Знайомство з KaiOS та повернення Nokia: Nokia 800 Tough та Nokia 2720 Flip
Сьогодні у нас на огляді два, буду називати їх смартфони, від компанії Nokia, так вам не почулося саме Nokia. Ця компанія така ж живуча, як і її телефони, але головний момент полягає в тому, що вони працюють не на Android, а на операційній системі KaiOS. Це третя по популярності операційна система у світі, яка вже давно має більше 100 мільйонів користувачів, а в планах компанії-розробника є ціль перейти в межу мільярд пристроїв. Амбітні цілі. Більшість користувачів, якщо говорити відверто, про цю систему ніколи і не чули, тому є сенс описати головні характеристики цієї операційки.
Характеристика
KaiOS - це операційна система, яка розрахована на бюджетні пристрої. Враховуючи те, що ця операційка орієнтується на недорогі апарати, то у неї мінімальні вимоги до заліза. Також вона пристосована до невеликих екранів і клавішного управління. Великий акцент розробники ставлять на енергоефективність. Якщо говорити про типовий телефон на KaiOS, то це: не потужний процесор, екран з діагоналлю 2-3 дюйма, оперативна пам’ять від 256 до 512 МБ.
Що вміє KaiOS
KaiOS кардинально не відрізняється від інших операційних систем для кнопкових телефонів. В час простеньких дзвонилок схоже меню використовувалося в більшості телефонів, тому користуючись пристроєм на KaiOS буде навіть момент певної ностальгії.
Внизу екрану є 5-клавішний джойстик, яким здійснюється управління операційною системою. За допомогою цих клавіш ви можете “ходити” по меню, вибирати потрібні пункти, а також викликати опції до кожного пункту. Меню класичне відрізняється лише відображення пунктів меню залежно від телефону, наприклад на Nokia 800 Tough значки меню розташовуються плиткою, а у Nokia 2720 Flip значки меню відображаються списком.
На фото нижче ви можете побачити, як виглядає інтерфейс системи.
Якщо на головному робочому столі ви натиснете клавішу вверх, то відразу перейдете в меню швидких налаштувань: WI-FI, Bluetooth, ліхтарик тощо. Телефони підтримують мережі 3G і 4G, що між іншим якісно відрізняє їх від простих дзвонилок. Цікава річ, що телефон може використовувати 4G-мережу не лише для виходу в Інтернет, але й для створення точки доступу. Смартфон можна використовувати, як модем для комп’ютера.
Окремо варто зупинитися на тому, що тут є магазин додатків, так їх тут не сотні тисяч, але тим не менше: YouTube, Facebook, WhatsApp Twitter це вже гідно.
З магазину додатків ви можете завантажити ігри, звісно ж вони не супер-пупер, але для перерви під час робочого дня чи повертаючись додому в громадському транспорті на кілька десятків хвилин можна залипнути.
У KaiOS доволі непогано реалізований журнал викликів і звонилка чудова. Між іншим ви можете ввести дані свого Google-акаунту і всі ваші контакти автоматично “переїдуть” в новий телефон — це надзвичайно зручно. Наявність цієї функції вже робить з телефонів на KaiOS між звичайною дзвонилкою та смартфоном.
Також, щоб підвищити зручність розробники KaiOS працюють над багатозадачністю та вкладками в браузері, це можливості, які наблизать апарати на KaiOS до смартфонів. Ще одна вкрай затребувана функція - копіювання і вставка. Над нею також працюють і, швидше за все, що вона з’явиться в майбутніх версіях прошивки.
Недоліки KaiOS
Головним недоліком KaiOS є невелика кількість додатків, але якщо KaiOS і далі буде співпрацювати з такими гігантами, як Google чи Qualcomm, то це можна буде швидко надолужити. Тому невелика кількість додатків — це тимчасова проблема. Інших критичних недоліків у цій операційці я не знайшов. Ті додатки що є працюють коректно, все гаразд.
Можна сказати, що система в цілому поступається iOS або Android по можливостях, але її завдання - якраз бути простою і легкою, але при цьому мати сучасну функціональність, наприклад підтримка 4G, Wi-Fi, соцмережі, месенджери, навігація.
Майбутнє KaiOS
Ніхто не позиціонує KaiOS як «конкурента Android». Це нішевий продукт, розрахований на свою аудиторію. Він буде актуальним навіть тим, хто може дозволити собі будь-який смартфон, але має потребу у функціональній дзвонилці, телефони на базі KaiOS будуть цікаві. KaiOS вже має успіх, але для того, щоб його розвинути потрібно ще дві умови:
- Перша: асортимент додатків, будуть додатки буде більший інтерес;
- Друга: наявність асортименту недорогих пристроїв
І от якраз про деякі з таких пристроїв ми з вами поговоримо.
Nokia 800 Tough
Поглянувши на цей телефон вперше на думку приходить слово “захищеність”. Насправді, так і є, він захищений по стандарту IP68. Цей стандарт «дозволяє» йому перебувати під водою на глибині 1,5 метра протягом 30 хв.
Він має ударостійкий корпус. Може витримати падіння з 2-метрової висоти, а також легко переживе ектремальні температури — від -20 до +55. Також стандарт передбачає захист від морського солоного туману, від піщаних бур, від сильної вібрації та поштовхів. Телефон, насправді, дуже міцний. Знизу телефон має кріплення для карабіна, а його торці виконані з прогумованого матеріалу, який забезпечує міцний хват і створює додатковий захист. В меню швидких налаштувань можна увімкнути ліхтарик.
Телефон має екран на 2,4 дюйма з роздільною здатністю 240х320 пікселів. щільність пікселів на рівні 167 ppi. Завдяки KaiOS в телефоні попередньо є Facebook і Google Асистент, для виклику якого передбачена окрема клавіша. За продуктивність відповідає 2-ядерний Qualcomm Snapdragon 205, графічний процесор Adreno 304. Також є 512 Мб оперативної пам'яті і 4 ГБ внутрішнього сховища,яке можна розширити картою пам'яті microSD до 32 Гб.
Камера на 2 МП має світлодіодний спалах. Nokia 800 Tough може працювати в автономному режимі близько місяця без додаткової підзарядки. Акумулятор має ємність 2100 мАг.
В інші характеристики входить підтримка Wi-Fi (802.11b/g/n), 2,4 ГГц, with A-GPS, GLONASS, Bluetooth 4.1, FM-радіо. Є порт microUSB і роз'єм для навушників.
Це ідеальний смартфон, якщо ви працюєте на будівництві в цеху, де потрібен захист, хороша автономність і при цьому стандартні функції та месенджери.
Nokia 2720 Flip
Телефон є оновленою версією телефона, який був представлений у 2009 році. У нього є зовнішній екран для сповіщень, щоб користувач відразу бачив інформацію про вхідний виклик чи переглядав сповіщення. Завершити розмову можна просто закривши телефон.
Батарея Nokia 2720 Flip дає до 28 днів роботи в режимі очікування. Вам не потрібно буде турбуватися про розряджену батарею. Доступ до мережі, спілкування і прості ігри до ваших послуг.
Дизайн гаджета дуже стриманий і лаконічний в якому є і глянцеві поверхні і матові частини.
Діагональ внутрішнього екрану 2,8 дюйма з розширенням 240х320 пікселів, зовнішній 1,3 дюйма з розширенням 240х240 пікселів.
Камера на 2 МП, FM-радіо, SoC Qualcomm 205, 512 МБ ОЗУ і 4 ГБ флэш-пам’яті, аккумулятор емкостію 1500 мАг. Є можливість використовувати картки microSD об’ємом до 32 ГБ і двома SIM-картками. Підтримка 4G, Wi-Fi (802.11 b/g/n), Bluetooth 4.1.
Висновки:
Nikia 800 Tough — це телефон в якого чітко визначена цільова аудиторія — люди, які працюють на будівництві, в складних кліматичних умовах чи військові. В ньому надзвичайна автономність, він ударостійкий, вологозахищений. Ідеально підійде в якості другого смартфона. Якщо говорити про “жабку” Nokia 2720 Flip, то визначити його конкретну цільову аудиторію важко, але він теж підійде в якості другого смартфону, тому що в нього чудова автономність, а крім того він навіває ностальгію за 2009-2010 роками, коли такі телефони були на піку популярності.
Майбутнє у KaiOS точно є, тягатися з iOS і Android вона не буде, тому що займає іншу нішу, але це класний варіант для людей, які хочуть мати смарт-функції у звичайному телефоні.
Читайте також: