OPPO Enco W31: конкуренція у світі TWS загострюється
На ринку TWS-навушників стільки пропозицій, що аж очі розбігаються, тому новим гравцям дуже важко зарекомендувати себе. Щоб це зробити потрібно мати унікальні фішки або тягатися з бестселлерами по автономності, якості звуку чи ціні. Незважаючи на це я переконаний, що для Oppo це вдалося. Сьогодні у нас на огляді Oppo Enco W31.
КОМПЛЕКТАЦІЯ
В коробці є кейс з навушниками, кабель для заряджання USB Type-C, змінні амбюшури, гарантійний талон та посібник користувача. Все необхідне для користування навушниками є. Між іншим посібник користувача повністю українізований і це по-особливому приємно.
ДИЗАЙН КЕЙСУ ТА НАВУШНИКІВ
Кейс виконаний у вигляді тонкої “шайби”, яка відкривається схоже, як дзеркало, котре зазвичай носять у косметичці, а не так, як це реалізовано у Huawei Freebuds 3. Чи зручно так відкривати кейс? Спочатку здавалося, що ні, але вже за декілька годин використання звик. Корпус виконаний з матового пластику і майже не збирає відбитків пальців. Для заряджання на кейсі є роз’єм USB Type-C.
Якщо відкрити кейс, то ви відразу побачите клавішу, яка призначена для активації bluetooth та спарювання з різними пристроями. Поруч з нею є один індикатор. Навушники міцно магнітяться в кейсі, тому не випадають навіть, якщо кейс перевернути. Загалом кейс дуже приємний на дотик і навіть є ймовірність, що він поміститься в маленьку кишеню на джинсах.
Щодо навушників, то їхня ергономіка та зручність посадки у вухах заслуговує окремої похвали. Звісно це все дуже індивідуально, але більш зручних TWS-навушників я ще не бачив. Тримаються міцно і з ними навіть комфортніше, ніж без них.
На навушниках є два розумні мікрофони, які відповідають за відсікання шумів при розмовах і працюють вони чудово. Також навушники оснащені датчиком “присутності”, тому коли ви дістанете їх з вуха музика стає на паузу, а коли повернете назад у вуха, то відтворення продовжується. В комплекті є змінні амбюшури, тому ви можете одягнути ті, які найкраще підходять саме вам, щоб забезпечити максимально надійну посадку, пасивну шумоізоляцію та збалансоване звучання.
КЕРУВАННЯ ТА ЗВУЧАННЯ
Чому ми об’єднали ці два пункти? Тому, що тут є така фішка, як режими відтворення, які можна перемикати безпосередньо на самих навушниках. Спочатку розберемося, як можна керувати цими навушниками, а можливостей для керування тут мінімум:
- перемкнути на наступний трек — двічі торкнутися правого навушника;
- перемикнути звуковий ефект — двічі торкнутися лівого навушника;
- відповісти на дзвінок — двічі торкнутися будь-якого навушника;
- завершити дзвінок — двічі торкнутися будь-якого навушника.
Поставити музику на паузу можна лише, якщо ви дістанете навушник з вуха, а коли повернете назад, то відтворення продовжується. На жаль можливості перемикнути музику на попередній трек немає, регулювання гучності теж нема.
Навушники оснащені 7-міліметровим динамічним драйвером. Щодо звукових ефектів, то їх тут всього два: збалансований та режим підсилення басів. У другому режимі відчувається, що акцент звучання зміщується на низькі частоти і баси стають більш насичені, плавні та чіткі.
Запас гучності достатній, щоб не ставити відмітку на максимум. Розсинхрону звуку та картинки немає, тому фільми та ролики на YouTube ви зможете дивитися без дискомфорту і теж саме стосується ігор. Загалом звук мені сподобався, бо в бюджетному ціновому сегменті рідко вдається натрапити на прийнятний звук і тим більше зі збалансованими басами, а Oppo якраз пропонує такий варіант.
АВТОНОМНІСТЬ
Час відтворення не ключова фішка цих навушників і знаходиться цей показник на рівні 3,5 години, а з кейсом цей показник зростає до 15-ти годин. Щоб зарядити навушники від кейсу на 100% вам знадобиться 80 хвилин, а щоб зарядити кейс на 100% вам потрібно буде залишити його на зарядці на 2,5 години.
ВИСНОВКИ
Навушники Oppo Enco W31 чудовий варіант TWS-навушників у бюджетному сегменті. Придбавши їх ви отримаєте збалансоване звучання з можливістю перемикання на режим підсилення басів, а також такі фішки, як пауза при діставанні з вуха. Єдине до чого є питання — керування, хотілося б все ж таки мати можливість поставити музику на паузу не дістаючи з вуха, а також мати можливість перемикнути трек назад без смартфона, але такі речі безперечно компенсуються чудовою ергономікою, мінімалістичним кейсом та доступною вартістю.