Bang & Olufsen Beoplay HX — кращий вибір на роки?
Сьогодні в нас на огляді одні з кращих бездротових навушників в своєму ціновому сегменті на даний момент. Справді, це навушники в яких можна знайти тільки суб'єктивні недоліки, а от об’єктивних переваг в Bang & Olufsen Beoplay HX величезна кількість.
ДИЗАЙН ТА КОМПЛЕКТАЦІЯ
Навушники мають стриманий, мінімалістичний дизайн, але точно будуть привертати увагу завдяки тому, що на кожному навушнику є логотип Bang & Olufsen. Перше, що приємно вражає — в конструкції навушників немає пластикових елементів. Тут використовується виключно натуральна шкіра, високоякісна хірургічна сталь та якісний текстиль для нижньої частини оголів’я.
Буває в преміальнорму сегменті виробники для амбушюр використовують еко-шкіру, яка достатньо швидко зношується, але Bang & Olufsen вирішили не економити, тому для амбушюр використали натуральну шкіру. Які переваги це дає? На роки вперед ви можете не турбуватися про те, що амбушюри стануть затертими чи пошкодженими. Все що вам потрібно — мінімальний догляд після використання.
Часто виробники повноформатних навушників оснащують їх складною конструкцією, щоб вони займали мінімум місця в рюкзаку, сумці чи на столі, але це впливає на довговічність, адже постійне складання-розкладання не може бути зовсім без наслідків.
Bang & Olufsen вирішили зробити конструкцію, яка не складається, а для транспортування та збереження в комплект дають жорсткий кейс в якому є окремий відділ для USB Type-C кабелю та кабелю для дротового підключення.
Навушники легко можна відрегулювати під будь-яку форму голови. Вони не надто громіздкі і майже не відчуваються на голові, а також не тиснуть на вуха через виняткову м’якість амбушюр, які повністю закривають вуха.
ЕЛЕМЕНТИ КЕРУВАННЯ
На корпусі навушників є тільки три фізичні клавіші, а решта дій виконуються завдяки сенсорним зонам на навушниках. На лівому навушнику є клавіша увімкнення/вимкнення шумозаглушення і режиму прозорості, а на правому навушнику є клавіша живлення, порт для заряджання USB Type-C та роз’єм для підключення mini jack.
Також на правому навушнику є сенсорна зона за допомогою якої можна керувати відтворенням:
- один тап — play/pause;
- свайп вперед/назад — наступний/попередній трек;
- свайп вздовж сенсорного кільця — збільшення/зменшення гучності.
Також традиційно ви можете увімкнути в налаштуваннях автопаузу, щоб відтворення призупинялося, коли ви знімаєте навушники.
ЗВУЧАННЯ
Якщо говорити про звучання, то логічно, що навушники в цьому сегменті повинні звучати добре, але це дуже суб’єктивне формулювання. На мій смак, Bang & Olufsen Beoplay HX звучать дуже м’яко і релаксуюче. Я не уявляю собі в них прослуховування дабстеп треків на виснажливому інтенсивному тренуванні в залі, але я цілком уявляю собі прослуховування в них різноманітних треків на м’якому дивані, в офісі, на прогулянці в парку, під час перельотів чи довгих подорожей.
Звук достатньо деталізований і ви чітко можете розрізняти гру різних інструментів. Ці навушники чудово годяться для треків в яких акцент зроблений на вокал. Щодо басів, то можу сказати, що їх достатньо, але якщо ви шукаєте модель повноформатних навушників, які будуть “довбати” чіткими і акцентованими басами так, що аж голова буде похитуватись, то це не до Bang & Olufsen Beoplay HX.
Приємно, що навушники підтримують кодеки SBC, AAC и aptX Adaptive. Beoplay HX мають модуль Bluetooth 5.1. За час тестування не було ніяких проблем з передачею звуку бездротовим шляхом.
ШУМОЗАГЛУШЕННЯ
Дуже зручно, що вмикати і вимикати режим прозорості і шумозаглушення можна за допомогою фізичної клавіші на лівому навушнику, а в додатку ви можете налаштувати інтенсивність шумозаглушення та прозорості. Загалом навушники добре справляються із завданням відсікання шумів і якщо “викрутити” шумозаглушення на максимум, то ви взагалі не будете чути низькочастотних шумів. Якщо ви працюєте в офісі, то це дуже класна фішка, а коли потрібно, то лише одне натискання на клавішу активації режиму прозорості і ви зможете спілкуватися з колегами не знімаючи навушники з голови.
АВТОНОМНІСТЬ
Час автономної роботи — одна з головних фішок цих навушників, бо з увімкненою системою шумозаглушення Bang & Olufsen Beoplay HX можуть грати 35 годин. Тобто, якщо їх використовувати по 5 годин на день, то вам їх вистачить на цілий тиждень без підзарядки. Якщо вимкнути шумозаглушення, то автономність виросте до 40 годин. Від 0 до 100% Beoplay HX заряджаються приблизно 3 години.
ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ
Переваги Bang & Olufsen Beoplay HX:
- преміальні матеріали виготовлення без використання пластику;
- чудова ергономіка, немає дискомфорту навіть після кількагодинного прослуховування музики;
- жорсткий кейс для зберігання і транспортування є в комплекті;
- сенсорне керування та можливість увімкнути/вимкнути шумозаглушення фізичною клавішею;
- застосунок Bang & Olufsen, який дозволяє оновлювати ПЗ навушників, а також значно розширює можливості налаштування навушників під конкретного користувача;
- м’яке звучання з можливістю вибору пресетів у фірмовому застосунку;
- автономність близько 40 годин без увімкненого шумозаглушення;
- роз’єм USB Type-C для заряджання;
- можливість підключити навушники дротовим шляхом.
Недоліки Bang & Olufsen Beoplay HX:
- не завжди зручно регулювати рівень гучності за допомогою сенсорної зони.
ВИСНОВКИ
Перше, що варто розуміти, що ці навушники — це не те ж саме, що новий смартфон, який стане неактуальним через 2-3 року. B&O Beoplay HX — це вибір на роки. B&O привчили користувачів до тривалого життєвого циклу своїх продуктів. Якщо ви шукаєте навушники з м’яким, збалансованим звучанням, хорошою автономністю, з чудовою ергономікою та системою ANC, то Bang & Olufsen Beoplay HX вам чудово підійдуть. Якщо зважити на те скільки навушники коштують сьогодні, на те, що вони можуть і на те, що це Bang & Olufsen, то можна сказати, що це оптимальне рішення за свою ціну.