IP67 VS IP68: в чому різниця і що вибрати?
Обираючи смартфон чи будь-який інший розумний пристрій серед характеристик нам часто зустрічається відмітка IP67 чи IP68. Що вона означає, чи критично важливо, щоб вона була і яка різниця між IP67 та IP68? Відповіді знайдете в цьому матеріалі.
Відмітка IP розшифровується як Ingress Protection, що в перекладі означає “захист від проникнення”. Поруч з абревіатурою IP є дві цифри. Перша цифра позначає захист пристрою від потрапляння всередину твердих частинок (пилу), а друга позначає захист пристрою від потрапляння вологи.
Зафіксуємо ключові моменти:
- IP — абревіатура, яка означає “захист від проникнення”;
- цифра №1 — захист від пилу та твердих частинок;
- цифра №2 — захист від вологи.
Є 9 рівнів захисту пристроїв від потрапляння вологи та 6 рівнів захисту пристроїв від потрапляння твердих частинок та пилу. Пристрої отримують певний клас захисту тільки після ретельних тестувань в лабораторіях.
Якщо є смарт годинник з позначенням IPХ4, то це означає, що він не має захисту від пилу, але захищений від вологи на рівні 4 (захищений від потрапляння крапель та бризок з усіх боків). Якщо є наушники серед характеристик яких є позначка IP6Х, то це означає, що вони захищені від пилу на рівні 6 (абсолютний захист від пилу), але не мають захисту від вологи.
Флагманські апарати сьогодні найчастіше захищені від вологи по стандарту IP67 або IP68. Звісно такий захист коштує виробникам, а пізніше і користувачам додаткових грошей.
- IP67 — апарат повністю захищений від потрапляння пилу, а також може витримати занурення у воду на глибину до 1 метра тривалістю до 30 хвилин.
- IP68 — апарат повністю захищений від потрапляння пилу, а також може витримати занурення у воду на глибину до 1,5 метра тривалістю до 30 хвилин.
Якщо ви придбали смартфон із захистом IP68 це зовсім не означає, що смартфон готовий до того, щоб витримувати плавання в басейні чи водоймах. На це є кілька причин. По-перше, тестування відбувається в лабораторних умовах з прісною водою, якщо ж смартфон потрапить до солоної води на морі чи в басейн з різними хімічними засобами, то є велика ймовірність, що він вийде з ладу. Якщо ваш пристрій потрапив в солону воду чи іншу рідину, то варто його промити прісною проточною водою та просушити.
Також важливо пам’ятати, що захист смартфону може пошкоджуватися і зменшуватися з часом. Якщо були падіння чи ремонт, то є ймовірність, що смартфон може не “пережити” наступного занурення у воду.
Захист від вологи та пилу IP67 чи IP68 дає впевненість, що якщо ви проллєте на смартфон рідину за столом чи він випадково впаде у басейн або ви раптово потрапили у дощ, він продовжуватиме працювати без наслідків і потреби в ремонті. Разом з тим зловживати зануреннями у воду точно не варто. У рідини з вмістом хімічних речовин чи солону воду занурювати взагалі заборонено. Отож, якщо ви хочете знімати під водою, то радимо використовувати спеціальну техніку або водонепроникні чохли.
IP67 чи IP68?
Ці два стандарти захисту відрізняються тим на яку глибину тривалістю до 30 хвилин вони можуть зануритися. IP67 — до 1 метра, а IP68 до 1,5 метра. Безумовно захист IP68 кращий, але в реальному житті для користувача, який бережно ставиться до своєї техніки різниця між ними не більше, ніж маркетингова.
IP67 чи IP68 — це не є верхня межа захисту пристроїв, але ці два стандарти зустрічаються найчастіше. Крім них є інші військові стандарти захисту, коли пристрої можуть витримувати тривале занурення на глибину або продовжувати працювати при екстремально низьких чи високих температурах.