Керамічний та безрамковий: Xiaomi Mi Mix 2
В Києві відбулася офіційна презентація Mi Mix 2. Окрім елегантного зовнішнього вигляду, є ще чимало фішок, які роблять Mi Mix 2 цікавим пристроєм. На фото нижче є два варіанти оформлення новинки від Xiaomi: білий та чорний.
Дизайн
Смартфон схожий на минулорічну версію, але на цей раз він став: меншим, легшим та більш тонким — всього 7,7 мм. Корпус пристрою виконаний з металу (бокові рамки) та кераміка (задня панель). На презентації про технологію виготовлення кожного керамічного блоку для панелі розповідали більше десятка хвилин. Кераміка для Mi Mix 2 вдвічі міцніша за скло, а все тому, що вона пресується при температурі 1400 градусів Цельсія під тиском 240 тонн, що більше, ніж вага 110-ти авто Mercedes S-класу.
Рамки навколо дисплею стали ще меншими, ніж в попередній версії. Зверху та по боках рамок майже немає. Фактично, рамка залишилась тільки знизу, але й вона не критична в порівнянні з конкурентами. Камера обрамлена 14-каратним золотом. Практичне значення цього рішення невідоме, проте для зовнішнього вигляду це додає шарму. Mi Mix 2 виглядає ефектно і з цим фактом не посперечаєшся.
Минулорічний Mi Mix мав діагональ екрану — 6,4 дюйма. Mi Mix 2 має діагональ 5,99 дюйма. Екран такого розміру вміщений в корпус 5,5-дюймового пристрою, тому тепер, теоретично, можна керувати смартфоном однією рукою. Якщо ви любите фотографувати чи робити селфі, то таке рішення Xiaomi точно оціните.
Йдучи в ногу з трендами, в Mi Mix 2 відмовились від 3,5 мм роз’єму для навушників, але в комплекті є перехідник з Type-C. Щоправда, тепер слухати музику і заряджати смартфон одночасно — не вдасться, доведеться купувати bluetooth “вуха”.
Екран:
У Mi Mix 2 IPS-дисплей 5,99 дюйма зі співвідношенням сторін 18:9. Таке співвідношення буде найпопулярнішим у топових девайсів 2018 року. На презентації зазначалося, що це дає можливість комфортніше працювати з навігатором, а також вивести більше корисної інформації на екран, наприклад на один абзац тексту більше, ніж на екрані зі співвідношенням 16:9.
Xiaomi зазначає, що екран займає 93% передньої частини девайсу, а нижнє “підборіддя” стало на 12% менше порівняно з Mi Mix.
Потужність
Працює “безрамковий” на 8-ядерному процесорі Snapdragon 835, що цілком прогнозовано. Зовсім скоро Qualcomm представить Snapdragon 845, після чого 835 вже не буде вважатися останнім словом у світі процесорів. Пристрій буде оснащений 6 Гб оперативної пам’яті, але буде версія і на 8 Гб оперативки. Графічний процесор у Mi Mix 2 - Adreno 540.
Таких характеристик буде достатньо для плавної роботи усіх додатків та ігор. Побавитися в улюблені “іграшки” на такому екрані — одне задоволення.
В режимі багатозадачності смартфон не підвисає, анімація залишається плавною з усіма візуальними ефектами. Вам не доведеться чекати поки смартфон “думає” навіть у ресурсоємних аплікаціях.
Операційна система — Android 8.0 Oreo. Також на Mi Mix 2 встановлена остання версія фірмової оболонки — MIUI 9.
Камера
Камера у Mi Mix 2 має 12 мегапікселів з сенсором Sony IMX386 і вона неподвійна. Якщо смартфон випускався з прицілом на 2018 рік, то відсутність подвійної камери, а відповідно і відсутність можливості робити портретні фото з боке-ефектом — суттєвий мінус. Можна заперечити і сказати, що компанія Google випустила смартфон Pixel 2 теж з однією камерою, але вона чудово справляється з портретними фото, проте в Google використали технологію Dual Pixel, яка дозволяє це робити, а у Mi Mix такої фішки немає.
Фронтальна камера розташована під екраном з правого боку. Її потужність 5 мегапікселів, враховуючи, що на ринку є представники з фронтальною камерою 20 мегапікселів, то фронталку Xiaomi можна віднести до посередніх.
Користувачі також зазначають, що для фотографування на фронтальну камеру телефон потрібно повернути верхньою рамкою донизу і лише тоді фотографувати. Зручність? Ні, не чули :(
Плюси камери Mi Mix 2:
- збільшення площі пікселів (дає можливість захопити більше світла);
- чотирьохосева стабілізація зображення;
- швидке фокусування.
Мінуси камери Mi Mix 2:
- посередня потужність фронтальної камери (всього 5 МП);
- фотографувати на фронталку незручно.
Автономність
Разом зі зменшенням габаритів, рамок та ваги пристрою зменшилася і ємність батареї. Порівняно з попередньою версією вона стала меншою на 1000 мАг.
Зменшився екран, покращилася оптимізація системи, але для 6-дюймового пристрою ємність батареї 3400 мАг не є топовим показником. У того ж Mi Max 2 від Xiaomi батарея — 5300 мАг. Відчуйте різницю.
Проте, майже всі користувачі смартфонів чи на Android чи на IOS звикли, що смартфон потрібно заряджати щодня і поки небагато девайсів, які можуть дозволити собі заряджатися лише раз на два дні чи більше.
Згладжує факт невеликої ємності батареї можливість швидкої зарядки Qualcomm Quick Charge.
Переваги Mi Mix 2:
- дизайн та використання кераміки в корпусі пристрою;
- мінімальні рамки з трьох сторін;
- об’єм оперативної пам’яті;
- фірмова оболонка MIUI 9.
- можливість швидкої зарядки;
- сканер відбитків пальців;
- роз’єм USB Type-C;
- смартфон працює в 43-х діапазонах мереж (більше, ніж в будь-якого смартфону на ринку).
- ціна, якщо порівнювати зі смартфонами з аналогічними характеристиками.
Недоліки Mi Mix 2:
- ємність батареї;
- відсутність роз’єму 3,5 мм.
Якщо “безрамковість” для вас важлива характеристика і смартфон має виконувати роль не лише “дзвонилки”, але підкреслювати статусність, то Mi Mix 2 однозначно ваш пристрій.
Проте, якщо дизайн для вас не першочергова фішка девайсу, а потрібна топова автономність, то вищезгаданий Mi Max 2 буде оптимальним рішенням.
Якщо ви в категорії прихильників бренду Xiaomi, але вам потрібна подвійна камера з усіма притаманними їй фішками, то рекомендуємо Xiaomi Mi A1.
Читайте також:
- Mi A1: камерофон від Xiaomi на чистому Android
- Нові Google Pixel 2 та Pixel 2 XL: викиньте свою дзеркалку
Автор: Савчук Назар