AirPods 3 — кращі відкриті TWS-навушники на ринку
Багато хто думав, що після успішних AirPods Pro Apple вже ніколи не повернеться до відкритих навушників-вкладишів, але в Тіма Кука і компанії щодо цього своє бачення. Ринок перенасичений вакуумними навушниками, а ось якісних відкритих TWS-навушників вкрай мало. Чи потрібні відкриті навушники? Однозначно. Багато користувачів досі не користуються вакуумними навушниками і визнають тільки відкриті AirPods першого та другого поколінь. Сьогодні у нас на огляді AirPods 3. Спойлер: здивували звучанням.
КОМПЛЕКТАЦІЯ ТА ДИЗАЙН
В коробці з навушниками є тільки кабель та документація, але цього разу це USB Type-C на Lightning. Відкривши коробку ви побачите стильний білий кейс і за 5 років, що Apple випускає навушники хотілося б побачити ще бодай кілька кольорів для різноманіття, але є тільки білий і крапка.
Ніжка нових навушників на цілий сантиметр коротша, ніж в AirPods першого та другого поколінь, але незважаючи на це навушник став на кілька сотих грама важчий. Кейс дуже схожий до того, що використовується з AirPods Pro.
Загалом ця модель ідеально стає між першим поколінням AirPods та Pro-версією. Крім того, видається мені, що інженерам поставили завдання зробити TWS-навушники такі ж як AirPods Pro тільки не вакуумні.
Традиційно Apple довго проводила дослідження, щоб знайти ідеальну анатомічну форму і вона її знайшла, бо навушники справді добре лягають у вуха. Навушники мають захист від води IPx4 і подейкують, що в них буде вкрай важко слухати семінари по саморозвитку. Якщо ж серйозно, то приємно, що в AirPods 3 захищені не тільки навушники, але й кейс, а таке зустрінеш нечасто.
КЕРУВАННЯ
Ці навушники перейняли систему керування від AirPods Pro. Замість постукування по навушнику прийшли натискання на ніжку. На мій смак, робити тап легше і зручніше, але такий варіант теж хороший. Доступні такі дії:
- play/pause/відповісти на виклик — одне натискання;
- наступний трек — подвійне натискання;
- попередній трек — потрійне натискання;
- виклик голосового асистента — утримування.
В меню Bluetooth є можливість гнучкіше налаштувати навушники під себе, наприклад: автопідключення до iPhone, просторове аудіо, Локатор, вибрати мікрофон тощо.
В навушниках є автопауза, але тепер вона працює завдяки датчику шкіри. Тепер коли ви виймаєте навушник з вуха датчик розуміє, що контакту зі шкірою вже немає і музика стає на паузу, а коли повертаєте, то і відтворення продовжується. Тепер навушники не будуть грати, коли лежать на столі чи в кейсі.
АВТОНОМНІСТЬ
AirPods 3 можуть відтворювати музику впродовж 6-ти годин, а якщо увімкнути просторове аудіо, то 5 годин. З кейсом автономність навушників зростає до 30 годин або до 20 годин, якщо використовувати просторове аудіо. Звісно ж найперша умова для досягнення такої автономності — гучність не більше 50-60%.
Є швидка зарядка, коли 5 хвилин в кейсі дають ще одну годину відтворення. Цікаво, що тут є фішка якої немає навіть в AirPods Pro — підтримка MagSafe. На жаль, ні до 12-ки, ні до 13-ки кейс не кріпиться і заряджати їх реверсивним шляхом не вийде.
ЗВУК
Версія Bluetooth тут без змін — 5.0, тут є добре відомий процесор H1. До речі, до одного смартфона чи iPad можна підключити кілька AirPods для того, щоб разом дивитися фільм чи слухати музику - зручна фішка.
Тепер про звук. Його реально прокачали. Apple заявляла про те, що тут новий динамічний драйвер і якщо вас цікавить питання чи звучать вони краще, ніж AirPods 1-го чи 2-го покоління, то так вони звучать суттєво краще. Мабуть, все таки не дотягують до Pro, але попередні версії перевершують однозначно. Заяви Apple про те, що вони попрацювали над передачею басів та високих частот чиста правда.
Тут немає активного шумозаглушення і це логічно, бо це відкриті навушники і без якісного пасивного буде вкрай вкрай важко реалізувати якісне активне шумозаглушення, хоча Huawei іде саме таким шляхом.
Є підтримка адаптивного еквалайзеру, який підлаштовується під геометрію вашого вуха і залежно від того налаштовує звук. Це ніяк не можна перевірити на практиці, тому повіримо для Apple на слово.
ВИСНОВКИ
Чи є сенс купувати AirPods 3? Якщо ви шукаєте кращий звук та автономність, то однозначно. Якщо ж ви часто їздите в метро чи в громадському транспорті чи працюєте, коли навколо шумно, то є сенс доплатити за AirPods Pro і отримати навушники з активним шумозаглушенням.