Apple розриває ринок завдяки M1 Pro та M1 Max
На останній презентації Apple показала нові системи-на-чіпі під назвою M1 Pro та M1 Max. Вон стали продовженням надуспішного чіпу M1, який ознаменував нову еру в історії Apple. Тепер Apple повністю відмовилася від чіпів Intel на архітектурі x86 та перейшла на власні чіпи з архітектурою ARM. Ще рік тому було багато скептиків, які пророкували, що такий перехід буде болісним і займатиме багато років, але Apple зробила це буквально за рік, а користувачі не відчули ніякого дискомфорту.
Нещодавно один з топ-менеджерів Intel в інтерв’ю говорив про те, що вони надіються, що Apple ще повернеться до використання процесорів Intel, але зважаючи на успіхи Apple з власними системами-на-чіпі цього не варто очікувати в найближчі кілька років точно.
Чим особливий M1 Pro? В ньому буде до 32 ГБ оперативної пам’яті, 10 ядер з яких 8 високопродуктивні, а 2 енергоефективні. За графіку відповідають 16 ядер, є підтримка Thunderbolt 4 та 16 ядер Neural Engine. Є можливість підключати два додаткових монітора.
В чому особливість M1 Max? 64 ГБ оперативної пам’яті, 10 ядер CPU та 32 ядра GPU, можна підключати до 4-х зовнішніх моніторів, є система декодування відео. M1 Max та M1 Pro виконані по нормах 5-нанометрового техпроцесу.
Якщо дуже грубо порівнювати нові чіпи, то M1 Pro вдвічі потужніший за M1 (за даними Apple на 70%), а M1 Max вдвічі потужніший за M1 Pro та в 4 рази за M1. Якщо пригадати скільки шуму наробив перший чіп компанії, то важко уявити, яку планку поставлять новинки. Перші тести, які стали доступні після презентації показують, що Apple просто розірвала ринок.
На презентації також продемонстрували співвідношення розмірів процесорів та графіки щодо їхньої енергоефективності.
Незабаром старт продажів нових MacBook Pro і тоді з’являться результати тестів новинок в реальних умовах для реальних завдань: рендер відео, ігри, кодування тощо.