Gamesir G8 для Android та iOS: кращий вибір для мобільного геймінгу?
За останні кілька років компанія Gamesir поступово перетворилася на бренд, з яким варто рахуватися, коли йдеться про високоякісні та доступні ігрові геймпади. Особливо це стосується мобільних контролерів.
Gamesir G8 — мобільний ігровий геймпад з USB-C, який ми сьогодні розглядаємо, є одним з таких прикладів. Завдяки джойстикам і тригерам з ефектом Холла, двом кнопкам на задній панелі, змінним головкам джойстиків та чудовій ергономіці, G8 легко можна назвати одним з найзручніших мобільних ігрових контролерів, які ви можете знайти. До всього, вас ще й приємно здивує його вартість.
Дизайн та фішки
Контролер вийшов минулого року і вибухнув популярністю завдяки своїм фішкам та зручності. Пристрій схожий на справжній геймпад для консолі. Він великий, округлий, з правильними ручками, з повноцінним джойстиком і тригерами - по суті, це геймпад Xbox з великим отвором посередині для мобільних пристроїв. Це робить його менш портативним порівняно з конкурентами, але натомість ви отримуєте кращу ергономіку і майже “консольні відчуття”.
Gamesir G8 оснащено джойстиками з ефектом Холла, тому проблема дрейфу джойстика тут не викликає занепокоєння. Джойстики також можна замінити на три додаткові, що є в комплекті. Заміна джойстиків відбувається дуже швидко — витягніть передню панель на обох джойстиках (тримається на магнітах), витягніть головку джойстика, вставте нову, і все готово.
G8 використовує компонування геймпада Xbox з кнопками ABXY, зміщеними джойстиками, стандартними бамперами і тригерами. На задній панелі є дві додаткові клавіші, які можна налаштувати на будь-яку іншу кнопку за допомогою застосунку Gamesir.
Всі кнопки дуже зручні у використанні — вони клацають і натискаються, а пристрій в цілому здається досить міцним. Однак тригери відчуваються трохи пластиковими - не в сенсі того, як вони відчуваються, а скоріше того, як вони звучать, якщо ви звикли до більш плавних спрацьовувань Xbox, то спочатку може бути незвично.
Роз'єм USB-C можна нахиляти вгору або вниз, що дає певний простір для маневру, коли ви вставляєте пристрій. Це запобігає пошкодженням порту на геймпаді, а також на самому пристрої. Це треба взяти до уваги всім виробникам подібних пристроїв.
Максимальна довжина пристрою, який можна туди вмістити - 185 мм, а отже, влізуть будь-які смартфони, навіть iPhone 16 Pro Max, але з деякими Android пристроями може не працювати - потрібна підтримка OTG, перевірте це перед покупкою.
Ще одне важливе обмеження – товщина блоку камер. Gamesir заявляє, що смартфони, камери яких виступають на 5 мм і менше, без проблем помістяться у G8.
Геймпад також має роз'єм USB-C для зарядки і 3,5-мм роз'єм для навушників, розміщений біля нижньої частини пристрою, так що ви можете прокласти кабелі так, щоб вони не заважали екрану або ручкам.
Програмне забезпечення, продуктивність
Gamesir має власний додаток для G8, за допомогою якого ви можете налаштувати його так, як вважаєте за потрібне. Додаток доступний як для Android, так і для iOS пристроїв, і загалом працює добре.
На сторінці “Тест геймпада” ви можете протестувати всі кнопки на контролері, щоб переконатися, що він працює належним чином. Це дуже зручна функція, щоб переконатися, чи пристрій справний.
Сторінка “Налаштування кнопок” дозволяє змінити розташування кнопок з Xbox на Nintendo Switch, а також налаштувати задні кнопки. Сторінка “Налаштування джойстиків” дозволяє налаштувати мертву зону джойстиків і має діапазон від 0 до 100 для точного налаштування. Сторінка “Налаштування тригера” дозволяє вам змінити діапазон, в якому спрацьовує тригер.
Крім того, застосунок має додаткові функції, такі як сторінка пошуку ігор, на якій перераховані сумісні ігри, в які можна грати на контролері.
З точки зору комфорту, Gamesir G8 на голову випереджає конкурентів завдяки ергономіці, бо нагадує контролер консолі. Він легкий і відчувається в руках як преміум-клас, і лежить у ваших долонях “як влитий”. Не потрібно довго вчитися, оскільки він дуже схожий на інші повноцінні геймпади. Рукоятки, як і тригери, мають невеликі ребра для додаткової фіксації.
Контролер має три режими сумісності (запускаються натисканням кнопок Start і Select), які позначаються різними кольорами світлодіодів на кнопці Gamesir. Режим PlayStation (білий світлодіод) для роботи з офіційним додатком PS Remote Play, режим Android (зелений світлодіод) для ігор, які підтримують контролер, і режим G-Touch (синій світлодіод) для ігор, які його не підтримують.
Для сумісних ігор ви можете налаштувати розташування кнопок за допомогою програми Gamesir. Або ви можете просто використовувати конфігурацію за замовчуванням, яку Gamesir вже налаштував для вас, коли ви запускаєте гру через додаток - приємний штрих, який дозволяє вам миттєво грати в будь-яку гру, не витрачаючи час на її налаштування.
Контролер сумісний з більшістю смартфонів, оскільки він має максимальну довжину моста 185 мм. G8 має дві дуже довгі, розтяжні та міцні пружини, які підтримують міст, і вони обмежені лише двома пластиковими “обмежувачами”. Ентузіасти вже примудрилися вставити в цей пристрій планшет, щоправда після цього “злітає” гарантія, але це точно новий досвід гри.
Висновки
На даний момент Gamesir G8 важко перевершити. Він легкий, міцний і має всі зручності будь-якого сучасного геймпаду, включаючи джойстики та тригери з повним ефектом Холла, а це додаткова точність та довговічність, чудову ергономіку та широку сумісність з різними програмами та пристроями.