Xiaomi Mi Air 2 SE: бюджетний рівень чи рівень в бюджеті?
У свій час TWS-навушники від Xiaomi під назвою Redmi Air Dots сколихнули ринок і не своїми можливостями, а тим, що вони були надзвичайно доступними, а відповідно дали можливість насолодитися перевагами TWS для всіх бажаючих. Зараз однією лише доступністю користувача не візьмеш, оскільки на ринку величезна конкуренція. Чим можуть похвалитися навушники Xiaomi Mi Air 2 SE дізнаємось з цієї статті.
Комплект стандартний: навушники, кейс, кабель для зарядки та документація. Коробка теж не виділяється чимось особливим. Зважаючи на ціну звісно ж ніхто не збирався заморочуватися над другорядними деталями.
Кейс навушників виконаний в стилі екосистеми Xiaomi — білий, приємний, матовий пластик. Дизайн мінімалістичний. Корпус кейсу нагадує квадратну коробочку із заокрегленими краями ніби для обручки. Він компактний, не збирає відбитків пальців, але однозначно більш крупний, ніж кейс від AirPods.
На передній частині розташований світловий індикатор і мілка заглибина для зручності відкривання кейсу. На зворотній стороні є роз’єм для заряджання USB Type-C. На нижній частині технічна інформація. Всередині кейс глянцевий. Навушники лягають у нього горизонтально.
Навушники по дизайну віддалено нагадують AirPods, але суттєво крупніші за них. Є ті, хто жаліється, що навушники не поміщаються у вуха, особисто у мене навушники прекрасно сіли і міцно тримаються незважаючи на те, що вони не вакуумні, а відкритого типу. Ніжка навушників і справді велика, але дискомфорту при носінні не створює. На ніжці можна знайти два мікрофони. На самому навушнику є датчик присутності навушника у вусі, який ставить музику на паузу, коли ви виймаєте навушник з вуха і продовжує відтворення, коли повертаєте його назад. Не очікував побачити тут фішку, яка зазвичай зустрічається в значно дорожчих навушниках.
Навушники до смартфона приєднуються за лічені секунди. Для цього достатньо відкрити кейс та дістати навушники і знайти їх в меню bluetooth на смартфоні. Керування навушниками здійснюється через сенсорні зони. Доступні такі жести:
- play/pause — подвійний дотик до правого навушника;
- виклик голосового асистента — подвійний дотик до лівого навушника;
- прийняти/завершити виклик — подвійний дотик до будь-якого навушника.
Збільшити/зменшити гучність, перемикати треки можна тільки на смартфоні. Як бачимо доступних жестів вкрай мало. Загалом керування, якщо не брати до уваги автопаузу реалізоване на достатньо низькому рівні.
Звучання навушників сильно залежить від того наскільки щільно вони прилягають до вуха, але в будь-якому випадку звук буде відрізнятися від вакуумних навушників. Грають вони рівно на свою ціну, не більше і не менше. Запасу гучності більше, ніж потрібно. На гучності 70% комфортно. Як і в більшості TWS-вкладишів акцент зроблений на високих та середніх частотах. Відставання звуку від зображення при перегляді відео немає.
Xiaomi заявляє, що від одного заряду навушники будуть грати приблизно 5 годин, а якщо разом з кейсом, то 20 годин. Заряджаються навушники в кейсі достатньо швидко. За 15 хвилин на 50%, а на 100% за 50 хвилин. Кейс від 0 до 100% заряджається за 90 хвилин.
Xiaomi Mi Air 2 SE — навушники ультра бюджетного сегменту, але при цьому вони мають чудовий матовий кейс, можуть похвалитися автопаузою та хорошою автономністю. Однак вони погано себе проявили в якості гарнітури та мають “недошліфоване” керування. Якщо подивитися на всі переваги та недоліки цих навушників і при цьому пам’ятати про їх вартість, то вони перевершують очікування.