Galaxy A33 — оптимальний вибір в A-серії від Samsung?
Samsung Galaxy A33 - вже не бюджетник, але ще не флагман. Цього року А33 ближче до старшої моделі Galaxy А53, ніж до бюджетної моделі Galaxy А23. Є декілька деталей, які відрізняють його від старших моделей, але чи є вони настільки суттєвими? Сьогодні будемо розбиратись.
ДИЗАЙН
Минулорічний Galaxy А32 зовнішньо був схожий на молодші моделі Galaxy А22 і Galaxy А12, але Galaxy А33 тепер більше схожий на старші моделі - це матова задня кришка, мінімалістичний дизайн та обтічний блок камери.
Задня кришка та рамки смартфону виконано з пластику. Найбільше мені подобаються дві речі - задня кришка із soft touch покриттям, яке зовсім не збирає відбитків пальців і захист від вологи та пилу по стандарту ІР67, якого не було у Galaxy А32.
На правому торці вже звично розмістилися кнопки керування, а от роз’єм для лотку SIM-картки, як в Galaxy А53, так і в Galaxy А33, перемістили на верхній торець. В лоток можна встановити або дві SIM-картки формату nano-SIM або одну сімку і картку microSD. На нижньому торці розмістився зовнішній динамік та роз’єм для заряджання Type-C, у комплекті ви знайдете лише кабель Type-C на Type-C, тобто вам потрібно буде придбати зарядку з відповідним виходом.
ДИСПЛЕЙ
Galaxy А33 отримав дисплей з діагоналлю 6.4 дюйми з матрицею Super AMOLED, роздільною здатністю FullHD+, яскравістю до 800 ніт, формату 20:9 і захистом по стандарту Corning Gorilla Glass 5. На відміну від Galaxy А53, який отримав частоту оновлення 120 Гц, у А33 підвищена частота оновлення становить 90 Гц.
Чи видно різницю в частоті оновлення? Насправді, вона майже непомітна. Автоматичного регулювання частоти оновлення, як у флагманських смартфонах лінійки S, коли вона може знижуватись аж до 1 Герца, тут немає. Якщо встановити високу частоту оновлення, то інтерфейс системи постійно буде відображатися з підвищеною частотою, також висока частота оновлення доступна в більшості браузерів, додатках соцмереж та іграх з такою підтримкою.
З коробки на екран не поклеєно захисної плівки, тому якщо ви бажаєте максимально захистити свій смартфон від пошкоджень - рекомендую наклеїти захисне скло. Після поклейки скла, бажано заново зареєструвати свій відбиток пальця, так як сканер відбитків розташовано під дисплеєм. Він оптичний, тобто працює дещо повільніше за топові ультразвукові сканери, проте все одно достатньо швидкий.
Оскільки це OLED-панель, ви отримуєте перевагу у вигляді ідеального чорного кольору та безкінечного коефіцієнта контрастності. Рівномірність світла також ідеальна, що іноді може бути проблемою дешевих LCD панелей. Екран налаштовано на відповідність колірному простору DCI-P3 (режим яскравий) або sRGB (природний режим).
Кольори для мене виглядають краще з профілем Vivid – вони не надто насичені, але білі та сірі відтінки трохи блакитні, у режимі яскравий баланс білого можна поправити вручну, як загальним слайдером від холодного до теплого, так і детальніше повзунками RGB. Так як це смартфон з OLED матрицею, то вам буде доступна темна тема інтерфейсу, що дозволить економити заряд акумулятора. На відміну від старшої моделі Galaxy А53, у Galaxy А33 функція Always On Display відсутня.
ЗАЛІЗО
Попередні моделі працювали на чіпах від Qualcomm, однак цього року все змінилося, тепер Snapdragon отримала лише найстарша модель - Samsung Galaxy А73, а от Galaxy А33 і Galaxy А53 отримали фірмовий процесор Exynos 1280.
Exynos 1280 має два «великих» ядра Cortex-A78 з тактовою частотою до 2,4 ГГц і шість «малих» Cortex-A55, які працюють на частоті до 2,0 ГГц, а також відеочіп Mali-G68. Моя версія Galaxy А33 на 6 ГБ оперативки в тесті AnTuTu набрала 423 тисячі балів.
Тобто смартфон дозволить вам пограти у важкі ігри, такі як Asphalt 9. З коробки смартфон працює на Android 12 з фірмовою оболонкою One UI 4.1.
КОМУНІКАЦІЇ
Що стосується комунікацій, то смартфон отримав Bluetooth 5.1 і Wi-Fi модуль з підтримкою стандартів a/b/g/n/ac та NFC-модуль для безконтактних розрахунків.
КАМЕРА
Основний об’єктив смартфону на 48 МП має оптичну стабілізацію зображення та може записувати відео 30 к/с. Ультра ширококутний модуль на 8 МП має кут огляду 123 градуси. Також смартфон має TOF-модуль для знімків з ефектом боке, а також макро-камеру на 5 МП. Фронтальна камера на 13 МП, як і основна, може знімати відео 4К.
АВТОНОМНІСТЬ
В Samsung Galaxy А33 встановлено батарею на 5000 мАг з підтримкою швидкого заряджання 25W, проте зарядного блоку у комплекті немає. Його можна придбати окремо.
Результати тесту GeekBench: повне розряджання від 100 до 0% з максимальною яскравістю екрану та режимом 90 Гц, а також з максимальним навантаженням на процесор у Galaxy А33 зайняло 7 годин і 56 хвилин.
На смартфоні можна встановити максимальний рівень енергозбереження, що дозволить розширити автономність до 3 або 5 днів користування, при цьому буде обмежено потужність процесору та візуальні ефекти інтерфейсу системи.
ВИСНОВКИ
Цього року Galaxy А33 більше тяжіє до старшої моделі Samsung Galaxy А53. Є кілька моментів, які його відрізняють, наприклад розмір екрану і менша частота оновлення, простіший модуль камери, проте він усе одно вийшов гідним іміджевим смартфоном для щоденного користування та ігор.