Футуристичний смартфон Oppo X 2021
Сьогодні ми з вами подивимось на прототип смартфону Oppo X 2021. Цей смартфон не складається, а розсувається і це насправді щось новеньке. Маю наголосити, що це дійсно інженерний прототип, один єдиний в Україні і у світі, та чи вийде Oppo X 2021 найближчим часом у продаж поки незрозуміло, але ми на це дуже сподіваємось.
ДИЗАЙН ТА МЕХАНІЗМ
У складеному вигляді смартфон має діагональ екрану розміром 6.7 дюймів. Він не виглядає надто громіздким. Дещо товстіший за середньостатистичний смартфон, проте всередині корпусу ховається запатентований механізм. Корпус тонший, ніж в Samsung Galaxy Z Fold 3.
До речі, для розробки Oppo X 2021 було отримано 122 патенти, з яких 12 присвячені механізму дисплея. Дизайн задньої кришки на любителя, проте він мінімалістичний з прямокутним блоком камер. На нижньому торці розташовано зовнішній динамік та роз’єм USB Type-C для заряджання з підтримкою швидкої зарядки Super VOOC. Рамки смартфону зроблені з металу.
Кнопка розблокування екрану відповідає за активацію механізму. Коли апарат складений, то по ній треба провести знизу вгору або двічі натиснути. Щоб скласти його назад потрібно провести по ній зверху вниз. Закривання супроводжується механічним звуком, який схожий до виїжджання об’єктиву у цифрових мильницях. У розгорнутому стані дисплей збільшується до 7.4 дюйма і смартфон стає більш квадратним. Багато блогерів та журналістів відмічали, що оптимально було б додати можливість розгорнути смартфон наполовину, щоб можна було дивитися широкоформатний контент без чорних смуг зверху та знизу.
Концепт-смартфон оснащено трьома основними фірмовими технологіями OPPO, включаючи Roll Motor powertrain, 2-in-1 Plate, а також високоміцне ламінування екрану Warp Track. Частина дисплею виїжджає з корпусу, утворюючи з видимою частиною екрана єдину площину. Можна сміливо сказати, що додаткова частина витягується з середини корпусу смартфона. Щоб матриця рівномірно переміщалася використовуються два невеликі мотори, які розміщені так, щоб екран не перекошувався. Під матрицею є каркас з поздовжніх ланок товщиною 0,1 мм, який зберігає жорсткість конструкції. OLED-екран згинається навколо ролика діаметром 6,8 мм – його торці видно зовні, але вони не рухливі, це лише заглушки.
За офіційною інформацією ресурс розгортання дисплею складає 100 тисяч циклів, цього вам вистачить, як мінімум, на 3 роки активного користування.
Єдине місце, де екран має нерівну форму - зона вигину навколо шарніру. На відміну від складних смартфонів, тут цієї полоси майже не видно. Також відрізняється і покриття дисплею, воно нагадує не стандартну для цього сегменту смартфонів щільну плівку, а скоріше пластик для ламінування. Незважаючи на статус прототипу, все це виглядає як готовий до продажу смартфон — відточений дизайн, нічого не люфтить, механізм працює гладко і плавно, а екран не гнеться під тиском.
ІНТЕРФЕЙС
Думаю, що у вас виникло питання, як до таких метаморфоз адаптується інтерфейс системи та сторонні додатки. ОС Android з фірмовою оболонкою Color OS вдало адаптувався до змінюваного розміру дисплея. До речі, в деяких додатках базова анімація переходу від однієї роздільної здатності до іншої виглядає органічно. Хоча в окремих випадках вона здається затягнутим ефектом переходу, як в відеоредакторі Adobe Premier.
Гарно переносяться іконки. Все залишається впорядкованим і не перемішується випадковим чином. Меню налаштувань плавно змінює верстку при зміні ширини рядка. У браузері все більше залежить від сайтів. В адаптованих іграх місця при збільшенні діагоналі стає рівно настільки більше, щоб пальці не закривали контент, а кнопкам керування не було тісно.
Інтерфейс перемикається між двома роздільними здатностями – 1175x2592 пікселів у складеному вигляді та 1785x2592 у розгорнутому, обидва варіанти можна вважати роздільною здатністю 2К.
ЗАЛІЗО
Начинка з деякими корективами переїхала з флагманського OPPO Find X2 - це Qualcomm Snapdragon 865, 8 ГБ оперативної та 128 ГБ внутрішньої пам'яті. Хороший набір, щоб пограти у вибагливі Triple-А проекти на високих налаштуваннях графіки.
КАМЕРА
Задня камера потрійна, а от фронталки тут немає, бо їй просто не знайшлося місця на рамці дисплею, а робити її підекранною означало б значно збільшити цінник. Знімки виходять не видатними, але нагадую, що це прототип, який можливо, ще просто не отримав адекватних алгоритмів обробки зображення.
АВТОНОМНІСТЬ
Батарея в смартфоні на 4200 мАг. Могло бути більше, але вочевидь більшість корисного місця в корпусу зайняв механізм дисплею. Саме цей механізм може спустошити заряд наполовину за одну годину активного користування.
Я вже згадував, що смартфон підтримує технологію швидкої зарядки SuperVOOC 2.0. Відповідного блоку у мене на руках немає, проте теоретично, з таким зарядним блоком, смартфон мав би зарядитись від 0 до 100% за 35-40 хвилин.
ВИСНОВКИ
Концептуально OPPO X 2021 — не просто "чарівний" смартфон, він ще й позбавлений головної хвороби інших трансформерів: тут немає горезвісної "зморшки" на екрані в місці складання, але є вау-ефект з яким ви привернете до себе багато уваги. Буде прикро, якщо OPPO X 2021 залишиться прототипом. Хотілося б не лише розумних і перевірених бізнес-рішень, а й технологічної романтики, про яку ми останнім часом забули у гонитві за більшим аккумулятором, потужнішим процессором і яскравішим дисплеєм, що гарантують виробнику великі продажі.