Apple Musiс VS Google Play Music VS YouTube Music: що обрати?
Дедалі більше користувачів переходять на стрімінгові музичні сервіси по підписці і це цілком логічно, оскільки за адекватну ціну ви цілком легально отримуєте доступ до мільйонів треків та можете слухати їх, як в онлайні (не завантажуючи на пристрій) так і офлайн завантаживши на свій девайс. Насправді, окрім згаданих у заголовку Apple, Google та YouTube є й інші музичні сервіси, наприклад Deezer, Spotify, Fizy, але вони не настільки популярні в Україні, тому розглянемо лише ті, що є найбільш популярними на даний момент.
Apple Music
Звісно ж аналогічний додаток по замовчуванню встановлений на iPhone і серед трьох зазначених у заголовку сервісів він має найбільшу кількість підписників. По своїй суті і функціях Apple Music не сильно відрізняється від Google Play Music. Однак на відміну від Google над інтерфейсом системи тут попрацювали більше. Крім того, сервіс може похвалитися функцією Connect, яка дозволяє відслідковувати вихід нових треків від улюблених виконавців.
У Apple Music є три види підписок:
- Індивідуальна — 4,99 USD (по курсу на 18.03.20 — 136 гривень);
- Сімейна — 7,99 USD (по курсу на 18.03.20 — 218 гривень);
- Студентська — 2,49 USD (по курсу на 18.03.20 — 68 гривень).
Як бачимо, в ціновій політиці для Apple Music конкурувати з Google Play Music буде важко.
Головні переваги Apple Music:
- приємний та зрозумілий інтерфейс;
- тривалість пробного періоду ТРИ місяці (безкоштовно);
- сервіс гармонійно інтегрований в екосистему Apple;
- доступна десктопна версія;
- доступна web-версія;
- доступний додаток для Android-пристроїв у PlayMarket;
- можливість використовувати індивідуальну підписку на 6 пристроях;
- наявність тарифу для студентів.
Недоліки Apple Music:
- не завжди коректна робота рекомендацій;
- бітрейт аудіо нижчий, як у Google Play Music;
- висока ціна для підписки.
Google Play Music
Як і у випадку з Apple Music на iPhone додаток Play Музика є передвстановлений, майже, на усіх Android-пристроях, а якщо ні, то його легко можна завантажити з Play Market і скориставшись своїм обліковим записом відразу підписатися на стрімінговий музичний сервіс від Google. Ви можете встановити додаток Play Музика на iOS-пристрої, він є доступний у AppStore. Тривалий час користуючись цим сервісом можу сказати, що добірки пісень та створені радіостанції на основі вподобань працюють дуже коректно. Щоправда, якщо в Apple Music інтерфейс це сильна сторона, то тут він дуже аскетичний, навіть трохи “дешевий”, оболонка “істинно гуглівська” і це не перевага в даному випадку.
У Google Play Music є два види підписки:
- Індивідуальна — 79 гривень на місяць;
- Сімейна підписка — 119 гривень на місяць.
Як бачимо, різниця в індивідуальній підписці між Apple Music та Google Play Music складає 57 гривень, а це вже насправді суттєво.
Головні переваги Google Play Music:
- бітрейт аудіо вищий, ніж в Apple Music;
- найнижча вартість серед стрімінгових музичних сервісів;
- доступна web-версія;
- доступний додаток для iOS-пристроїв у AppStore;
- можливість використовувати індивідуальну підписку на 10 пристроях.
Недоліки Google Play Music:
- непривабливий, надто “простий” інтерфейс;
- немає десктопної версії.
YouTube Music Premium
Це музичний сервіс від того ж таки Google, який переважно орієнтований на користувачів, які слухають музику у YouTube. Інтерфейс додатку на відміну від Google Play Музика, справді, стильний. Він виконаний у темних тонах і на головному екрані є лише три вкладки: головна, хотліст та бібліотека. Інтерфейс настільки мінімалістичний і зрозумілий, що навіть додаток Apple Music після нього здається більш складним. Одна з ключових фішок нового сервісу — інтелектуальний пошук, яким не можуть похвалитися ні Apple Music, ні Google Play Music і навіть Spotify. Суть його полягає в тому, що в рядку пошуку ви можете ввести слова пісні, які запам’ятали і дуже ймовірно, що система знайде потрібну для вас пісню лише по декількох словах з неї. Це дуже круто і зручно.
У YouTube Music Premium є три види підписки:
- Індивідуальна — 79 гривень на місяць;
- Сімейна підписка — 119 гривень на місяць;
- Студентська — 39 гривень на місяць.
Головні переваги YouTube Music Premium:
- красивий, зрозумілий інтерфейс у стильних темних тонах;
- інтелектуальний пошук пісень, не тільки по назві, але й за частиною тексту;
- можливість слухати не лише офіційні треки виконавців, але й кавери, записи концертів;
- можливість слухати навчальні відео у фоновому режимі;
- рекомендації на основі попередніх пошукових запитів і переглядів;
- вартість на рівні Google Play Music;
- наявність тарифу для студентів;
- доступна web-версія сервісу.
Недоліки YouTube Music Premium:
- не завжди висока якість звуку;
- наявність різноманітних вставок на початку і під час відтворення, оскільки відтворення взяте з кліпу, де часто є окрема сюжетна лінія.
ВИСНОВКИ
Якщо говорити про музичні сервіси, то неможна однозначно сказати обирайте ОСЬ ЦЕЙ, бо він однозначно кращий за інші. Тут ситуація аналогічна, як зі смартфонами — кожен може похвалитися своїми фішками. Якщо ви шукаєте найвищу якість звуку та найнижчу вартість підписки, то обирайте Google Play Музику. Якщо для вас пріоритетне значення має екосистема та зручний інтерфейс, то обирайте Apple Music. Якщо ви хочете слухати не лише офіційні треки, але й всі можливі кавер версії улюблених хітів з відео чи без нього, якщо ви хочете мати в своєму розпорядженні таку фішку, як інтелектуальний пошук, то обирайте YouTube Music Premium. Найбільш приємний момент полягає в тому, що з кожним днем більше користувачів переходять на стрімінгові музичні сервіси, а не завантажують музику з піратських сайтів.