Тест камер: Oppo A9 2020 VS Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Більшість виробників смартфонів роблять акцент на камерах і це стосується не лише флагманів, а й смартфонів бюджетного сегменту. На YouTube взагалі з’явився окремий стиль відео під назвою “camera test”, де є два апарати між якими обов’язково стоїть дві великі букви “VS” і їх порівнюють між собою визначаючи, який краще фотографує.
Сьогодні у нас на такому ж тесті два смартфони, які мають приблизно однакову вартість — Oppo A9 2020 та Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Обидва смартфони зайвого представлення не потребують, але якщо вам цікаво, який з них, як фотографує, то цей матеріал для вас, бо ми зробили чимало фото в різних умовах та режимах. Якщо фотоможливості апарату для вас на першому місці і ви визначаєтесь між цими двома апаратами, то ймовірно переглянувши цей матеріал зможете зробити свій вибір. Щодо технічних характеристик камер, то ви можете побачити їх у таблиці нижче.
ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КАМЕР
КАТЕГОРІЯ ПОРІВНЯННЯ |
Oppo A9 2020 |
Xiaomi Redmi Note 8 Pro |
ОСНОВНА КАМЕРА |
48 MП, f/1.8, PDAF 8 MП, f/2.3, (ультраширококутний) 2 MП, f/2.4, (макро) 2 MП, f/2.4, сенсор глибини |
64 MП, f/1.9, PDAF 8 MП, f/2.2, (ультраширококутний) 2 MП, f/2.4, (макро) 2 MП, f/2.4, сенсор глибини |
ВІДЕО НА ОСНОВНУ КАМЕРУ |
4К (30 к.с.), FullHD (30 к.с.), gyro-EIS |
4К (30 к.с.), FullHD (30/60 к.с.), gyro-EIS |
ФРОНТАЛЬНА КАМЕРА |
16 MП, f/2.0 |
20 MП, f/2.0 |
ВІДЕО НА ФРОНТАЛЬНУ КАМЕРУ |
FullHD (30 к.с.) |
FullHD (30 к.с.) |
АРХІТЕКТУРА
Ви зараз можете побачити знімки архітектури: багатоповерхівки, церкву, приватні будинки, новий корпус Острозької академії та оцінити, як обидва смартфони справляються з дрібними деталями, як працюють за різних умов освітлення. За декілька днів тестування пейзажі змінювалися від сонячних до засніжених і це чудово, оскільки дало можливість порівняти смартфони в різних умовах. Мені здалося, що смартфон від Oppo додає надто багато контрастності, смартфон від Xiaomi демонструє картинку, яка ближче до реальності. Що краще? Важко сказати, оскільки загалом фотографія правильніша на Xiaomi, але якщо ви хочете не витрачати зайвий час на редагування в соцмережах чи редакторах, то, мабуть кращими будуть світлини на Oppo.
ПЕЙЗАЖ
В пейзажних фотографіях найкраще проявляється робота HDR. От на фотографії з деревами чітко видно, як алгоритми обробки на Oppo перестаралися. Фотографія вийшла дуже красивою, але насправді все виглядало, як на Redmi Note 8 Pro. Тут знову ж таки доведеться обирати, якщо обробка фотографій приносить вам задоволенння, то Xiaomi вам підійде більше, оскільки фотографії більш нейтральні і ви маєте ширше поле для творчості. Oppo видає відразу картинку контрастнішу, насиченішу, яка готова до публікації.
ШИРОКОКУТНА КАМЕРА
Ширококутний модуль в обох смартфонах на 8 МП, але з 5-ти фотографій на ширококутну камеру мені 4 з 5 більше подобаються на Oppo. Xiaomi частенько пересвічує фотографію, що особливо добре видно на фотографії з церквою. Xiaomi мені більше сподобався на фотографії багатоповерхівок, бо фотографії при наближенні більш деталізовані та мають природній колір в той час, як Oppo робить траву зеленою там, де вона відверто суха і невиразна.
НІЧНА ЗЙОМКА ТА НЕДОСТАТНЄ ОСВІТЛЕННЯ
Нічний режим на обох смартфонах є і варто сказати, що при вартості 6,5-7 тисяч гривень працює він належним чином. Зробивши декілька фотографій в нічний час і в сутінках можу сказати, що загальна картинка фактично однакова, однак, якщо робити кроп, то більше деталей зберігає Xiaomi Redmi Note 8 Pro.
ПОРТРЕТ
Портретна фотографія на Oppo виходить дуже мильною, ви можете подивитися декілька прикладів. Можливо, якщо довго гратися з фокусом з підбором світла, то ситуація буде інша, але на обох смартфонах я фотографував фактично одночасно і в однакових умовах.
МАКРО + ЗУМ + СЕЛФІ
Обидва смартфони можуть знімати макро-фото єдина різниця в тому, що на Xiaomi є окреми йрежим для цього, а в Oppo макро вмикається автоматично, коли відстань до об’єкта мінімальна. Яким вийшов макрознімок ягід на кущі можете оцінити.
Обидва апарати також мають телефото об’єктив і можуть знімати при двократному наближенні без втрати якості.
Щодо якості фронтальної камери можете зробити висновки порівнявши дві фотографії.
ДОДАТКОВІ ФОТО ДЛЯ ОЦІНКИ КОЛЬОРОПЕРЕДАЧІ
Ще декілька фотографій для порівняння кольороперерадчі, які можливо поставлять крапки над “і” у вашому виборі.
Переглянувши фото та відео ви вже могли сформувати свою думку, який обрати для себе виходячи з того який робить кращі портрети, який смартфон краще справляється з нічними пейзажами тощо. Загалом мене тішить той факт, що в смартфонах за 6-7 тисяч гривень є камери такого рівня. Згодом на нашому YouTube-каналі з'явиться матеріал, де ви зможете оцінити якість зйомки відео з обох апаратів. Як невеликий спойлер скажу, що обидва смартфони роблять це дуже гідно.
Читайте також:
- Детальне порівняння: Oppo A5 2020 VS Oppo A9 2020
- Огляд Samsung Galaxy A51: довгоочікуване оновлення народного улюбленця
- НАЙКРАЩІ СМАРТФОНИ НА ПОЧАТОК 2020 РОКУ
- Порівняння: бестселер Samsung Galaxy A10s проти “свіжого” Huawei Y6s
- Xiaomi Mi 9T Pro: досвід використання, тест камери, AnTuTu та Geekbench