Galaxy Unpacked 2025: що нового?

23/01/2025

Samsung Galaxy S25 – це свіжа флагманська лінійка смартфонів, у якій Samsung поєднує потужність процесора Snapdragon 8 Elite, інновації штучного інтелекту та екологічний підхід до виробництва. Три моделі – S25, S25+ і S25 Ultra – отримали зміни в дизайні, більш “прокачені” камери та по-справжньому значний прорив стосується можливостей штучного інтелекту. Отож пройдемося по гарячих слідах презентації Galaxy Unpacked 2025 і про все розповімо.

223_1.jpg

Дизайн

Samsung вже багато років дотримується фірмового підходу до дизайну серії Galaxy S, зберігаючи впізнавані риси, але при цьому постійно вносячи дрібні удосконалення. Серія Samsung Galaxy S25, представлена на Galaxy Unpacked, продовжує цю традицію.

Однією з перших помітних змін стало використання нового скла Gorilla Armor 2 від Corning у флагманській моделі Galaxy S25 Ultra. За офіційною заявою Samsung, це скло має на 29% вищу стійкість до тріщин порівняно з оригінальним Gorilla Armor, яке встановлювалося на торішньому S24 Ultra.

На презентації прозвучала дуже переконлива інформація про те що кількість ремонтів екранів серії Galaxy S24 у порівнянні з S23 зменшилася на 60%. Відповідно, очікується, що завдяки Gorilla Armor 2 випадків заміни дисплеїв стане ще менше.

Зовнішньо серія S25 не демонструє радикальних змін, однак Samsung вдалася до ще більш мінімалістичного підходу в дизайні. Корпуси смартфонів залишаються стриманими й прямокутними, проте кути екрану тепер помітно заокругленіші.
Лівий і правий боки смартфона — стали більш пласкі. Це зроблено для того, щоб пристрій було зручніше тримати в руці, особливо коли мова йде про моделі S25+ і S25 Ultra, які є дещо більшими за габаритами.

  • Galaxy S25 — найкомпактніша модель у лінійці. Вона орієнтована на тих користувачів, які бажають отримати флагманські характеристики у більш зручному форм-факторі.
  • Galaxy S25+ — середній варіант за розміром. Він має більший екран порівняно з базовим S25, але менший за Ultra.
  • Galaxy S25 Ultra — найбільший пристрій у серії, що традиційно пропонує найширший набір можливостей, зокрема підтримку стилуса S Pen, великий екран діагоналлю 6,9 дюйма та покращені характеристики камер.

Незважаючи на те, що в моделі Galaxy S25 Ultra стилус S Pen і далі зберігається всередині корпусу, одна особливість зазнала змін: функцію дистанційного керування, доступну в попередніх поколіннях, видалено. Samsung пояснює, що попит на неї був низьким, тому компанія вирішила зосередитися на інших аспектах, зокрема на покращенні точності стилуса та нових AI-функціях, що з’явилися у S25 Ultra.

Екран

Щороку Samsung робить наголос на вдосконаленні екранів для лінійки Galaxy S. Моделі S25 не стали винятком: компанія продовжує прагнути до ще тонших рамок, більш насичених кольорів і вищої яскравості.

  • Galaxy S25 має дисплей середньої за теперішніми мірками величини — 6,2 дюйма;
  • Galaxy S25+ традиційно отримує трішки більшу діагональ — 6,7 дюйма.
  • Galaxy S25 Ultra має найбільший екран — 6,9 дюйма.

164_3.jpg

Всі пристрої працюють на матрицях OLED. Це забезпечує відмінну видимість на сонці та глибоке відтворення чорного кольору.

Одним із найбільш цікавих нововведень для моделей S25+ та S25 Ultra є ProScaler — спільна розробка Samsung та Qualcomm, що інтегрована в систему завдяки оптимізаціям процесора Snapdragon 8 Elite. Ця функція дає змогу автоматично масштабувати зображення чи відео до роздільної здатності екрана, якщо оригінал має нижчу якість. Наприклад, якщо ви переглядаєте фотографію або відеоролик у FullHD, ProScaler “дотягне” його до QHD+, підвищуючи деталізацію та чіткість.

Усі три моделі S25 підтримують динамічну частоту оновлення екрана, яка може змінюватися від 1 Гц до 120 Гц. Це не лише забезпечує плавність анімації в інтерфейсі, а й сприяє економії заряду акумулятора, оскільки в статичних сценах частота знижується до мінімуму.

Продуктивність

Однією з найвагоміших апаратних змін у серії Galaxy S25 стало використання Qualcomm Snapdragon 8 Elite для всіх регіонів. У попередніх поколіннях Samsung часто застосовувала власні процесори Exynos в окремих регіонах.

На презентації вказували, що Snapdragon 8 Elite забезпечує:

  • На 37% вищу продуктивність центрального процесора.
  • На 30% кращу графічну потужність.
  • На 40% ефективнішу обробку завдань, пов’язаних із нейронними мережами.

Такі значні прирости в Samsung пояснюють не лише більш високими тактовими частотами самого чипа, а й тісною взаємодією між апаратним забезпеченням і програмним. Зокрема, ProScaler для масштабування зображень або функції штучного інтелекту в камері можуть працювати саме завдяки співпраці з Qualcomm.

Через зростання продуктивності пристроїв Samsung приділила особливу увагу системі охолодження. У моделях S25, S25+ і S25 Ultra використовуються збільшені парові камери. В S25 Ultra розмір такої камери зріс на 40% порівняно з попереднім поколінням. Крім того, застосовується оновлений тепловий матеріал, який щільніше контактує з процесором, зменшуючи ймовірність виникнення повітряних зазорів. Це сприяє ефективнішому розсіюванню тепла й дозволяє зберегти високу продуктивність протягом довшого часу без тротлінгу.

Оскільки велика частка користувачів Galaxy-серії цікавиться мобільним геймінгом, для них буде приємним бонусом підвищена ефективність графіки та посилене охолодження.

Програмне забезпечення

Лінійка Galaxy S25 іде з попередньо встановленою Android 15 з фірмовою оболонкою One UI 7. Samsung продовжує політику довготривалої підтримки своїх флагманів, як і раніше тут в Samsung все на найвищому рівні.

Однією з основних програмних інновацій для серії S25 стає новий застосунок Now Brief, який компанія описує як “проактивну допомогу” користувачу. Що це означає на практиці?

  • Вранці Now Brief може надсилати звіт із прогнозом погоди, поточними новинами та подіями у вашому календарі.
  • Увечері додаток формує підсумок дня: добірка фотографій, зроблених протягом дня, короткі звіти про спортивні події, якщо користувач підписаний на відповідні сервіси, тощо.
  • Якщо у вас в електронній пошті зберігаються купони з терміном дії, що спливає, Now Brief може надіслати нагадування про це або навіть запропонувати негайно додати до нагадувань у календарі.

Щоб спростити доступ до Now Brief, Samsung додала віджет Now Bar на екран блокування. Він розташований внизу дисплея і дозволяє за пару дотиків відкрити проактивний помічник.

Тривалий час Samsung не впроваджувала можливості професійних відеоформатів на свої флагмани, але із серією S25 ситуація змінюється. Формат Galaxy Log дає змогу записувати ролики з більшим динамічним діапазоном, щоб потім у ручному режимі коригувати колір і експозицію. Це ідеально підходить для контент-мейкерів, які хочуть “вичавити” максимум із камери смартфона. Також з’явилася підтримка 10-бітного HDR у відеозйомці.

181_2.jpg

Функції штучного інтелекту

Розвиток штучного інтелекту став однією з ключових тем презентації серії Galaxy S25. Тут варто виділити два основних помічники:

  • Gemini відповідає за складні та переважно “хмарні” завдання, включно з веб-пошуком, виконанням крос-застосункових дій тощо.
  • Bixby відповідає за внутрішні налаштування смартфона, взаємодію з системними додатками й швидку зміну системних параметрів.

Ці два помічники можуть діяти паралельно, і користувач отримує можливість налаштувати різні ключові фрази для їх активації.

Одним із найцікавіших прикладів того, як штучний інтелект виходить на новий рівень, стала анонсована Samsung “крос-застосункова взаємодія”. Ви можете попросити Gemini виконати завдання, що охоплюють кілька додатків одразу. Для прикладу, ви можете попросити знайти всі матчі певного футбольного клубу і автоматично додати їх до календаря.

  • AI Select. Функція AI Select замінила стару “Smart Select” для стилуса S Pen в моделі S25 Ultra. Якщо раніше Smart Select дозволяла виділити будь-яку ділянку екрану для створення скріншоту або GIF, то тепер AI Select не тільки вирізає, а й розуміє контекст. Наприклад, можна виділити відео — система сама запропонує зберегти його як GIF або скористатися Audio Eraser для видалення зайвого фону.
  • Audio Eraser. Це інструмент, що використовує алгоритми шумозаглушення на основі штучного інтелекту. Його можна застосувати до відеозаписів, щоб, наприклад, приглушити голоси перехожих або видалити звук сирени швидкої допомоги.
  • Generative Edit. Ця функція працює локально на пристрої і дає змогу швидко “вирізати” небажані об’єкти з фотографій. У попередніх поколіннях Samsung уже мала інструменти для видалення об’єктів, але тепер Generative Edit виконує завдання точніше й швидше.
  • Drawing Assist. Генеративний AI-інструмент, який дозволяє на основі короткого ескізу або текстового запиту створювати нові зображення у різноманітних мистецьких стилях. Це може бути корисно для дизайнерів, художників або просто для людей, які хочуть швидко візуалізувати свою ідею.

Камери

У плані апаратної частини камер серія Galaxy S25 залишилася доволі близькою до попередньої S24. Проте Samsung доклала зусиль для покращення програмних алгоритмів та збільшення роздільної здатності ультраширокої камери в S25 Ultra, тепер він має 50 МП замість 12 МП. Це серйозне покращення, особливо для макрозйомки та зйомки пейзажів.

Центром оновлених алгоритмів обробки фотографій став ProVisual Engine. За словами Samsung, він використовує:

  • Просторово-часовий фільтр, що вміє відрізняти рухомі та нерухомі об’єкти. Це дає змогу робити чіткіші знімки об’єктів, які перебувають у русі, навіть в умовах недостатнього освітлення.
  • Подвійний аналіз шумів: кожен піксель перевіряється разом із вісьмома сусідніми, що допомагає ефективно відсівати шум і зберігати деталізацію.

Для відео нововведення насамперед стосуються: Galaxy Log та 10-бітного HDR.

Завдяки цьому серія S25 стає привабливою не лише для любителів мобільної фотографії, а й для користувачів, які хочуть мати потужний інструмент відеозйомки під рукою.

Батарея

На презентації вказали, що в смартфонах Galaxy S25 не менше 50% кобальту для батарей походить із перероблених Galaxy-пристроїв або утилізованих елементів живлення. Це демонструє прагнення компанії зменшити шкідливий вплив на довкілля.

Завдяки більш ефективній роботі процесора Snapdragon 8 Elite та покращеній системі охолодження, користувачі можуть розраховувати на певне збільшення часу автономної роботи порівняно з попередньою серією.

  • Galaxy S25 оснащений батареєю на 4200 мАг.
  • Galaxy S25+ має батарею на 4900 мАг.
  • Galaxy S25 Ultra отримав батарею на 5000 мАг.

Висновки

Серія Samsung Galaxy S25 включає три моделі: S25, S25+ і S25 Ultra — кожна орієнтована на певний сегмент користувачів за розмірами екрану/корпусу та можливостями. Кожна з можелей демонструє ріст та покращення апаратної частини, але по-справжньому масштабні прориви пов’язані саме зі штучним інтелектом.

Хоча з погляду дизайну “революцій” може бути небагато, комплексний підхід до нових функцій, а також акцент на штучний інтелект виводить серію S25 на п’єдестал в конкуренції з іншими брендами станом на початок 2025.

Товари:
Читайте також:
Motorola G75: смартфон для екстремальних умов
У світі смартфонів, де кожна новинка намагається перевершити попередників дизайном чи функціональністю, Motorola вирішила зробити акцент на міцності та надійності. Motorola G75 5G – це не просто черговий пристрій середнього класу, а справжній робочий інструмент, адже здатний витримати екстремальні у
18/01/2025
Найкращі камерофони на початку 2025 року
Світ мобільної фотографії не стоїть на місці, і щороку виробники смартфонів змагаються за звання найкращого камерофона. У 2025 році конкуренція досягла нового рівня, адже камери смартфонів здатні створювати знімки, які мінімально поступаються професійним фотоапаратам. Старий-добрий рейтинг DxOMark д
08/01/2025
Безкоштовні ігри на телефон, яким не потрібен інтернет
Олди згадають, як ми передавали по Bluetooth такі легендарні ігри як Gravity Defied, City Bloxx, Doodle Jump та Worms (в народі “черв'ячки”). З тих часів мобільний геймінг значно просунувся вперед, не лише в плані графіки, але й різноманітності ігрових жанрів: від платформерів та шутерів до стратегі
07/11/2024
Залишити коментар
Нещодавно переглянуті
Меню
Привіт! Допомогти ?