OnePlus Buds: “вбивці” AirPods?
Виробники смартфонів давно зрозуміли, що TWS-навушники чудово продаються і варто розробляти навушники під своїм брендом, бо на цьому можна чудово заробляти і зміцнювати позиції бренду. OnePlus позиціонує себе як компанія, яка випускає флагмани за прийнятною ціною, хоча останнім часом ситуація змінилася і вартість апаратів OnePlus не сильно відрізняється від пристроїв інших брендів. Сьогодні в нас на огляді не перші навушники від OnePlus, але перші TWS.
ДИЗАЙН НАВУШНИКІВ ТА КЕЙСУ
Навушники продаються в твердій і якісній коробці квадратної форми. В комплекті ви знайдете: кейс з навушниками, кабель для зарядки, документацію. Оскільки навушники відкритого типу, то ніяких амбушюр чи фіксаторів нема. Для фіксації у вухах це мінус, але з іншого боку вуха взагалі не потіють і ви природно будете чути те, що відбувається навколо. Це підвищує безпеку вашого пересування вулицею, а також Відкривши коробку ви знайдете кейс овальної форми. У нас на огляді кейс білого кольору. Він матовий і надзвичайно приємний на дотик. Взагалі не збирає відбитки пальців та забруднення. Легко відкривається однією рукою. На передній панелі є світловий індикатор, який світиться при заряджанні червоним, а коли кейс зарядиться, то зеленим.
На нижньому торці кейсу є роз’єм для заряджання. На задній панелі кейсу розташувалася єдина клавіша для активації bluetooth, однак для підключення вона мені не знадобилася. Кейс достатньо мініатюрний і важить всього 37 грамів. До ергономіки навушників у мене питань немає. Вони “сіли” в мої вуха, як “рідні”. Кожен навушник важить 4,7 грама. У вухах не відчуваються. Прочитавши відгуки на форумах та маркетплейсах зрозумів, що така ідилія ергономіки навушників і вух, як у мене далеко не в усіх, тому перед покупкою є сенс приміряти.
Цікаво, що самі навушники глянцеві, як і внутрішня частина кейсу. Навушник має ніжку та “голову” в якій драйвер та уся електроніка. На внутрішній частині навушника видно інфрачервоний датчик, який моніторить присутність навушника у вухах. На корпусі є два отвори для мікрофона. Один на нижній частині ніжки інший на боковій частині ніжки і вони чудово відпрацьовують. Детальніше про звук під час дзвінків нижче. На кожному навушнику є спеціальна сенсорна зона для керування відтворенням та викликами. Навушники мають захист по стандарту IPX4, тобто витримають бризки з будь-якого напряму. В них без остраху можна займатися спортом і навіть потрапивши під дощ можна не панікувати.
ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА КЕРУВАННЯ
Навушники підтримують технологію Google Fast Pair. Я її оцінив з перших секунд користування навушника. Відкрив коробку з навушниками і дістав кейс. Як тільки я його відкрив, то на екрані мого смартфона Google Pixel 3 XL з’явилося вікно з пропозицією під’єднати навушники до смартфона я відповів згодою і навушники підключились. Я не заходив у меню bluetooth і нічого не натискав на кейсі. Все відбулося максимально швидко та інтуїтивно зрозуміло. Зі смартфонами OnePlus ви отримаєте підтримку ще більшої кількості фішок. З’єднання зі смартфоном відбувається через bluetooth 5.0.
Пізніше поряд з іншими повідомленнями ви будете бачити кількість заряду в кожному навушнику та кейсі для того, щоб моніторити його і вчасно підзаряджатися. Якщо говорити про керування, то приємно, що OnePlus реалізувала фішку з автопаузою, якщо дістати навушник з вуха. Відтворення продовжується, якщо помістити навушник назад до вуха. Жести, які доступні для керування:
- наступний трек — подвійний тап по будь-якому навушнику;
- перемкнутись на попередній девайс — утримання пальця на сенсорній зоні протягом 3-х секунд;
- відхилити виклик — утримання пальця на сенсорній зоні протягом 5-ти секунд.
Важливо. Ви можете оновити навушники і додатково з’являться жести play/pause на навушниках, увімкнути попередній трек, виклик голосового асистента, АЛЕ оновити навушники можна лише через смартфони OnePlus і не через усі, а лише через флагмани останніх років. Це м’яко кажучи незручно.
ЗВУЧАННЯ
Навушники мають чудовий запас гучності і навіть на максимальній гучності не з’являється характерних шумів та тріску. В навушниках чудово реалізовані високі частоти і середні. Якщо ви при виборі навушників орієнтуєтесь на баси, то ці навушники навряд чи зможуть задовольнити вас, хоча у великій мірі все залежить від пристрою до якого ви їх підключаєте та треку, який відтворюється. Тут є підтримка кодеку AAC, однак немає aptX.
Цікаво те, наскільки суб’єктивно сприймається звучання навушників. Для мене не дуже зайшло, але от для кількох друзів дав послухати, то їхні враження були такими ніби це взагалі кращий звук, який вони коли-небудь оцінювали. Що точно можна віднести до переваг навушників — якість звуку під час дзвінків. Співрозмовник завдяки тому, що навушник вбудований у ніжку чудово чує мене і я чудово чую його. Звук при дзвінках суттєво кращий навіть в порівнянні з Galaxy Buds, якими користують останній рік.
Звісно у навушників немає активного шумозаглушення. У ціновому сегменті +- $100 добре, що немає, бо щоб такі фішки працювали коректно навушники мають коштувати серйозних грошей. OnePlus Buds безперечно звучать на свої гроші, а звук під час розмов навіть перевершує очікування. Чи є затримка під час перегляду відео на YouTube? Ні, вона не відчувається.
АВТОНОМНІСТЬ
Від одного заряду навушники можуть грати приблизно 7 годин, але якщо ви часто будете використовувати їх для дзвінків, то час роботи від батареї зменшується приблизно до 5-ти годин. З кейсом навушники можуть грати аж 30 годин і це чудовий показник. Навушники і чохол підтримують швидку зарядку. Поклавши навушники в чохол на 10 хвилин ви отримаєте додаткових 100 хвилин відтворення, а якщо підключити кейс до розетки, то за 10 хвилин він зарядиться більше, ніж на 10 годин роботи. Щоб повністю зарядити кейс потрібно 80 хвилин.
ВИСНОВКИ
Навушники OnePlus Buds сподобались через свій матовий кейс, який не забруднюється та через ергономіку самих навушників, які ідеально сідають у вуха. Приємно здивувала наявність автопаузи у цьому ціновому сегменті. Зручно, що є підтримка технології Google Fast Pair, яка дозволяє приєднатися до смартфона за лічені секунди. Звучання навушників сподобається всім, хто не робить акцент на низькі частоти. Окремої похвали заслуговує звук під час дзвінків. При чому і ви чудово буде чути співрозмовника і він чудово чутиме вас. Єдине, що не вистачає цим навушниках це зручного керування доступного на всіх пристроях, а не тільки на OnePlus.