Смартфон Huawei P40 Lite: як жити без Google?!
Нещодавно компанія Huawei випустила на ринок ще одне своє «дитя» — смартфон Huawei P40 Lite. На китайському ринку він вийшов під назвою Huawei Nova 6 SE, а в Малайзії як Nova 7i.
Не дивлячись на те, що пишної презентації у цієї моделі не було, їй є чим похвалитися. Сама компанія позиціює Huawei P40 Lite як «полегшену» версію P40 та P40 Pro. По факту ж новинка більше схожа на апгрейд смарту P30 Lite та має декілька козирів у рукаві: трендову quad-камеру з ширіком і макро об‘єктивами, потужний свіжий процесор Kirin 810 і т.д. Але, гаджет залишився без сервісів Google, тому виникають питання: як користуватися картами, як безконтактно оплачувати покупки та чи можна взагалі жити без Google??! Розберемося детальніше.
Дизайн
Корпус Huawei P40 Lite зроблений із пластику, але має глянцеве покриття. Через це, коли тримаєш гаджет в руці, відчувається ніби він зроблений зі скла. Краї корпусу заокруглені, тому, не дивлячись на великий екран, смарт зручно «лягає» у руку.
Звісно, компанія не змогла залишити своє творіння без позначки — на задній панелі є невеликий напис Huawei. Тут же є блок камери, який трохи виступає над корпусом, але виглядає досить ефектно. На цей раз дизайнери розмістили камери симетрично — перфекціоністи оцінять :)
З задньої панелі зник звичний для Huawei сканер відбитків пальців. «Яккк?» - подумаєш ти. Але не панікуй, сканер просто розмістили під кнопку блокування екрану. Як на мене, це значно покращило зовнішній вигляд смарту у цілому. Крім того спрацьовує розблокування у рази краще та швидше (навіть в порівнянні з під екранними сканерами).
У смарті також є функція Face Unlock. Хоча у багатьох ця функція недоступна, що залежить від регіону.
Зліва розташований подвійний слот для «сімки». Сюди можна встановити або дві sim-карти, або sim-карту та карту пам‘яті. Правда, підійде лише Nano Memory. Що це? А це спеціально розроблений формат карти пам‘яті для флагманских моделей Huawei. Купити його — цілий квест! В Україні його поки немає, хіба що замовляти на Amazon, але ціна там, м‘яко кажучи, трохи космічна. Проте внутрішньої пам‘яті у смартфоні й так достатньо — 128 Гб на всі твої додатки, фотки та музику має вистачити.
Комплектація смартфону стандартна: телефон, блок для зарядки (з підтримкою fast charging) і навушники. Є також версії відразу із захисним силіконовим чохлом.
Дисплей
Huawei P40 Lite має екран на базі IPS матриці в 6.4 дюйми з розширенням 1080 x 2310 та щільністю пікселів 398 ppi.
Інформації про те, що екран захищений за стандартом Gorilla Glass немає. Ймовірно, компанія розробила свою власну технологію для захисту дисплею. До речі, на смарт відразу наклеєна заводська плівка з олеофобним покриттям.
Насиченість кольорів тут на високому рівні. Якщо не знати характеристик, то можна вирішити, що це OLED матриця. Максимальна яскравість екрану біля 460 ніт, що дозволить вам комфортно працювати зі смартфоном навіть при яскравому сонячному світлі.
«Залізо»
Huawei P40 Lite — це другий смартфон із середньобюджетного сегмента після Honor 9X, на якому встановлений практично "флагманський" процесор.
P40 Lite працює на HiSilicon Kirin 810. А це, на хвилиночку, 7-нанометровий процесор з двома основними ядрами Cortex-A76 з частотою у 2.27GHz, шістьма енергоефективними ядрами Cortex A55 з частотою в 1.8GHz та 6-ядерним відеочіпом Mali-G52. Непогано, так?
Є лише одна конфігурація смарту: з 6 Гб оперативки та 128 Гб внутрішньої пам‘яті. Як вже говорилося вище, якщо є бажання, то можна купити додаткову карту пам‘яті. В АнТуТу цей смартфон з легкістю набирає 320 тисяч балів, чого цілком достатньо на всі щоденні завдання і «вимогливі» онлайн ігри по типу PUBG чи CoD.
Що стосується комунікацій, то у смарті встановлений Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac та Bluetooth 5.0.
Інтерфейс
Працює смартфон на базі Android 10 зі зовсім свіженьким інтерфейсом EMUI 10. Усе структуровано за журнальним стилем: тобто усі меню та вкладки виділяються окремими блоками. У користуванні це максимально зручно.
Проте є маленький (а насправді — великий) нюанс. Через суперечки з компанією Google минулого року, Huawei P40 Lite (як, в принципі, і всі інші нові моделі Huawei) залишився без усіх Google сервісів і доступу до «магазину» Google Play.
Звісно, можна встановити додатки від Google вручну. Але, система смартфону, м‘яко кажучи, таке не підтримує. Тому не факт, що вони будуть адекватно працювати. Якщо вже дуже потрібні старі добрі Google Documents, Google Disc і т.д., то ти завжди можеш зайти через браузер.
Проте китайці не розгубилися і створили свої аналоги основним гуглівським сервісам. Так, замість Google Play тут App Gallery, де можна завантажити безліч додатків та ігор.
Усі встановлені додатки виводяться на головний екран. Але, якщо тебе дратує такий хаос на «робочому столі», то можна сховати іконки за «шторку» як і на «чистому» Android.
Свайп вправо з головного екрану перекине тебе у меню швидкого доступ до улюблених додатків, статистику використання смартфону і, звісно, останніх новин за твоїми інтересами та популярними запитами. Тільки тепер це не Google Feed, а сервіс Today.
Для прослуховування музики теж був створений свій альтернативний додаток — Huawei Music, який підтримує власні онлайн ресурси. Очевидно, що «топчику» там немає, зате є підбірки музики за настроєм та жанрами. До речі, усі треки можна не лише слухати онлайн, а й завантажити на телефон у хорошій якості.
Замість Google Fit Huawei пропонує свій додаток Health. Тут зображується активність за день. Якщо користуєшся фітнес браслетом чи розумним годинником від Huawei — його без проблем можна «підв‘язати» до смартфона. Так само як і інші гаджети компанії (ваги, пульсометр).
Якщо говорити про карти, то тут трохи біда. Huawei досі не випустила свою аналогію до гуглівських Maps. Проте в App Gallery можна завантажити безліч додатків такого плану. Наприклад, Maps.ME.
Цікавий Lifehuck: у смартфоні є крутий додаток Phone Clone app. З його допомогою ти зможеш перенести усі свої дані та додатки з попереднього смартфона. Звісно, якщо вони не потребують ресурсів від Google (з Google Disc, все-таки, пролітаємо :( хіба що через браузер).
А ось каву оплатити через Google Pay не вийде! Хоча гаджет і має NFC модуль, безконтактна оплата у нашому регіоні недоступна. Залишається тільки надіятись, що з часом на апараті стане доступний HUAWEI Pay і наші банки його «законектять». А поки платимо карткою або готівкою.
З альтернатив рідному маркету є також Amazon App Store та APKPure, в які ти можеш зайти прямо через браузер і завантажити собі додатки на смартфон. До речі, тут якраз є багато додатків з Google Play (які, знову ж таки, не потребують підтримки сервісів Google). З цих же магазинів можна завантажити і PUBG, і CoD Mobile, а залогінитись можна через Facebook акаунт (правда всі твої успіхи в іграх, якщо ти до цього користувався Google Play, будуть втрачені, доведеться починати з початку).
Чисто теоретично на смарт можна встановити Google Play та інші сервіси від Google — той самий Google тобі в поміч :) Але якщо у тебе недостатньо досвіду у таких справах, то краще у це не лізти. І так, є велика ймовірність того, що смарт після таких маніпуляцій почне трохи «тупити».
Камера
Основна камера P40 Lite має чотири модулі: основний на 48 Мп, ширік на 8 Мп, макро лінзу і ТОФ-модуль для розмиття заднього плану на 2 Мп.
Основна камера стандартно фотографує в розширенні 12 Мп. Але вручну можна увімкнути режим інтерполяції пікселів, що дасть можливість фотографувати з усіма 48 Мегапікселями!
І компанія Huawei на цьому не зупинилася. Використовуючи інтерполяцію пікселів для збільшення розширення, було створено спеціальний режим 48MP AI Ultra Clarity. У цьому режимі на створення одного фото потрібно шість секунд. При цьому потрібно тримати телефон нерухомо, щоб не розмазати картинку. Але кадри виходять дійсно дуже чіткі та деталізованіші, ніж у звичайному режимі 48 Мп і, тим більше, 12 Мп.
Також тут є інтелектуальний помічник, який розпізнає сцену і покращує картинку за допомогою своїх алгоритмів. Є в P40 Lite і нічний режим. На створення такого фото «йде» близько чотирьох секунд. Режим добре працює з основною камерою і не дуже з ширіком.
Звісно не обійшлося і без портретного режиму, в якому можна регулювати діафрагму від 0,95 до 16. Ширококутний модуль робить доволі деталізовані знімки, але кольори виходять трохи приглушені — їх доведеться покращувати при обробці.
А ось макро лінза тут, без сумніву, знімає круто! Вона фокусується на відстані всього 4 см і, якщо у тебе рівні руки, є хороше освітлення і нерухомий об‘єкт, то можна зробити реально крутий макро знімок!
Фронтальна камера в P40 Lite на 16 Мп. Вона знаходиться у лівому верхньому кутку дисплею. До речі, на фронталці теж є нічний режим.
Відео можна знімати як на основному, так і на ширококутному модулі камери, але лише у форматі FullHD 30 fps без електронної стабілізації.
Акумулятор
P40 Lite має акумулятор місткістю в 4200 мАч. З підтримкою швидкої зарядки в 40 В і фірмовим блоком на 40 Ватт (який йде у комплекті) твій гаджет дійде до 70% заряду всього за 30 хвилин! Навіть не встигнеш кави попити як смарт вже буде готовий до «виходу» :)
У нашому стандартному Geekbench тесті за три години активного екрана і при максимальному навантаженні на процесор смарт втратив лише 39% заряду.
Висновок
Насправді, важко назвати P40 Lite полегшеною версією флагманських P40, ні за зовнішнім виглядом, ні за «начинкою». P40 Lite скоріше успішне оновлення P30 Lite з новою камерою, новим «залізом», великим екраном і «сильною» батареєю. Проте вся ця краса, через конфлікти з Google, залишилась без Google сервісів. І якщо для китайських ринків це не так важливо, то для європейських користувачів це доволі болюче питання. У моєму Google акаунті, наприклад, зберігається дуже багато інфи: і фото, і пошта, і робочі документи, паролі, контакти і т.д. І, звісно, через браузер я можу це все «дістати», але це лишні проблем-с і втрата часу на пошуки.
Крім того, є додатки, яких немає в App Gallery: то й же Mi Fit для управління фітнес трекером або ж Shutterstock Contributor для продажу своїх фото. Звісно можна погратися і встановити їх вручну, але хотілося б тримати їх при собі, як говориться, up-to-date.
Та й відсутність можливості безконтактно оплачувати покупки теж залишає неприємний осад :(
В іншому ж це чудовий смартфон зі свіженьким процесором, достатньо потужним для всіх задач, включаючи ігри; з камерою, яка має широкі можливості; з містким акумулятором, підтримкою швидкої зарядки і соковитим насиченим екраном.
Читай також:
- Huawei P40, Huawei P40 Pro, Huawei P40 Pro+: ключові характеристики та фішки
- OnePlus 8 та OnePlus 8 Pro: головна подія квітня у світі Android