Дві SIM-карти на iPhone XS Max: як це працює?
Власники iPhone давно чекали від Apple смартфона з двома SIM-картами. Ще частина користувачів давно перейшли б на iPhone, але одна SIM-карта — надто мало. Презентація Apple, яка була 12 вересня дуже потішила і одних і інших, бо на ній був представлений iPhone XS Max з можливістю встановлення 2-х SIM-карт. Офіційно 2-сімочний айфон буде продаватися лише в Китаї, тому поруч із захватом у користувачів з’явилося чимало питань на кшталт:
- Чи буде iPhone XS Max працювати з нашими операторами зв’язку?
- Чи коректно відображаються імена в телефонній книзі?
- Чи потрібно виймати SIM-лоток та міняти місцями картки, щоб призначити, яка основна, а яка допоміжна?
- Чи можна вибрати оператора безпосередньо перед викликом?
- Чи можна перемикатися між SIMками для виходу в інтернет?
Чи працює в Україні?
Дехто боявся, що Apple зробить обмеження у користуванні такими смартфонами в інших країнах. Після старту продажів стало зрозуміло, що iPhone Dual-SIM чудово працює з операторами зв’язку не тільки в Китаї, а в решті країн також, в тому числі і в Україні.
Імена в контактах
Ніяких ієрогліфів в іменах контактів немає, все відображається цілком коректно та змінюється разом із мовою телефону. Apple не завжди перші в технологіях та фішках, але вони перші хто доводить їх до ідеалу.
Вибір оператора
Якщо свайпом відкрити меню швидких налаштувань, то ви можете побачити у лівому верхньому куті назви двох операторів та силу сигналу. Поруч з назвами операторів у рамочках є букви “О” та “Д”. Це означає, що одна з SIM-карт — основна, а інша — допоміжна.
Обрати, який з операторів буде основний, а який допоміжний можна в налаштуваннях. У журналі викликів біля кожного здійсненого дзвінка теж відображатиметься одна з цих букв, щоб було зрозуміло з якого чи на який номер був здійснений дзвінок.
Виймати лоток SIM-карт не потрібно
Існує хибне уявлення, що SIM-карти потрібно міняти місцями в лотку, щоб можна було користуватись інтернетом бажаного оператора. Це неправда. Лоток для SIM-карти виймати не потрібно і міняти місцями картки теж.
Налаштування SIM-карт для дзвінків
XS Max має один радіо-модуль, а це означає, що дві SIM-карти не можуть бути активними одночасно. Наприклад, якщо ви розмовляєте з абонентом “Кохана” зі свого номеру Київстар, то абонент “Брат”, який телефонує на ваш номер Vodafone отримає повідомлення, що лінія зайнята. Звісно ви можете налаштувати переадресацію на будь-який номер, який забажаєте.
Для кожного контакту ви можете обрати SIM-карту з якої по замовчуванню буде здійснюватись виклик до конкретного абонента. Обрати номер з якого буде здійснюватись виклик можна безпосередньо перед дзвінком.
В налаштуваннях ви можете призначити “типову голосову лінію” — це номер з якого буде здійснюватись дзвінок за замовчуванням, якщо ви не призначите інший або не зміните оператора безпосередньо перед викликом. Шлях до налаштувань типової голосової лінії такий: Параметри — Стільникові дані — Типова голосова лінія.
Мобільний інтернет на двох SIM-картах
Щоб вибрати, яку SIM-карту ви будете використовувати для інтернету в параметрах потрібно обрати та вказати необхідний номер. Між SIM-картами в меню можна перемикатись та обирати з якої заходити в інтернет. Ще до старту продажів деякі користувачі вважали, що користуватись інтернетом можна лише з однієї SIM-карти, яка позначена, як основна, але це не так. Перемикнутися на іншого оператора для інтернету можна в налаштуваннях і це займає лічені секунди. Користуватись інтернетом ви можете на обох картках: основній та допоміжній.
Наприклад, якщо ви їдете з Рівного до Києва і знаєте, що у Рівному та декількох найближчих селах по трасі є добрий сигнал 3G, то можете використовувати інтернет Київстар, але якщо близько 30 км від Рівного сигнал починає пропадати, то ви можете перемкнутись на 3G-інтернет Vodafone.
Висновки
Якщо ви маєте намір придбати iPhone з двома SIM-картами, то у вас немає причин для хвилювання: усе чудово працює, зручно налаштовується, коректно відображається, а телефонувати та користуватися інтернетом можна на обох SIM-картах. Основна та допоміжна SIM-карти мають однакові права та можливості, але названі так для зручності ідентифікації.
Читайте також: