Диск С переповнений або Куди дівається вільне місце на жорсткому диску
Нещодавно ми розбиралися з причинами гальмування ПК та шукали цілющі утиліти-чистильники. Але помітили наступне: якби часто ми не видаляли тимчасові, пошкоджені та застарілі файли, куки, кеши із браузерної стрічки, щось продовжувало нещадно жерти наш жорсткий диск.
О боги! Вірус? Petya? На щастя – ні! Виявилося, все набагато простіше:
- На робочому столі красувалася тека з усілякими фотографіями, відео та аудіофайлами. А робочий стіл – це що? Правильно – то й же диск С!
- На вінчестері накопилася купа контрольних точок відновлення ОС.
- ПК поселяв додатки та програми у файл підкачування, оскільки оперативної пам’яті катастрофічно не вистачало.
- Папки з тимчасовими та кешованими файлами не очищалися з моменту покупки комп’ютера.
- І ще була парочка програм, про які ми геть забули. ☺
А дізналися ми про це, скориставшись утилітою SpaceMonger (до якої в наших ІТ-шників сентиментальні почуття ☺)
Отож, як почистити локальний диск С - далі.
SpaceMonger
SpaceMonger досить наглядно показує файли, папки та програми, що захаращують місце на жорсткому диску. Користуватися програмою дуже просто: вибираєте диск для аналізу, скануєте систему та споглядаєте мозаїку файлів-пожирачів. Якщо вам зручніше оцінювати розподілення дискового простору у вигляді діаграми, маєте таку можливість. Програма також дозволяє налаштовувати користувацькі кольори, шрифти та інші інструменти візуалізації. Існують і інші утиліти з подібними функціями.
CCleaner
Найпопулярніший «чистильник» Windows має у своєму розпорядженні спеціальний інструмент «Аналіз дисків», що за лічені секунди знаходить усі громіздкі файли. Використання дискового простору ілюструється яскравою діаграмою, під якою є детальні дані по всіх типах файлів.
WinDirStat
Сканує диски та демонструє результати у вигляді різнокольорових квадратиків, розмір яких відповідає об’єму файла. Натиснувши на будь-який квадрат, побачите точний розмір, місцезнаходження софта на вашому ПК. А скориставшись інструментарієм панелі управління одразу ж зможете видалити непотрібний елемент.
SpaceSniffer
Чудова альтернатива попереднім утилітам. Як і WinDirStat, SpaceSniffer показує карту диску у вигляді квадратиків, але тут можна регулювати кількість зображених елементів та глибину перегляду. Тобто маєте можливість спочатку проаналізувати великі каталоги, а потім крок за кроком продивитися середні, маленькі та мікроскопічні.
Free Disk Analyzer
Абсолютно безплатна програма, тож доступна кожному. Встановлюється вона за декілька кліків і одразу ж готова до сканування ОС. Результати показує у вигляді списку дисків із відсотками зайнятого та вільного місця. Зайшовши в потрібний каталог, зможете дізнатися об’єм кожного файла та теки. Що робити далі? Після аналізу непотрібні та тимчасові файли варто видалити, а необхідні для роботи ПК правильно налаштувати та «поселити» в інше місце. І спати спокійненько. ☺
До речі, зверніть увагу на те, як правильно піклуватися про жорсткий диск вашого ноутбука, щоб він прослужив якомога довше.