Oppo Enco Air: реальні конкуренти для AirPods?
Enco Air — це ковток свіжого повітря на ринку TWS-навушників, бо переважна частина навушників, які сьогодні виходять на ринок — вакуумні, а є частина користувачів, які взагалі не визнають такі навушники або вони банально не тримаються у їхніх вухах. Oppo Enco Air квінтесенція усіх напрацювань з ергономіки в навушниках-вкладишах. Тут немає модного нині активного шумозаглушення, але чи працювало б воно так як потрібно у навушниках без силіконових амбушюр? Не факт. Однак ці навушники можуть похвалитися іншими фішками про які далі в огляді розкажемо детальніше.
ДИЗАЙН
В комплекті з навушниками є тільки кабель USB Type-C. Я так звик до силіконових насадок, що шукав їх тут, а потім згадав, що це ж не вакуумні. Oppo вирішила виділитись дизайном кейсу, бо він має напів прозору кришку. Є дві версії навушників — чорні та білі і такий ефект є на обох версіях. Виглядає свіжо, стильно і при цьому практично, бо ви відразу бачите чи є навушники в кейсі.
Роз’єм для заряджання знаходиться на нижній грані кейсу, на передній частині є світловий індикатор, який має три градації: червоний, жовтий та зелений. На корпусі кейсу немає жодної клавіші, бо навушники переходять в режим спарювання відразу після відкривання кейсу. Enco Air захищені по стандарту IPX4, але тільки навушники, а кейс ні.
ПІДКЛЮЧЕННЯ
Після відкриття кришки кейсу вам потрібно перейти в меню Bluetooth на смартфоні та вибрати Oppo Enco Air. До речі, на смартфонах Oppo буде доступна фірмова анімація при підключенні. Є ще варіант підключення через додаток HeyMelody, але на жаль поки ці навушники туди не додані, можливо згодом додаток оновиться і навушники будуть в списку доступних для підключення, але на момент написання матеріалу такої можливості немає, хоч вона і зазначена в інструкції.
Коли додаток стане доступний, то в ньому можна буде налаштувати керування під себе, а поки по замовчуванню доступні такі жести керування:
- наступний трек, відповісти на виклик/завершити виклик — подвійний тап по будь-якому навушнику;
- голосовий асистент — потрійний тап по будь-якому навушнику;
- збільшення гучності — утримання на правому навушнику;
- зменшення гучності — утримання на лівому навушнику.
Автопаузи немає і за допомогою жестів на паузу відтворення не ставиться, тому доведеться це робити щоразу на смартфоні.
ЗВУК
Підключення здійснюється через Bluetooth 5.2, тому сигнал стабільний. На відстані до 10 метрів не буде ніяких розривів з’єднання навіть якщо поруч багато інших пристроїв. Enco Air оснащені 12-міліметровими композитними титановими динамічними драйверами з підсилювачем низьких частот. Тут чітко відчувається бас незважаючи на те, що навушники не вакуумні.
Є підтримка стандартного кодеку SBC та AAC. Затримка звуку мінімальна — 80 мс, тому вони цілком годяться для онлайн ігор. Для тих, хто часто спілкується по телефону є велика приємність у вигляді алгоритму Deep Neural Network. Цей алгоритм забезпечує чудове звучання вашого голосу для співрозмовника і в той же час ви чуєте його не просто на тому кінці, але ніби поряд. Звучання навушників справило дуже хороше враження.
АВТОНОМНІСТЬ
Кейс має ємність на 440 мАг і його вистачає, щоб 4,5 рази зарядити навушники. Навушники в кейсі від 0 до 100% заряджаються менше, ніж за годину. Виробник заявляє, що навушники після 10-хвилинного заряду можуть грати 8 годин. Звісно ж це маркетинговий хід, але варто сказати, що 1,5 години відтворення за 10 хвилин заряджання вони точно отримують і це чудовий показник. Загалом від одного заряду навушники грають приблизно 5 годин, а з кейсом близько 24 годин, тобто вам їх вистачить, щоб цілу добу слухати улюблені треки.
ВИСНОВКИ
Oppo Enco Air мають форму вкладишів, об’ємно звучать, можуть похвалитися чудовою автономністю та швидкою зарядкою. Залишилось дочекатися, коли ці навушники з’являться в фірмовому додатку HeyMelody, щоб не завантажувати його apk-файлом на сторонніх сайтах. Чи можуть ці навушники конкурувати з AirPods? Цілком, а коли з'явиться фірмовий додаток, то в деяких аспектах навіть переважатимуть їх.