ZTE Blade V2020 Smart: великий смартфон за малі гроші
Вартість смартфона ZTE Blade V2020 Smart у версії на 64 ГБ вбудованої пам’яті не перевищує навіть 4 тисячі гривень. Що може смартфон за таку вартість, чому його варто вибрати для себе, а також про те в яких моментах доведеться йти на компроміс дізнаєтесь з цієї статті.
ДИЗАЙН
Blade V2020 Smart справді великий. Якщо ви мрієте про смартфон такого формату як iPhone Mini, то V2020 Smart точно не для вас, але якщо ви шукаєте смартфон з величезним екраном, то ви по адресу, бо ZTE Blade V2020 Smart саме такий. Його габарити — 78×173,4×9,2 мм. За розмірами він нагадує шоколадку середніх розмірів.
Мені подобаються великі смартфони, але разом з тим керувати однією рукою ним навряд чи вдасться. По дизайну він цілком вписується в канони 2020-2021 років, бо тут квадратний блок камер, а бокові грані злегка прямокутні.
Смартфон глянцевий, але завдяки градієнту з темно-синього до чорного кольору та візерунку, який знаходиться під глянцем відбитки пальців не сильно помітні. Блок камери фактично не випирає з корпусу, а відповідно зменшується ризик її подряпати. Елементи керування знаходяться на правому торці. На нижній грані розташувався роз’єм для заряджання USB Type-C та роз’єм mini-jack для навушників.
ЕКРАН
Дисплей цього смартфону створений для перегляду відео та інтернет-серфінгу, бо він величезний. Діагональ екрану 6,82 дюйма, а це вже щось середнє між фаблетом і планшетом. Рамки навколо дисплею широкі і в цьому ціновому діапазоні це сприймається за норму, точно не буде випадкових дотиків, як це буває з екранами-водоспадами.
Частинку місця на екрані займає фронтальна камера, що знаходиться у каплевидному вирізі. Роздільна здатність екрану HD+ (1640×720), а щільність пікселів 263 на дюйм. Тут встановлена TFT-матриця, а відповідно кути огляду, яскравість не на найвищому рівні. В налаштуваннях є можливість увімкнути темну тему інтерфейсу та автояскравість.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
Смартфон працює на процесорі Unisoc SC9863A і це відповідь на питання чому смартфон такий доступний. Швидкість та плавність роботи інтерфейсу прийнятна, але з важкими додатками смартфон буде справлятися “в поті (чола) ядра”, а про ресурсоємні ігри типу PUBG, Сall Of Duty чи Asphalt 9 мова не йди оскільки вони будуть підвисати. Грати можна лише на низьких налаштуваннях графіки.
Процесор виконаний по нормах 28-нм техпроцесу. Навіть в бюджетниках сьогодні цей показник на рівні 10-12, тому 28 надто багато.
Апарат має 4 ГБ оперативної пам’яті та 128 ГБ вбудованої, а є також версія на 64 ГБ вбудованої пам’яті. Підтримка карт пам’яті передбачена. З коробки смартфон працює на Android 10.
КАМЕРА
Основна камера смартфона складається з 4-х модулів. Основний на 16 МП з діафрагмою f/1.8. Деталізація знімків на прийнятному для цього сегменту рівні. Фотографії зберігаються миттєво. Хороші світлини можна отримати тільки при хорошому освітленні. Апарат може похвалитися 8 МП ультра ширококутною камерою.
По деталізації вона на рівні з основним модулем, а от HDR працює не дуже добре. Іноді на знімках темні зони просто чорні без ніяких контурів. Смартфон має макро модуль та датчик глибини на 2 МП. Є підтримка портретного режиму, але він тут швидше для галочки, оскільки відділяти об’єкт від фону йому вкрай важко. Фронтальна камера на 8 МП і вона годиться для відеозв’язку. Нижче є приклади живих фотографій зроблених в різних локаціях та при різному рівні освітлення.
АВТОНОМНІСТЬ
Зважаючи на не високу роздільну здатність екрану та процесор, який не споживатиме багато енергії. Батареї на 5000 мАг цілком вистачить на 1 день активної роботи. На максимальній яскравості екрану одного заряду вистачить на 8,5 годин роботи. Шкода лише, що смартфон не підтримує швидку зарядку, тому заряджати всю ємність доведеться 10-ватною зарядкою, яка є в комплекті. Вона відновлює заряд батареї на 100% за 3 години.
КОМУНІКАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ
Смартфон має NFC-модуль для безконтактних платежів. Є модуль bluetooth 5.0 з підтримкою базових кодеків. Wi-Fi працює тільки на частоті 2,4 ГГц. Смартфон має лоток для двох SIM-карт. Заряджання здійснюється через роз’єм USB Type-C.
ВИСНОВКИ
ZTE Blade V2020 Smart — смартфон базового рівня в якому є NFC для оплат, величезний екран на 6,8 дюйма, який чудово підійде для читання та перегляду різноманітного контенту. До дизайну також претензій немає: каплевидний виріз, прямокутний блок камер, стильний візерунок під шаром глянцю на задній панелі. В клавішу живлення вбудований сканер відбитків пальців. Працює сканер швидко і місце розташування надзвичайно зручне. Серед плюсів однозначно згадаємо наявність роз’єму для навушників та USB Type-С для заряджання. Звісно є моменти з якими доведеться йти на компроміс — посередня продуктивність, якої вистачить для базових завдань, але не для ресурсоємних додатків. Якщо ж зважати на ціну пристрою, то він фактично немає недоліків. Зараз можна придбати ZTE Blade V2020 Smart на 64 або 128 ГБ вбудованої пам’яті.