Sony PlayStation 5 Pro vs PlayStation 5: що обрати?

14/09/2024

10 вересня компанія Sony представила PlayStation 5 Pro: нова консоль отримала суттєві оновлення, зокрема потужніший графічний процесор, але й офіційна ціна зросла на 40%. Відповідно, постає питання: чи готові геймери платити більше за покращену графіку, особливо зважаючи на те, що стандартна PS5 доступна за нижчою ціною? Чи варто оновлюватись власникам PlayStation 5 та чи варто почекати на PlayStation 5 Pro, тим, хто лише планує придбати ігрову консоль?

Що змінилося у PlayStation 5 Pro?

PS5 Pro має три основні покращення продуктивності порівняно зі стандартною PS5, згідно з технічною презентацією Sony, яку провів провідний архітектор PS5 Марк Черні. Вона отримала новий, потужніший графічний процесор для більшої обчислювальної потужності та швидшого рендерингу; вдосконалену систему трасування променів для покращення віддзеркалень у грі та ефектнішого освітлення; а також новий апскейлер PlayStation Spectral Super Resolution (PSSR), що підтримує високу частоту кадрів без втрати роздільної здатності та якості зображення.

Sony-PlayStation-5-Pro-_-AMD-SoC.jpg

Графічний процесор став основною фішкою, оскільки Sony обіцяє на 67% більше обчислювальних блоків і на 28% швидшу пам'ять, що забезпечить на 45% швидший рендеринг. Багато гарних цифр, проте фактично швидкість процесора і пам'яті в PS5 Pro залишилася незмінною, тому, хоча вона повинна забезпечувати роздільну здатність 4K і підтримувати 60 кадрів в секунду, цілком можливо, що нова консоль не буде завантажувати ігри швидше.

1_Sony-PlayStation-5-Pro-_-AMD-SoC111.jpg

Що стосується процесора, Sony вирішила залишити 8-ядерний Zen 2, але з покращеною частотою роботи. Це рішення спрямоване на підтримку оптимальної продуктивності системи без збільшення енергоспоживання. Таким чином, попри значні покращення у графіку, консоль продовжує залишатися збалансованою в плані загальної потужності та ефективності.

a53e4f9390533d7070704a70a9940df8cc329e6d.jpg

Суттєва зміна полягає в тому, що ігровий процес на PS5 Pro більше не вимагатиме вибору між режимом «Роздільна здатність» чи «Швидкодія» (у багатьох сучасних іграх користувачі змушені обирати між плавністю зміни кадрів і чіткістю зображення, себто поставали перед класичною дилемою: “стабільний ФПС чи хороший графон?”). Sony ж планує знівелювати цей важкий вибір у PS5 Pro, оскільки майбутня консоль підтримує ігри навіть у роздільній здатності 8K. Цілком можливо, що режими «Роздільна здатність» чи «Швидкодія» все ще будуть актуальними, якщо дійсно грати в ігри у 8K, проте нюанс в тому, що більшості людей буде абсолютно байдуже на це, адже не у всіх зараз є телевізор з роздільною здатністю 8K. Проте, приємною новиною для власників сучасних моніторів, які вони використовують зі своїм ігровим ПК - PS5 Pro підтримує VRR (змінна частота оновлення) та роздільну здатність 8K.

Що стосується трасування променів - ця функція підтримується і в поточній версії PS5 з моменту запуску. Але вдосконалене трасування променів у PS5 Pro обіцяє вивести Ray Tracing на вищий рівень з динамічнішими відображеннями на поверхнях та заломленнями світла. В принципі, ігри з гарним освітленням і великою кількістю віддзеркалень повинні виглядати дещо красивіше (радійте, фанати Gran Turismo 7).

Screenshot_2024_09_11_at_10.02.0.jpg

Наразі трасування променів на актуальній PS5 було трохи тьмяним та не настільки якісним порівняно з тим, що міг забезпечити потужний ігровий ПК з висококласною відеокартою (хоча в цьому випадку лише відеокарта могла коштувати дорожче за PS5 Pro).

Варто зауважити, що слабкі можливості Ray Tracing на PlayStation скоріше пов'язані з іграми та їх розробниками, аніж з консоллю. Адже багато тайтлів не було оптимізовано для трасування променів на консолі, хоча були й такі ігри на PS5, як «Людина-павук 2», що мають гідну якість та високу продуктивність трасування променів. Натомість PS5 Pro має покращити загальний вигляд, не йдучи на компроміси заради частоти кадрів.

chrome_pdlBXKTJaO.jpg

Що таке PlayStation Spectral Super Resolution (PSSR)?

Підвищувач роздільної здатності (PlayStation Spectral Super Resolution), що керується штучним інтелектом - це найвиразніший програмний трюк для покращення можливостей PS5 Pro. Технологія PSSR схожа на популярну функцію DLSS від Nvidia на ПК, тобто це алгоритми постобробки, які допомагають досягти вищої частоти кадрів у високій роздільній здатності. Стандартна PS5 використовує традиційне згладжування, в той час, як PS5 Pro буде використовувати машинне навчання для масштабування на основі зображення, що рендериться на екрані в реальному часі.

Sony-PlayStation-5-Pro-_-AMD-SoC222.jpg

Ще одне покращення, яке отримала PS5 Pro - підтримка Wi-Fi 7 (PS5 підтримує Wi-Fi 6 і навітьверсія Slim не отримала 6E). Це може бути корисно при завантаженні масивних ігор на 2 ТБ внутрішній твердотільний накопичувач Pro з вищою швидкістю, але тільки якщо ваша домашня мережа підтримує Wi-Fi 7. Чи встановлено у вас вдома роутер з підтримкою Wi-Fi 7 та чи підтримує таку швидкість ваш провайдер? Питання риторичне, хоча ця фіча скоріше розрахована на перспективу.

PlayStation 5 Pro отримала новий дизайн?

Окрім нового графічного процесора та зміненої системи охолодження, найбільшими фізичними відмінностями PS5 Pro є дещо оновлений дизайн. PS5 Pro буде високою і довгою, як оригінальна PS5, але при цьому тонкою, як оновлена модель Slim. Вона має новий ребристий елемент дизайну поперек бічних прорізів на знімних пластинах (для яких пізніше Sony продаватиме індивідуальні деталі під заміну чи кастомізацію).

ed266dce1153afcb2c0234814c9cfa78ca27a430.jpg

Інженерне рішення, яке підпалило чимало кількість стільчиків - це відсутність дисководу, яку можна виправити, придбавши модульний привід (якщо по-простому зовнішній DVD-привід), який Sony вже пропонує для PS5 Slim за $79,99. Якщо ви не зрозуміли, замість того, щоб мати можливість купити PS5 Pro з дисководом або без нього (практика, яку Sony почала з самого першого випуску PS5), вам залишається тільки придбати власний дисковод.

Таке рішення може бути лише першим кроком цифрового майбутнього для наступного покоління консолей, проте деякі фанати, що мають колекцію дисків та полюбляють збирати саме фізичні носії не оцінили такого кроку. Принаймні у PS5 Pro залишили слот M.2.

ec940be2cf0740fd67c35af7a1bff97cdb6ecf26.jpg

Ще одна зміна торкнулася інтерфейсів вводу-виводу, які на PS5 Pro продовжують повільно мігрувати в сторону сучасних портів USB-C. До вашої уваги порівняння портів USB на всіх трьох консолях PlayStation 5 з моменту запуску:

Untitled-1 copy.jpg

PS5: Один USB-C та один USB-A спереду / Два USB-A ззаду
PS5 Slim: Два USB-C спереду / Два USB-A ззаду
PS5 Pro: Два USB-C спереду / Один USB-C і один USB-A ззаду

А що взагалі не змінилося - це фірмові контролери. PS5 Pro постачатиметься з тим же білим контролером DualSense, в комплекті з аналоговими стиками на основі потенціометра, у яких з часом може розвинутись дрейф. PlayStation 5 Pro була б чудовою відправною точкою для геймпадів DualSense перейти на стіки з ефектом Холла без дрейфу, але цього разу не пощастило.

Чи купляти PlayStation 5 Pro?

На перший погляд, PS5 Pro призначена переважно для щирих фанатів PlayStation, які можуть просто взяти та купити її, попри ціну, а офіційна ціна PS5 Pro - 700$ для американського ринку (без врахування податку, звісно) та 800€ для європейського. Але є й інші люди, що шукають ігровий пристрій, який можна просто увімкнути та грати - без проблем зі збіркою, налаштуванням, драйверами та вартістю ігрового ПК, що легко може не лише перевищити ціну PS5 Pro, але й перетнути межу в 1000$. Для таких людей PS5 Pro здається чудовим варіантом, навіть якщо спочатку їх може відлякати ціна, це може бути внеском на перспективу, адже з покращеним трасуванням променів, хочеться вірити, що все більше розробників будуть адаптувати свої ігри під фірмову технологію PSSR та Ray Tracing на PlayStation 5 Pro.

Коротке порівняння характеристик PS5 vs PS5 Pro

Sony PlayStation 5 (Slim)

Процесор: 8 core/16 Thread Zen 2 CPU at 3.5GHz

Відеочип: 36 CUs, RDNA 2, 10.23TF/2.23GHz

ОЗУ: GDDR6: 16GB at 14Gbps (12.5GB для ігор), 256-bit/448GB/s

Обсяг вбудованої пам'яті: 825GB/1TB (Slim)

Геймпад: Sony DualSense

Sony PlayStation 5 Pro

Процесор: 8 core/16 Thread Zen 2 CPU at 3.5GHz/3.85GHz

Відеочип: 60 CUs, RNDA 3 (TBC), 33.5TF/2.18GHz (TBC)

ОЗУ: GDDR6: 16GB at 14Gbps (13.7GB для ігор), 256-bit/576GB/s

Обсяг вбудованої пам'яті: 2TB

Геймпад: Sony DualSense

Читайте також:
Безкоштовні ігри на телефон, яким не потрібен інтернет
Олди згадають, як ми передавали по Bluetooth такі легендарні ігри як Gravity Defied, City Bloxx, Doodle Jump та Worms (в народі “черв'ячки”). З тих часів мобільний геймінг значно просунувся вперед, не лише в плані графіки, але й різноманітності ігрових жанрів: від платформерів та шутерів до стратегі
07/11/2024
Gamesir G8 для Android та iOS: кращий вибір для мобільного геймінгу?
За останні кілька років компанія Gamesir поступово перетворилася на бренд, з яким варто рахуватися, коли йдеться про високоякісні та доступні ігрові геймпади. Особливо це стосується мобільних контролерів. Gamesir G8 — мобільний ігровий геймпад з USB-C, який ми сьогодні розглядаємо, є одним з таких
08/10/2024
Ігри схожі на STALKER! У що пограти, поки чекаємо виходу S.T.A.L.K.E.R. 2?
До виходу S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля лишилось не так вже й багато часу, адже наразі офіційна дата презентації - 20 листопада 2024 року. Це дійсно свято для фанатів Зони, батонів та енергетиків! Нагадаємо, що виходу нової частини STALKER чекали протягом довгих 12 років, бо перша дата релізу бу
13/09/2024
Залишити коментар
Нещодавно переглянуті
Меню
Привіт! Допомогти ?