7 порад для ефективного пошуку в Google
В інтернеті доступна практично вся інформація, а пошуковик Google є одним із головних способів її віднайти. Це може здаватися очевидним, але багато користувачів не знають, як ефективно використовувати пошук Google. В даному матеріалі розповімо, як правильно формулювати запити, щоб пошук був релевантним. Нижче ви знайдете 7 порад, які вам в цьому допоможуть.
1. Використовуйте лапки для точного пошуку фрази
Коли ми виконуємо звичайний пошук у Google, він здійснює поверхневий пошук. В результаті ви отримуєте посилання, які можуть не містити всі слова, що зазначені у вашому запиті. Але якщо ви виділите свій запит в лапки, наприклад: “Що таке Auracast?”, то Google здійснить глибокий пошук. Це означає, що всі результати міститимуть сторінки, які включають всі слова вашого запиту. Це дуже зручно, коли ви хочете, щоб у результатах пошуку був конкретний термін або фраза.
2. Шукайте в межах конкретного сайту за допомогою site:
Якщо ви хочете, щоб Google видавав результати з певного сайту, просто додайте site: перед запитом, який ви шукаєте. Це також корисно, коли ви хочете знайти щось на сайті, який не має функції пошуку. Наприклад, пошук site: ktc.ua Dyson покаже результати лише з сайту https://ktc.ua/ на тему Dyson.
3. Виключіть термін із результатів пошуку за допомогою “-”
Якщо ви не хочете, щоб певний термін або фраза з'являлися у ваших результатах пошуку, просто додайте “-” перед цим словом. Наприклад, пошук як зробити скріншот на iPhone - Android покаже всі результати пошуку, які не містять слово “Android”.
4. Шукайте зображення певного розміру за допомогою imagesize:
Якщо ви хочете знайти зображення певного розміру, використовуйте тег imagesize: у вашому запиті разом із шириною та висотою в пікселях. Розміри повинні бути вказані лише в пікселях – наприклад, imagesize:500x500. Наприклад, запит “iPad з докстанцією imagesize:500x600” покаже зображення розміром 500x600.
5. Шукайте певний тип файлу за допомогою filetype:
Якщо ви хочете отримати результати пошуку, які містять певний тип файлу, наприклад, PDF або PPT, додайте filetype: тип файлу. Наприклад, Інструкція ajax filetype: pdf покаже результати, які містять pdf-файли.
6. Використовуйте символ * для пошуку, коли не впевнені у всіх словах для запиту
Якщо ви не впевнені або забули якесь слово у вашому запиті, використовуйте *. Google замінить зірочку на відповідні слова. Наприклад, пошук * валюти покаже результати з фразами, такими як "обмін валюти", "продаж валюти" тощо.
7. Фільтруйте пошуки за допомогою AFTER:, BEFORE:
Якщо ви хочете знайти результати, опубліковані після або до певної дати, використовуйте ключові слова AFTER: або BEFORE:. Наприклад, біткоїн AFTER:2022 покаже результати, опубліковані після 2022 року.
Використання цих простих порад значно збільшить швидкість та ефективність ваших пошукових запитів.