Mifo O5: енергійні і бездротові
True wireless навушники - це цікавий сегмент для людей, які люблять бездротові навушники, є спортсменами або ж просто купують все від Apple, в тому числі і AirPods).
Звичайно ж, ринок таких навушників представлений не тільки яблучними вкладишами, хоч вони і часто сприймаються еталонними і для багатьох людей більше відіграють роль престижного аксесуара, а не пристрою для музики.
Майже кожен виробник представив свій варіант повністю бездротових навушників - Xiaomi особливо не заморочуючись зробили Mi AirDots Pro, є і Meizu POP від ще одного китайського виробника, є і більш самобутні Huawei Freebuds або навіть Sony WF-SP700N, з першого погляду схожі один на одного Anker Zolo Liberty Plus і Edifier TWS3, і, звичайно ж, компанія Samsung вже давно просуває спортивні Gear IconX і на презентації в Сан-Франциско показала в цьому році нові Galaxy Buds.
Як видно, популярність таких навушників зростає, але особисто за моїми спостереженнями, часто бажання їх купити відбивається по-перше, вартістю (вони найчастіше дорожче деяких аналогів бездротових більш типових конструкцій), а по-друге якоюсь незручністю. То вони самі по собі випадають, то сенсорне управління на чашах не підходить (я не могла звикнути до жестів з Gear IconX), то просто естетично навушники виглядають якось надто габаритно у вухах.
Природно і звук часто кульгає - зробити його потужним в таких мініатюрних розмірах досить складно і вимагає від компаній інноваційних інженерних рішень і багато ресурсів на розробки.
У випадку з Mifo O5 я не чекала нічого особливого - навушники цієї фірми мені не подобалися в інших виконаннях, тому я була приємно здивована, коли почала користуватися новою true wireless моделлю. Забігаючи наперед скажу відразу, що підводні камені є, але хороший звук і можливість використовувати навушники Mifo O5 окремо їх перекривають.
Двоє зі скриньки однакових з лиця
Mi AirDots Pro показали, що можна зробити гарний дизайн (або ж повторити його), але підкачати за силою звуку. У Mifo O5 ситуація складається навпаки - непогане звучання перекриває не зовсім зрозуміле виконання кейса. У ньому подобається велика ємність акумулятора (2600 мАч - вистачає до 15 разів), яка дозволить заряджати навушники і тримати готовими до роботи в перебігу тривалого часу, а також міцне покриття корпусу. Кейс виглядає масивно, але при цьому легко поміститься в кишеню.
Що не сподобалося, так це відсутність кнопки, що відкриває кришку і сам механізм її відкриття. Він здається досить кволим, хоча відрізняється від способів оформлення кейсів від інших виробників - за самобутність плюс.
Самі навушники притягуються до гнізд магнітами, індикація демонструє стан заряду. Щоб можна було розрізнити де лівий, а де правий навушники, виробник дав їм різний колір кромки чаш - червоний навушник для правого вуха, синій для лівого.
Взаємодіяти з навушниками можна завдяки двом парам кнопок на корпусах чаш. Вони відповідають за включення навушників, зміну гучності і так далі, але по зручності ці кнопки мені суб'єктивно сподобалися не на 100 відсотків - тиснути на них, коли навушники у вухах приносить певний дискомфорт, тому було легше діставати навушник і натискати кнопку.
Зате сидять навушники у вухах класно - я не полінувалася і зробила повну зарядку слухаючи з Mifo O5 музику. При стрибках, бігу та інших енергійних рухах навушники не випадали, не заважали і не викликали незручностей - за це їм великий плюс. Вага навушників особисто для мене була комфортною, їх присутність відчувалася, але від тренування не відволікали. Важливо для мене було те, що в комплектації до навушників передбачена велика кількість насадок різного розміру - можна буде знайти для себе максимально комфортний варіант і забезпечити хорошу посадку. Також підбір правильного розміру насадок послужить поліпшенням параметра шумоізоляції.
Зарядка кейса, до речі відбувається через порт micro USB, а хотілося б побачити Type-C.
Покриття чаш і кейса дотримуються єдиного стилю, дизайн пристрою приємний і самобутній (нарешті не просто білий або чорний колір), тому Mifo O5 виглядають цікаво, а також легко переносяться і мають хороший запас витривалості.
Як грають?
Звучання бездротових навушників цього виробника особливим багатством не відрізнялося. В принципі, до бездротових навушників такої конструкції я ставлюся скептично, тому тільки кілька моделей мені подобалися по звуку (а за такі гроші, що вони коштують я б обрала класичні накладні моделі).
У випадку з Mifo O5 я великих очікувань не ставила (не хотілося розчаровуватися після приємного досвіду їх посадки у вухах), однак включивши перший трек Mifo O5 показали непогану "енергію". Збільшуючи гучність і поперемінно змінюючи пісні, навушники розкривали свої непогані можливості. Mifo O5 видають звук досить чистий і насичений. Басів у них, звичайно ж не буде, як у здорових накладних моніторів, це конструктивно складно домогтися, проте завдяки гарній шумоізоляції (обов'язково звертайте в true wireless навушниках на насадки) музика відчувається з хорошою глибиною.
Порівняти їх можна з хорошим "середняком". Mifo O5 не риплять, не скриплять і не задихаються на високій гучності. Мені сподобалося, що навіть рок-композиції з ними не скачуються в один величезний ком шуму і гітар - на мої немеломанські вуха таких компактних навушників було досить. Також плюсом можна назвати те, що при перегляді, аудіо-доріжка не відставала від відео - я із задоволенням дивилася огляди на Youtube і, до речі, могла піти в іншу кімнату без розриву зв'язку з джерелом. Все-таки можливості п'ятої версії Bluetooth відчуваються при безпосередньому використанні.
Звичайно, не можна лукавити і сказати, що Mifo O5 підійдуть для перегляду фільмів або максимального розкриття музики. Такі навушники мають свій певний сценарій використання, тому для фанатів супер-басів і завзятих спортсменів в одній особі треба пошукати що-небудь інше.
Mifo O5 - це про зручність. Зручність у бігу, коли кабель, що з'єднує смартфон в кишені і навушники не стане причиною випадання телефону на землю. Або ж, коли той же кабель в бездротовій моделі не буде "стрибати" на твоїй спині разом з тобою (плутаючись при цьому в довгому волоссі - дівчата зрозуміють).
Особливістю Mifo O5 також є те, що навушники можуть працювати один від одного окремо - зверніть увагу на меню підключення Bluetooth. При підключенні одного навушника в якості гарнітури смартфон розпізнає один навушник як "інший" пристрій.
Така можливість шалено зручна для мене в офісі - я слухала музику для фону в одному навушнику, залишаючись "на зв'язку" з навколишнім світом для розмов, а також для дзвінків з мобільного.
Висновки
Mifo O5 не є панацеєю в світі true wireless навушників - для мене чисту конкуренцію для Apple AirPods ще ніхто з виробників не склав. Але радує те, що кожна наступна модель стає краще і краще, а також на ринку з'являється більше привабливих за ціною пропозицій.
Рекомендую звернути увагу на Mifo O5 для тих, кому дуже важливий комфорт при заняттях спортом під музику; тим, хто любить пробувати щось нове з техніки; кому не хочеться мати справу з обмеженнями, які ставлять кабелі навушників при енергійному способі життя, а також тим, кому важлива витривалість бездротових навушників.
Бажаємо успішних тренувань і гарного настрою! Ми в соціальних мережах:
- Фейсбук - www.facebook.com/ktcua/;
- Інстаграм - https://www.instagram.com/ktc_ua/.