Фітнес-браслет проти смарт-годинника. Що ж обрати?
Фітнес-браслети та смарт-годинники актуальні, як ніколи раніше. Це стильно й мотивує підтримувати фізичну форму. Але яка між ними різниця? І що краще обрати? Розберемося у цьому матеріалі.
У статті:
- Види фітнес-браслетів
- Види смарт-годинників
- Що спільного між фітнес-браслетом та смарт-годинником
- Головні відмінності між «розумним» браслетом та годинником
- Що краще вибрати — фітнес-браслет чи смарт-годинник
Види фітнес-браслетів
Сучасні фітнес-браслети умовно можна розділити на дві групи: трекери та смарт-браслети. Трекерів стає дедалі менше, бо за помірну ціну можна придбати повноцінний фітнес-браслет з дисплеєм.
Трекери — це вузькоспеціалізовані ґаджети, що підтримують функції пульсометра, крокоміра, будильника, відстежування фаз сну. Є водонепроникні моделі стандарту IP67/IP68/5АТМ, що чудово підходять для плавання.
Фітнес-браслети — це вдосконалені моделі трекерів. Окрім фітнес-функцій, мають у своєму арсеналі індикацію дзвінків та повідомлень, нагадування про заняття, інколи GPS-модуль, компас.
Найпопулярніші виробники: Xiaomi, Huawei, Oppo, Redmi
Види смарт-годинників
Смарт-годинники — це розумні пристрої, що виконують роль годинника, фітнес-трекера, комутатора та пульту управління. Можуть виступати:
- додатком для смартфона (транслюють дзвінки, повідомлення, передають голосові команди, запускають додатки на телефоні, управляють іншими видами смарт-техніки тощо);
- самостійним ґаджетом (здійснюють дзвінки, відсилають повідомлення, фотографують, відтворюють музику тощо).
За призначенням смарт-вотчі бувають:
- загальноцільові (мають стандартний набір функцій, доступ до інтернету та повну синхронізацію зі смартфоном);
- спортивні (додатково оснащені потужним фітнес-функціоналом);
- дитячі (мають кнопку SOS, функцію «таємний дзвінок», GPS-маячок та забезпечують додаткову безпеку дитині).
Що спільного між фітнес-браслетом та смарт-годинником
Розглянемо однакові функції та порівняємо можливості «розумного» браслета й годинника.
Вимірювання пульсу, кількості кроків та калорій
Обидва пристрої здатні вимірювати пульс, кількість пройдених кроків та спалених калорій під час прогулянки або тренування, і нагадувати про необхідність розім'яти м'язи. І справляються з цим завданням майже на відмінно — точність результатів передусім залежить від моделі та бренду, а не типу ґаджета.
Але! Щоб реалізувати функцію на фітнес-браслеті, потрібно зайти в смартфон та запустити відповідний додаток, на смарт-годиннику — достатньо активувати дисплей та натиснути на потрібний пункт меню.
Будильник
Передові моделі спортивних браслетів та смарт-годинників оснащені акселерометром, котрий контролює активність людини всю ніч та будить у швидкій фазі сну. Тобто в час, коли є всі шанси прокинутися бадьорим, енергійним та сповненим сил.
Де краще функціонує будильник — у фітнес-браслеті чи смарт-годиннику — сказати важко, бо тут ключову роль грає зручність. Безумовно, спати з компактним браслетом набагато комфортніше, ніж із масивним годинником, але то справа звички.
Трансляція дзвінків
І фітнес-браслет (за винятком простих трекерів), і смарт-вотч уміє повідомляти про дзвінки. Різниця в тому, що перший лише сигналізує про те, що до вас телефонують, а другий — показує, хто дзвонить, і дозволяє навіть прийняти/відхилити виклик. Деякі моделі, наприклад, Apple Watch, надають можливість здійснювати дзвінки.
Управління повідомленнями
Тут та ж історія, що і з трансляцією дзвінків. Фітнес-браслет лише сповіщає, що вам прийшло повідомлення з месенджера або смс. А смарт-годинник, окрім цього, ще й демонструє зміст повідомлення та дозволяє надсилати коротку відповідь прямо з дисплея.
GPS-трекер
Традиційно найбільш доступні фітнес-браслети не мають цієї функції, а більш дорогі смарт-годинники можуть похвалитися GPS-модулем, але він дуже суттєво впливає на автономність пристрою. В спеціалізованих портивних годинниках GPS-модуль зазвичай є по замочуванню.
Головні відмінності між «розумним» браслетом та годинником
З кожним роком відмінностей між фітнес-браслетами та смарт-годинниками стає все менше, але вони все-таки існують.
Програмне забезпечення
Наявність програмного забезпечення, власне, й робить наручні ґаджети «розумними». У фітнес-браслеті за роботу відповідає мікрокод, що збирає інформацію з вбудованих сенсорів та передає дані на смартфон. У смарт-годиннику — функціонує повноцінна операційна система з інтерфейсом, адаптованим під сенсорний дисплей, а також часто є окремий магазин застосунків в якому ви можете вибрати потрібні для вас і завантажити їх.
Автономність
Спортивний браслет може працювати без підзарядки від 7 днів до 1 місяця. Погодьтеся, це дуже класна автономність. Смарт-годинник в активному режимі витримує всього 1-3 дні, втім як і середньостатистичний смартфон.
Вага
Фітнес-браслет — легкий та компактний. Він не обтяжує руку й абсолютно не заважає під час сну та заняття спортом. Смарт-годинник — важчий та габаритніший. Більшість користувачів знімають його на ніч.
Функціональність
Основне завдання фітнес-браслета — контроль фізичної активності та стимулювання ведення більш здорового способу життя. Тому майже всі функції «заточені» під спорт. Смарт-годинник — річ більш універсальна та функціональна. Він володіє всіма опціями фітнес-трекера та фактично виступає посередником між вами й вашим смартфоном. Окрім, вищезазначених опцій:
- підтримує сторонні додатки;
- дозволяє управляти музичним плеєром на смартфоні;
- синхронізується з іншими «розумними» ґаджетами;
- здійснює платежі.
Ціна
Фітнес-браслети коштують набагато дешевше, ніж смарт-годинники. Простенькі трекери обійдуть вам від 700 до 1500 грн, а от функціональні моделі смарт-годинників зазвичай коштують від 3000 грн і більше.
Що краще вибрати — фітнес-браслет чи смарт-годинник
Переходимо до найцікавішого: так що ж у результаті вибрати — фітнес-браслет чи смарт-годинник? Відповідь проста. Якщо вам потрібен надійний помічник у спорті, ви бажаєте слідкувати за своїм здоров’ям та більше рухатися - сміливо обирайте фітнес-браслет. Якщо ви хочете отримати повноцінний додаток до смартфона і суттєво полегшити собі життя - придивіться до смарт-годинників.