Lenovo Tab P11 Pro: все в одному, але чи для всіх?
У 2021 році ринок планшетів продовжує бути в стані стагнації. iPad, як і раніше, домінує, а за решту ринку між собою воюють Samsung та Huawei, а тепер сюди хоче увірватися і Lenovo. Lenovo Tab P11 Pro одночасно є заміною ноутбуку і відмінним планшетом. До того ж за такою ціною це один із найкращих пристроїв такого плану, що зараз є на ринку.
ДИЗАЙН
Планшет має цільнометалевий корпус і по дизайну та ергономіці нагадує iPad Pro. Вага планшету 485 грамів, а в комплекті є клавіатура та підставка. Цей пристрій завдяки елегантним прямим лініям стане вам помічником на бізнес-нарадах чи інших зустрічах, а також дозволить з користю провести довгі зимові вечори.
Корпус чохла-підставки кріпиться за допомогою потужних магнітів. Клавіатура, яка між іншим теж, легко магнітиться до планшета є типовою для Lenovo, може похвалитися якістю, як в ThinkPad та глибоким ходом клавіш. Lenovo Pen, який йде в комплекті має 4096 рівнів чутливості до натискання. Він підійде для любительського малювання, але навряд чи підійде для цифрового художника через брак професійних програм для такого роду для планшетів на Android.
Рамки навколо екрану тонкі, а товщина пристрою всього 5,7 мм. Він легко поміщається в сумку. Приємно, що в арсеналі розблокування є сканер обличчя через фронтальну камеру. Також є сканер відбитків пальців вбудований в клавішу живлення. Задня частина чохла-підставки має покриття з тканини, як і нижня частина клавіатури. Наскільки це практичне рішення покаже час.
На корпусі видно чотири динаміки від JBL і вони показали себе дуже добре. Вони достатньо гучні, не спотворюють звук на високій гучності, а також добре працюють в режимі стерео. На жаль, на корпусі немає роз’єму 3,5 мм для навушників.
ДИСПЛЕЙ
Екран є однією з ключових фішок цього планшету. Діагональ 11,5 дюймів із співвідношенням сторін 16:10. OLED-матриця означає, що кольори яскраві, а чорний — ідеальний. Якщо коротко описати, то він яскравий, чіткий, контрастний і точно передає кольори. Він достатньо яскравий для використання в приміщенні (до 500 ніт) і його можна брати з собою для роботи на вулиці. Для фільмів, читання та ігор це чудовий пристрій. Єдине, що йому не вистачає — вища частота оновлення дисплею.
Для перегляду фільмів ідеально підходить. Незалежно від типу контенту — екшн чи документальний фільм він оживляє враження від перегляду. Те, що він не має високої частоти оновлення — не критично, але це трохи нівелює найкращі враження від дисплею і геймери навряд чи обиратимуть цей пристрій.
КАМЕРА
Планшет має дві камери на задній панелі (13 МП + 5 МП) та дві камери на передній панелі (8 MП + 8 МП). Прийнятні знімки можна отримати тільки при хорошому освітленні і це цілком передбачувано. Знову ж таки питання: хто фотографує на планшет? Одиниці, а для більшості основна камера не потрібна.
Ці камери годяться для швидкої зйомки дошки під час навчання, для сканування документів, але явно не для світлин на відпочинку. Фронтальна камера чудово підійде для відеоконференцій, але не більше.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
У нього достатньо потужності, щоб виконувати основні завдання без підвисань інтерфейсу. Lenovo Tab P11 Pro працює на чіпсеті Snapdragon 730G з 6 ГБ оперативної пам'яті та 128 ГБ вбудованої пам'яті. Це не флагманський чіп, тому очікувати від планшету видатної продуктивності не варто, але переважну частину ігор він буде тягнути на високих налаштуваннях графіки.
В одноядерному тесті Geekbench 5 він набирає 2379 балів, а в мультикорі 6266 балів. Загалом потужність співмірна з Snapdragon 845, який був флагманським у 2018 році. В AnTuTu апарат набирає 342 тисячі балів. 6 ГБ оперативної пам’яті достатньо, щоб без проблем зберігати в пам’яті багато програм, а 128 ГБ пам’яті вистачить для більшості користувачів.
Хоча інтерфейс переважно стабільний, проблема полягає в додатках. Найчастіше вони не оптимізовані для форм-фактора планшета. Ці програми «очікують», щоб відкритися на смартфоні і вікно програми має відповідний розмір, без можливості перейти на весь екран. Найчастіше ці програми також відмовляються працювати в альбомній орієнтації, що дуже незручно, особливо під час використання з клавіатурою.
До речі, підключення клавіатури ініціює «бізнес» режим, коли додатки відкриваються в окремих вікнах, а планшет переходить в альбомну орієнтацію. Базова модель планшету доступна лише з Wi-Fi, тоді як більш дорога модель має підтримку LTE. Конфігурації пам’яті та оперативної пам’яті є стандартними, немає опцій з додатковим обсягом вбудованої чи оперативної пам’яті.
АВТОНОМНІСТЬ
Lenovo Tab P11 Pro має батарею на 8600 мАг та підтримує швидку зарядку на 18W. Загалом автономність одна з ключових переваг планшету — більше 10-ти годин екрану в режимі перегляду відео та читання (виробник заявляє 15 годин). Подивитися цілий сезон улюбленого серіалу на Netflix за один раз — не проблема. За ніч апарат розряджається всього на кілька відсотків.
ВИСНОВКИ
Lenovo Tab P11 Pro є прямим конкурентом Samsung. Завдяки OLED-екрану, чотирьом динамікам зі стереоефектом і великою батареєю, він, безумовно, сподобається тим, хто багато дивиться кіно, але разом з тим у нього є ще кілька козирів у рукаві. По-перше, пристрій підтримує Lenovo Pen, а по друге він має чохол-клавіатуру в комплекті.
Цей пристрій варто купувати, якщо ви шукаєте чудовий екран, хорошу автономність, відмінне звучання та гнучкий форм-фактор з можливістю роботи на клавіатурі та зі стилусом. Якщо ж ви шукаєте рішення для ігор і з більшою кількістю професійного софту, то варто подивитися в сторону планшетів інших виробників.