IP67 чи IP68: що краще і як смартфони проходять сертифікацію?

20/07/2020

Приймати душ з годинником, плавати в басейні зі смартфоном чи говорити під дощем ще декілька років назад здавалося чимось нереальним. Доводилось бігти як навіжений, щоб під зливою не дай Бог не промок телефон, а фото у басейні були цілим квестом, щоб ненароком не втопити свого «друга» :)))))

270A5AA0-A7B9-4ADA-8C54-87A0C626992F.jpeg

Але це було до того моменту, поки “голови” технічного прогресу не вигадали як захистити свої пристрої від вологи та пилу. Сьогодні ми звикли бачити це під абревіатурою ІР.

Про що ”каже” ІР показник

МЕК (Міжнародна електротехнічна комісія, якщо що) прийняла абревіатуру ІР, яка розшифровується як “міжнародний захист”. Є загальноприйнята шкала, за якою сертифікуються прилади. На основі різних тестів і визначається характеристики конкретного гаджету.

Так, перша цифра вказує на захист від пилу. Його максимум - це “шестірка”, яка означає захист від навіть найдрібнішого пилу, піску та сміття. Тобто можна спокійно засмагати на пляжі та будувати замки із піску з, наприклад, електронним годинником. Або ж не турбуватися, що у динамік смартфону потрапить щось «зайве» коли він буде «тусуватися» у бездонній (без перебільшень!) жіночій сумочці.

03294BC9-6DCC-4958-9D11-BC1478471EF6.jpeg

Є, звісно, гаджети із нижчим показником захисту від пилу.

Наприклад, ІР1Х захищає від сміття, діаметр якого більший, ніж 50 мм. ІР2Х не «пропускає» пил більше 12 мм. ІР3Х дає захист від бруду більше 2,5 мм, а ІР4Х відповідно — 1 мм. ІР5Х забезпечує частковий захист від пилу та сміття мінімальних розмірів, проте не гарантує абсолютної безпеки. А ось ІР6Х — максимальний захист від усього пилу, який може «посягнути» на твій смартфон.

C8250475-04F7-4AB3-B675-8855348A6156.jpeg

Друга цифра у стандарті ІР вказує на рівень захисту від вологи. Тут є вісім ступенів, кожен з яких має свою функціональність та умови захисту.

  • ІРх1 — це мінімальний захист лише від вертикально падаючих крапель.

  • ІРх2 захищає від крапель, падаючих під кутом до 15 градусів.

  • ІРх3 — від крапель, падаючих до 60 градусів.

  • ІРх4 захистить гаджет від крапель, які падають під будь-яким кутом. Тут вже можна спокійно «гуляти» під дощем і не турбуватися, якщо на пристрій попадуть краплі дощу.

  • ІРх5 — стандарт, який забезпечує захист від струї води, яка потрапляє на гаджет під будь-яким кутом.

  • ІРх6 захищає від динамічної дії води. Наприклад, від морських хвиль.

  • ІРх7 гарантує захист від води при зануренні у воду на конкретний час та глибину.

  • ІРх8 дає захист на конкретній глибині без часових обмежень.

ІР67 чи ІР68?

Якщо говорити конкретно про смарти, то зараз більшість гаджетів захищені за стандартом ІР67 чи ІР68. Це означає максимальний протекшен від пилу і хороша водонепроникність.

По суті, єдина різниця між стандартами лише у рівні захисту при перебуванні у воді. Так, зі смартфоном на ІР67 ти зможеш занурюватись у басейн на глибину до 1 метру і перебувати там не більше півгодини. В принципі, на те, щоб зробити фото часу вистачить :)))

80F95982-7865-407D-ADE1-4D0EB641C63B.jpeg

Смарт на ІР68 дозволяє занурюватись на глибину 1,5 метри і плавати більше 30 хвилин без наслідків у роботі пристрою.

Тобто, якщо ти не фанат фото та відео контенту під водою, то, в принципі, тобі все рівно: буде твій смарт з ІР67 чи з ІР68. Бо для захисту від крапель поту, розлитого стакану «Моршинської» та дощу буде достатньо і ІР67. ;)

Ілюзія безпеки?

Не дивлячись на те, що і ІР67, і ІР68 чудово захищає гаджет від води, є деякі обмеження. Це не універсальний бронежилет, який захистить твій смарт від усіх під світу.

Так, в ІР стандартах йдеться лише про прісну воду. Тобто, плавати у морській солоній воді зі смартом точно не варто.

Крім того, занурюватись з телефоном варто поступово, а не різкими стрибками з трамплінів басейну. Після такого потужного зіткнення з водою, вангую, що є велика ймовірність на наступний день стояти в черзі на ремонт.

Також слід пам‘ятати про таке поняття як знос. З часом смартфон може трохи втрачати свої водонепроникні властивості. Тому якщо у тебе вже трохи «пенсіонер», то краще не ризикувати.

fd5a2dee767e8dbd41a835b8bf70d991.jpg

Висновок

So, перше, що варто зрозуміти, ІР68 — не робить твій смарт таким «неуязвимым» як Брюс Вілліс :) Як не крути, але навіть при такому максимальному захисті і від пилу, і від вологи гаджет має свої «слабкі» місця.

Другий момент: мега суттєвої різниці між ІР67 та ІР68 для нас як користувачів немає. Якщо ти не фанат дайвінгу та двогодинної зйомки під водою (хоча на такі випадки є GoPro), то можеш спокійно брати смарт на ІР67. Якщо ж ти з тих, хто «мама, зліпи мені сніжку», то бери смартфон на ІР68 — це дасть максимальний захист від «незапланованих» падінь у воду :))))


Читай також:

- ТОП-5 найкращих смартфонів до 10000 грн. 2020

- Безкоштовна музика в Spotify: переваги та фішки сервісу

Читайте також:
Безкоштовні ігри на телефон, яким не потрібен інтернет
Олди згадають, як ми передавали по Bluetooth такі легендарні ігри як Gravity Defied, City Bloxx, Doodle Jump та Worms (в народі “черв'ячки”). З тих часів мобільний геймінг значно просунувся вперед, не лише в плані графіки, але й різноманітності ігрових жанрів: від платформерів та шутерів до стратегі
07/11/2024
Як правильно заряджати iPhone?
Не секрет, що акумулятори смартфонів - це розхідний матеріал, тобто в будь-якому випадку, з часом вам доведеться його замінити. Власники техніки Apple як ніхто переживають за стан акумулятора, адже його здоров'я можна відстежувати  безпосередньо у налаштуваннях без встановлення сторонніх застосунків
14/10/2024
Pixel 9 Pro XL: кращий смартфон на Android?
В цьому матеріалі розповімо про свіжий флагман від Google — Pixel 9 Pro XL. Традиційно дані про новинку з’явилися в мережі за кілька місяців до анонсу. Смартфон отримав новий дизайн, фішки штучного інтелекту, яскравіший дисплей та оновлення в апаратному забезпеченні, але чи достатньо цього щоб оновл
13/10/2024
Залишити коментар
Нещодавно переглянуті
Меню
Привіт! Допомогти ?