Huawei Freebuds Pro: їм вдалося!
Вже на презентації стало зрозуміло, що ці навушники збираються наробити шуму. Спойлер: їм це вдалося. Коли я дивився презентацію, то не до кінця йняв віри, що все те про що розповідали і на практиці так працюватиме, але варто віддати належне компанії Huawei, бо сказано - зроблено. У нас на огляді флагманські TWS-навушники від Huawei під назвою Freebuds Pro. Так, вони без проблем можуть “тягатися” з Pro-версією від Apple.
КОМПЛЕКТАЦІЯ
В коробці ви знайдете кабель USB-A на USB Type-C, дві додаткових пари змінних амбюшур та інструкцію. Комплектація стандартна, але що ще можна додати в комплект для TWS-навушників?
КЕЙС
Кейс, принаймні в білому кольорі, глянцевий і легко збирає відбитки пальців, але вони на ньому не особливо помітні. Він масивніший за кейс від AirPods і точно важчий, але при цьому компактний і в кишені він не буде виступати більше, ніж TWS-навушники інших виробників. Все в межах норми. На корпусі є одна клавіша, яка потрібна для підключення навушників по bluetooth і вона знаходиться на правій грані. Зручне рішення. На нижньому торці є роз’єм USB Type-C для заряджання. Кейс без проблем відкривається однією рукою. Підсумовуючи можу сказати, що кейс чудовий у всіх сенсах, але ложка дьогтю таки знайшлася — навушники важко виймати з кейсу через те, що вони теж глянцеві і слизькі, а також через те, що сама кришка заважає це зробити і чим масивніші пальці тим важче це буде зробити. Можливо непросто їх вийняти з кейсу і тому, що вони мають потужні магніти всередині.
НАВУШНИКИ
Навушники мають звичну і водночас унікальну форму. З одного боку вони трохи нагадують AirPods Pro, а з іншого не схожі на них через прямокутні форми і більш масивні головки навушників. На корпусі навушників відразу видно інфрачервоний датчик наближення і він тут працює ІДЕАЛЬНО. Мені видається, що навіть у AirPods, де я вперше познайомився з такою фішкою це працює не настільки точно і швидко. На корпусі я не знайшов отворів для мікрофонів. Як вони це зробили і куди сховали невідомо, але саме головне, що все працює. У моїх вухах навушники сидять дуже комфортно і не випирають, однак так буде не у всіх, тому бажано міряти перед покупкою. Відчувається, що над ергономікою чудово попрацювали.
ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ДОДАТОК AI LIFE
Спочатку я просто відкрив кейс і зайшов в меню bluetooth на смартфоні і підключився до навушників, але це можна зробити і по-іншому. Якщо у вас смартфон від Huawei, то ви можете навіть потішитись фірмовою анімацією при відкриванні кейсу. Є ще третій спосіб — завантажити з Play Market додаток AI LIfe і зробити це через нього. Однак тут є певні особливості. Додаток, який завантажений з Play Market “не бачить” Freebuds Pro, тому необхідно в інструкції відсканувати QR-код і завантажити додаток, як apk-файл і встановити на смартфон, а з ним все підключається і працює чудово.
Що дає додаток AI LIFE?
- інформація про заряд кожного навушника та кейсу;
- керування активним шумозаглушенням та можливість обирати режими для шумного та тихого середовища;
- тест прилягання навушників;
- увімкнути/вимкнути функцію присутності навушників у вухах;
- можливість оновити програмне забезпечення;
- можливість налаштувати керування під себе.
Додатку бракує лише можливості налаштовувати еквалайзер чи хоча б декількох пресетів для любителів найбільш популярних жанрів, як це є в додатку для навушників Samsung.
КЕРУВАННЯ
Керування навушниками здійснюється за допомогою стиснення “ніжки”. Це дуже зручно і виключає можливість випадкових натискань. Коли ви робите стиснення, то в навушниках почуєте характерне поклацування. По замовчуванню доступні такі дії:
- play/pause — одне натискання на будь-якому навушнику;
- наступний трек — подвійне натискання на будь-якому навушнику;
- попередній трек — потрійне натискання на будь-якому навушнику;
- збільшити гучність — провести вверх пальцем по ніжці;
- зменшити гучність — провести вниз пальцем по ніжці;
- увімкнути активне шумозаглушення — натиснути і утримувати;
- прийняти/завершити виклик — натиснути один раз;
- відхилити виклик — натиснути двічі;
В додатку ви можете налаштувати дію “натиснути і утримувати” для виклику голосового асистента чи активного шумозаглушення на кожному навушнику окремо.
ЗВУЧАННЯ
Підключення відбувається через Bluetooth 5.2. Активне шумозаглушення працює за відчуттями схоже, як на AirPods Pro. Також є “режим прозорості”, який тут називається “покращене сприйняття”. Між іншим в додатку є тест на прилягання навушників до вуха, щоб ви могли здійснити оптимальну посадку навушників у вухах, але навіть, коли навушник ледве-ледве висів на краєчку мого вуха, то тест сказав, що все чудово, тому довіряти йому я б не став. Напевне він працює через інфрачервоний датчик.
Ніякого відставання звуку і картинки нема. Звучання чисте і басовите. На деяких треках, справді, можна почути гру окремих інструментів. На максимальній гучності немає тріску і скрипіння. На мій смак, звучать вони краще за AirPods Pro, Galaxy Buds Plus та Buds Live. В моєму власному рейтингу TWS-навушників Freebuds Pro стають на перше місце, якщо врахувати всі нюанси.
АВТОНОМНІСТЬ
Від одного заряду навушники можуть грати 7 годин, якщо буде вимкнене активне шумозаглушення. Якщо його увімкнути, то автономність буде на рівні 4 годин. Разом з кейсом цей показник зростає до 30 годин. Для того, щоб повністю зарядити навушники потрібно 40 хвилин. Кейс можна заряджати бездротовим шляхом, але тоді на це піде близько 2 годин, а по кабелю близько 1 години.
ВИСНОВКИ
Тестуючи десятки TWS-навушників різних цінових категорій можу впевнено сказати, що Huawei Freebuds Pro входять в трійку кращих повністю бездротових навушників, а в моєму особистому ТОПі вони стають на перше місце випереджаючи AirPods Pro та Sony WF-1000XM3. Тут є все, що ви можете очікувати від TWS-навушників у 2020 році: збалансоване звучання, преміальні матеріали і збірка, фірмовий додаток, зручне керування, хороша автономність, чудова робота мікрофонів під час розмов, ергономіка. Так, для Huawei вдалося.