Як налаштувати Apple Pay на Apple Watch?

27/02/2020

Ні для кого не секрет, що смартфон і навіть годинник можна спокійно використовувати для оплати покупок та послуг. Якщо в них, звісно, є чіп NFC ;) Це стало настільки доступним та простим, що гаманець можна з собою не носити взагалі!

Apple Pay - це система, придумана компанією Apple, для здійснення мобільних платежів. З'явилася на світ вона у 2014 році і зараз займає по популярності четверте місце серед усіх платіжних систем світу. Доступність Apple Pay станом на 16 серпня 2019 року:

карта.jpg

Банки, які підтримують ЕплПей в Україні:
«Акцент-Банк», «Аккордбанк», «Альфа-Банк», «Альтбанк», Bank Forward, Банк Південний, «Банк Восток», «КЛІРИНГОВИЙ ДІМ», «КОНКОРД банк», Credit Agricole, ПУМБ, «Индустриалбанк», «Кредобанк», Monobank, «МТБ БАНК», «Ощадбанк», OTP Bank, «ПриватБанк» (дебетовые и кредитные карты Mastercard и Visa), «ПроКредит Банк», «Радабанк», «Райффайзен Банк Аваль», «Сбербанк», «Таскомбанк», «Укрэксимбанк», «Укргазбанк», «УКРСИББАНК», «Юнекс Банк»

До речі, Samsung Pay та AliPay в Україні досі не працює. Тому, в Україні більшістю присутніх на ринку смарт годинників ти розрахуватись наврядчи зможеш.

Суть Apple Pay у тому, що можна здійснити оплату за допомогою техніки Apple (iPhone, iWatch, iPad, Mac). Для цього потрібно налаштувати гаманець Wallet і підтвердити операцію Touch ID, Face ID чи паролем (залежно від гаджета). До речі, вперше NFC-модуль з’явився в iPhone 6.

При цьому такий спосіб оплати цілком безпечний. Дані банківської карти не передаються прямо продавцю, а замість цього використовується "динамічний код безпеки". Тобто в разі втрати гаджету платіжну систему можна відключити віддалено через програму Find My Phone. Безпека для купертинівців понад усе =)

2_фото.jpg

Apple Watch замість гаманця

Apple Watch, так само як і iPhone, можна використовувати для безконтактної оплати. В Apple Watch є функція NFC, яка дозволяє простим прикладанням гаджету до термінала розрахуватись у магазині чи кафе. Сказати, що це мега зручно - нічого не сказати!

Проте, щоб спростити собі життя, необхідно спершу налаштувати цю функцію. Цим і займемось, поїхали!

Налаштування

1. Спершу потрібно додати карту до системи Apple Pay. Це може бути будь-яка банківська карта Visa чи Mastercard. Заходимо у налаштування Apple Watch на смартфоні, далі - у меню Wallet і Apple Pay.

налаштування карти.jpg

2. Якщо вже якась карта "закріплена" за твоїм смартфоном, то можна просто її "повторити". Для цього гаджет попросить код безпеки і підтвердження по СМС.

проверка карти.jpg

3. Якщо ж "прив'язаних" карт немає, то потрібно додати нову. Натиснувши "Додати карту", можна сфотографувати карту або ж ввести дані вручну: своє ім'я та номер карти. Можливо, для підтвердження Apple попросить ще деяку інформацію (термін дії карти, CVR-код і т.д.).

фотка карти.jpg

4. До речі, можна швидко додати карту в Apple Wallet і через додаток Privat24. Це робиться швидко і просто:

1_приват 24.jpg

В принципі, нічого складного і займає мінімум часу. Тепер ти без проблем зможеш розраховуватись годинником. Головне, щоб на карті були кошти =)

5. Єдиний нюанс - доведеться ставити на годинник пароль для захисту своїх даних. Інакше турботлива система iOS просто не дасть "добро" на активацію функції Apple Pay. Якщо твої вотчі не були "запаролені" до цього, то гаджет відразу нагадає тобі це зробити перед додаванням будь-якої банківської карти.

код пароль.jpg

Багато кого бентежить необхідність постійного введення паролю. Проте це не зовсім так. Пароль потрібно вводити лише тоді, коли вдягаєш годинник, коли він вже у тебе на руці цього робити не потрібно. І всі повідомлення та сповіщення відразу виводяться на екрані як і раніше.

Особисто я "тягнула" з настройками Apple Pay на годиннику до останнього =) Як і багато хто, думала, що усі сповіщення можна буде переглянути лише після введення коду-паролю. Погодьтесь, кожного разу це робити, як мінімум, ліньки =) Спробувавши, бачиш, що все не так складно. І тепер я просто насолоджуюсь миттєвою оплатою за каву у кафе чи покупки у магазині =)

6. Якщо не вдалося додати карту, спробуй оновити смарт-годинник або ж перезапустити його. В принципі, Apple Watch усіх серій підтримують безконтактний розрахунок. Тому навіть якщо твій смартфон не має функції NFC (а це лише старіші моделі, такі як iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S), через годинник ти, все рівно, зможеш оплатити покупку (просто гаджети мають бути поряд і доведеться, знову ж таки, поставити пароль на вотчах).

Безконтактний розрахунок

Розраховуватись годинником ще простіше, ніж прикріпити банківську карту, віриш? =) Для цього просто необхідно двічі натиснути на нижню кнопку збоку.

фото3.jpg

Висвітиться карта і заклик системи піднести годинник до термінала. Не встигнеш і кліпнути як операція буде виконана!

1_роозрахунок.jpg

So, оплата через Apple Pay з годинника - це дійсно максимально зручно! Не потрібно носити із собою гаманець, навіть не потрібно діставати смартфон з кишені - просто підведи руку з годинником до термінала і вуаля! Єдина проблема - не витратити усі кошти на карті =)

Читай також:

- Apple Pay в Україні

- Годинник Apple Watch: для краси чи для спорту?

Читайте також:
Великий гід по бездротових зарядках Belkin для iPhone, Apple Watch та AirPods
Бездротові зарядки — уже не футуристична примха, а буденний аксесуар для власників сучасних iPhone, Apple Watch та AirPods. Та навіть попри стрімку еволюцію стандарту Qi2 і підтримку MagSafe, перше запитання, яке ставить більшість користувачів: "Чи шкодить iPhone бездротове заряджання?" 3 товарів В
18/05/2025
Які Apple Watch вибрати на початку 2025 року?
На початку 2025 року користувачі можуть обрати з-поміж декількох актуальних версій Apple Watch: від бюджетного варіанту SE (2-го покоління) до флагманської Series 10 та преміального Ultra 2, орієнтованого на екстремальні умови. У цій статті ми розглянемо п’ять найпопулярніших моделей аби ви могли кр
31/01/2025
Як правильно заряджати iPhone?
Не секрет, що акумулятори смартфонів - це розхідний матеріал, тобто в будь-якому випадку, з часом вам доведеться його замінити. Власники техніки Apple як ніхто переживають за стан акумулятора, адже його здоров'я можна відстежувати  безпосередньо у налаштуваннях без встановлення сторонніх застосунків
14/10/2024
Залишити коментар
Нещодавно переглянуті
Меню
Привіт! Допомогти ?