Як зібрати ПК для Battlefield 2042?
Після трирічної перерви виходить нова частина серії ігор Battlefield з підзаголовком 2042, тобто події мультиплеєрного мілітарі-шутера розгорнуться у недалекому майбутньому. Окрім сучасної зброї та військової техніки, на поле бою вилетять, викотяться та навіть вийдуть своїми власними ногами футуристичні роботи. Закрита альфа-версія гри, призначена для найвідданіших фанатів, стартує вже в середині серпня. А на початку вересня пограти у відкриту бета-версію зможуть безкоштовно усі бажаючі. Ми допоможемо зібрати комп'ютер для Battlefield 2042, причому одразу два варіанта — бюджетний та прогресивний.
Процесор і материнська плата
Мінімальними процесорами для Battlefield 2042 заявлені AMD FX-8350 (4 низькопродуктивні ядра, 8 потоків) та Intel Core i5-6600K (4 високопродуктивні ядра без багатопоточності). Але зараз вони є у продажі на інтернет-барахолках лише б/у. Найближчим аналогом з-поміж відносно сучасних процесорів є AMD Ryzen 5 1200, обов'язково з індексом AF, тобто на покращеній архітектурі Zen+. Його заводська частота є порівняно невисокою, тому потрібна материнська плата з можливістю розгону — на чипсеті B450 та з радіаторами на підсистемі живлення. В ідеалі варто ще трішки доплатити за невеликий баштовий кулер, наприклад Deepcool чи Aardwolf.
У рекомендованих же системних вимогах для високих та ультра-налаштувань графіки вказаний Intel Core i7-4790 та AMD Ryzen 5 3600. Перший вже багато років не продається, а другий коштує немало. Тому пропонуємо більш доступні альтернативи — AMD Ryzen 5 3500 з шістьма ядрами Zen 2 та такою ж кількістю віртуальних потоків. Даний процик автоматично розганяється до частоти 3.9 ГГц, тому можна обмежитися материнською платою взагалі без розгону — A320. Кулер теж цілком підійде «безкоштовний» боксовий.
Оперативна пам'ять і відеокарта
Для мінімальних та максимальних налаштувань у Battlefield 2042 зазначено 8 та 16 гігабайт оперативки відповідно. Але ми рекомендуємо не економити на об'ємі пам`яті навіть у випадку бюджетного ігрового ПК. Тому що попередні частини серії Battlefield, особливо на етапі бета-тесту та перший місяць після виходу фінальної версії, споживали надмірно багато оперативки. Це називається «витоком пам'яті», коли гра одразу після запуску займає 4-6 ГБ, а через годину споживання зростає мало не вдвічі.
Щодо відеокарт, то Battlefield 2042 однозначно менш ненажерлива, ніж інша очікувана новинка — Stalker 2, про збірку ПК для якої ми писали трохи раніше. Для мінімалок BF 2042 вистачить відносно недорогої NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti або AMD Radeon RX 560. Що цікаво, в іграх минулих років, побудованих на графічній технології DirectX 11, GTX 1050 Ti суттєво випереджала RX 560. Але у нових іграх на DX 12 (BF 2042 якраз така) відеокарти зрівнялися. Пояснюється це тим, що у відеокарт NVIDIA на архітектурі Pascal немає повноцінних асинхронних шейдерів, а у AMD Polaris вони є. До того ж, зараз RX 560 вартує на третину менше, ніж GTX 1050 Ti.
Для високих та максимальних налаштувань шведськая студія DICE, яка є підрозділом Electronic Arts, рекомендує GeForce RTX 2060 та Radeon RX 5600 XT. Ці відеокарти ще зрідка зустрічаються нові у продажу. Але все ж таки радимо новинки: RTX 3060 та RX 6600. Відеокарти помірно гарячі, то можна сміливо купувати двохвентиляторну версію будь-якого виробника.
Висновки
Вихід фінальної версії Battlefield 2042 запланований на кінець жовтня. Щоправда, «фінальна версія» у випадку Battlefield 2042 — це відносне поняття, адже гра буде регулярно оновлюватися новими режимами, картами, зброєю та технікою. Розробники DICE навіть не вказали у попередніх системних вимогах займане місце на диску. Швидше за все, гра буде поступово «товстішати». Тому рекомендуємо купувати твердотільний накопичувач об'ємом принаймні півтерабайта. Тим більше, що вже існуючий конкурент — Call of Duty Warzone — на 256-гіговий SSD не поміщається.