувати на більш-менш гідні кадри, але якщо буде недостатнє освітлення чи потрібно буде активне включення HDR, то апарат не може вскочити вище голови і видасть достатньо посередні, зашумлені знімки.
Максимальна роздільна здатність відео, як для фронтальної так і для основної камери Full HD. Фронтальна камера на 8 МП.
КОМУНІКАЦІЇ
Апарат підтримує всі актуальні системи геолокації A-GPS, GLONASS, BDS, а також WiFi 802.11 a/b/g/n/ac. Версія Bluetooth 5.0. NFC модуль є тільки у версії на 128 ГБ , а у версії на 64 ГБ нема.
АВТОНОМНІСТЬ
Автономність — це кілер-фіча цього смартфона, бо він має батарею на 6000 мАг, а якщо додати до цього екран з роздільною здатністю HD та не надто вимогливий процесор, то в сумі ми отримуємо 2 дні автономної роботи. В комплекті зі смартфоном є масивний зарядний пристрій на 18W, але швидкістю заряджання смартфон похвалитися не може. Від 0 до 100% він заряджається приблизно за 2,5 години.
ВИСНОВКИ
Після кількаденного тестування у мене залишились гарні враження про Narzo 50A, оскільки в мене не було високих очікувань. Смартфон сподобався через цікавий дизайн, особливо це стосується рифленої задньої кришки, а також через хорошу продуктивність, як у повсякденних завданнях так і в іграх. Камера добре справляється тільки при хорошому освітленні, а от в складних умовах результат не найкращий. Найкраще цей смартфон підійде для тих, хто шукає апарат середнього рівня з хорошою автономністю.