5 причин купити накладні навушники Sony WH-1000XM4
Наразі піку популярності досягли бездротові TWS навушники завдяки компактності та зручності вони завоювали народну любов. Хоча на заході і зароджується нова контркультура, що пропагує естетику Tumblr 2010-х і використання дротових навушників, TWS-ки все одно на коні.
Незважаючи на це, накладні навушники досі випускають, відповідно, якщо є пропозиція, є і попит, то у чому ж їх перевага? Розберемося з цим на прикладі Sony WH-1000XM4.
ЕРГОНОМІКА
Не всім підходять вакуумні навушники, особисто я взагалі не можу їх носити, бо вуха починають боліти вже за кілька хвилин носіння. Єдині вакуумні вуха, які мені здалися зручними - це AirPods Pro і Sony WF-1000XM4. Огляд на ці вуха є на нашому каналі.
Накладні вуха підходять майже всім, залежно від того, як ви збираєтесь їх використовувати, вочевидь, що вони не дуже підходять для активних пробіжок, хоча особисто я ношу накладні вуха і в спортзалі. У випадку навушників Sony оголів’я та амбушюри достатньо м’які і зовсім не парять шкіру голови.
ФУНКЦІЇ
Фірмовий додаток Sony Headphone Connect значно розширює функціонал навушників. В ньому є можливість налаштувати адаптивне керування звуком, коли шумодав та еквалайзер будуть підлаштовуватись під вашу активність: ходьба, біг, сидіння, транспорт. Крім цього можуть підлаштовуватись під вашу геолокацію. Наприклад, на роботі увімкнеться активне шумопоглинання, а вдома режим прозорості.
До речі, багато користувачів Sony не знають, що замість увімкнення режиму прозорості можна прикласти долоню до сенсорної зони керування і при цьому музика зупиниться, увімкнеться зовнішній мікрофон і ви можете комфортно з кимось поспілкуватися навіть не знімаючи навушники.
Крім того додаток дозволяє увімкнути спеціальну технологію DSEE HX, яка покращує звучання стиснутих форматів таких як МР3 або музику зі стрімінгових сервісів.
АВТОНОМНІСТЬ
Так, є доволі автономні TWS вуха, наприклад, MIFO O5 Pro, але до автономності у 25 днів на одному заряді їм доволі далеко.
Я слухаю свої навушники Sony приблизно 2-3 години на день з високою гучністю та активним шумопоглинанням і мені вистачає заряду на цілий місяць користування. І ще один плюс: флагманські WH-1000XM4 заряджаються за допомогою актуального роз’єму Type-C.
ЗВУК
Звук - це доволі суб’єктивне та спірне питання. Когось повністю влаштовує звук в недорогій провідній гарнітурі, а комусь для насолоди потрібні навушники рівня HiFiMan, Focal чи Audeze і відповідний плеєр з підсилювачем.
Як би там не було, варто розуміти, що накладні навушники краще розкривають звучання музики, особливо, якщо ви полюбляєте слухати складні жанри: джаз, важкий метал, рок чи класику.
Мені не доводилося слухати вакуумні Hi-End вуха, проте я слухав різноманітні TWS навушники масового ринку і лише обмежене коло моделей могли наблизитись до звучання повноформатних вух. Знову ж таки, це були Sony і Sennheiser Momentum М3.
А можливість дротового підключення дозволить вам ще більше розкрити навушники, якщо ви маєте хорошу звукову карту в ПК чи ноутбуці, або ж плеєр з хорошим ЦАПом.
І просто приємно, що можна прийти додому, приєднати навушники до свого ПК чи планшету і подивитися фільм чи пограти в гру з хорошим звуком.
ШУМОПОГЛИНАННЯ
Неприємно, коли музику перебивають сторонні звуки: шум транспорту, вітер, голоси інших людей.
З цим чудово справляється активне шумопоглинання, яке відсікає зайвий шум, залишаючи вас наодинці з музикою. До того ж накладні вуха мають і непогану пасивну шумоізоляцію за рахунок того, що повністю покривають ваші вуха.
ВИСНОВКИ
Безумовно, вибір на користь TWS чи накладних навушників залишається лише за вами, залежно від потреб та сценарію використання. Проте, якщо вам потрібні вуха для якісного прослуховування музики, то варто глянути у бік Sony WH-1000XM4.