КТС поради: Як вирішити проблеми з блоком живлення ноутбука
Ми продовжуємо давати Вам поради щодо правильного використання ноутбуків, і на черзі – блок живлення ноутбука. Це, мабуть, найголовніше в пристрої, адже якими б не були процесор та відеокарта, без електроенергії вони нічого не варті.
В ноутбуках 2 блоки живлення: внутрішній і зовнішній. Перший ми побачити не можемо, адже він схований в самому пристрої. А от зовнішній блок ми дуже добре знаємо, адже саме він вмикається в розетку.
Найбільш популярними причинами виходу з ладу блоків живлення є наступні:
- перепади напруги в мережі;
- неакуратне підключення або відключення блоку живлення від ноутбука;
- удари і падіння ноутбука;
- перегин штекера зарядного пристрою, підключеного до ноутбука;
- використання неоригінального блоку живлення і акумулятора.
Наслідки проблем виходу з ладу блоків живлення є різноманітні, від дрібних до дуже серйозних:
- ноутбук перестає включатися;
- ноутбук вимикається після декількох секунд роботи;
- ноутбук перестає заряджатися;
- ноутбук заряджається тільки при певному положенні кабеля блоку живлення.
Ремонт зарядного пристрою ноутбука не настільки складний, як діагностика поломки. Адже, в основному, ремонт зводиться до заміни непрацюючого елементу, а це може бути як роз’єм або штекер, так і ціла материнська плата.
Якщо Ви часто приєднуєте і від’єднуєте зарядний пристрій, то цілком можливо що з ладу вийде або роз’єм, або штекер. Виявити це дуже легко – просто подивіться візуальну цілісність обох елементів та перевірте чи штекер зарядного пристрою не можна дуже легко вийняти або навіть він сам «вивалюється». Якщо знайшли щось з вище перерахованого, то готуйтесь до заміни певних елементів.
Якщо зовнішній блок живлення ноутбука сильно гріється, то перевірте, чи не заблокований доступ повітря до вентиляційних отворів. Хоча, в деяких моделях використовуються такі блоки, які при нормальній роботі можуть замінити обігрівач взимку.
Інша проблема може виникнути з нагрівом штекера блоку живлення, а виникає таке через поганий контакт роз’єму живлення ноутбука в материнській платі. Таку проблему необхідно терміново вирішувати, адже вона може призвести до короткого замикання, і в кращому випадку необхідно буде замінювати мікросхему живлення, а в гіршому – всю материнську плату.
Внутрішній блок живлення може вийти з ладу через стрибки вхідної напруги, вихід з ладу батареї, перегріву, старіння елементів. Тому використовуйте мережевий фільтр, він часто рятує від таких проблем. Якщо ж таке сталось, то необхідно замінити або перепаяти ШІМ-контролери і ключі в ланцюгах живлення. Якщо у Вас нема осцилографа і Ви не знаєте що це таке, то несіть ноутбук в наш сервісний центр, ми з радістю відремонтуємо Вашого улюбленця.
Інколи ремонт блоків живлення неможливий або надто дорогий, тому краще придбати новий. Але це не так легко, адже неправильно підібраний зарядний пристрій легко нашкодить Вашому ноутбуку. При виборі звертайте увагу на 3 основні показники:
- вхідна й вихідна напруга;
- вхідний і вихідний струм;
- вихідна потужність зарядного пристрою
Вхідна напруга вимірюється у вольтах (V) і відображає напругу, яка буде подаватися на блок живлення з промислової мережі. Для України вхідна напруга складає 100-240 вольт.
Вихідна напруга є найважливішим показником при виборі блоку живлення, адже відображає кількість енергії, яка надходитиме до вашого ноутбука. Важливо, щоб вона була близькою до того значення, яке вказане на ноутбуці.
Вихідний струм показує максимальний струм, який може витримати блок живлення при напрузі, що подаєтьться на нього. Варто урахувати, що у разі, якщо вихідний струм буде меншим, ніж здатний приймати ноутбук, то ви ризикуєте втратою зарядного пристрою.
Вихідна потужність вимірюється в ватах (W). Це показник, який відображає ту силу струму, яка передається від блоку живлення до ноутбука.
Озброївшись цими знаннями Ви можете сміливо купувати новий блок живлення. Якщо ж сумніваєтесь, то завітайте до нас, ми Вам допоможемо.
Користуйтесь пристроями правильно та акуратно, оберігайте їх від неприємностей. Якщо з Вашим улюбленцем щось станеться, Ви знаєте хто Вам допоможе, але краще щоб цього не було. Безпечної зарядки ноутбука та до зустрічі в інших порадах.