Як вибрати ноутбук для школи?

16/09/2022

Навчальний процес цього року розпочався дуже нервово. Частина дітей змушена вчитися дистанційно, частина повернулася до школи, проте ненадовго, бо незабаром зимовий період. Те ж саме стосується і студентів. Цьогоріч дистанційка є невідворотною, тому ми зробили для вас коротку інструкцію, яка допоможе розібратися з тим, як вибрати доступний ноутбук і не заплутатись у характеристиках.

ДИЗАЙН

У бюджетному сегменті ноутбуки зазвичай виготовляють з полікарбонату, рідше можна знайти моделі з алюмінію та інших сплавів. Останні будуть важити трохи більше, якщо це не ультрабуки чи нетбуки, проте у них буде менше шансів тріснути при падінні чи пошкодити матрицю, випадково натиснувши на дисплей.

Важливими у ноутбуках є роз'єми, наразі навіть бюджетні моделі, крім звичайного входу USB Type-A для флешки і мишки, мають HDMI для підключення зовнішнього монітору, в деяких моделях є вхід для інтернет кабелю, а інші вже отримали сучасний USB Type-C, який у 2023 році має стати універсальним стандартом в Європі. Якщо ж у вашій школі, університеті чи на робочому місці немає Wi-Fi, обов'язково уточніть можливість підключення інтернету по кабелю, якщо він вам необхідний.

350333.jpg

Також не варто забувати і про клавіатуру: перевагою буде наявність підсвітки та, якщо ви часто працюєте з цифрами, окремого цифрового блоку. Розмір ноутбуку напряму залежить від ваших потреб: великий 17-дюймовий лептоп підійде для домашнього користування, бо носити його з собою незручно. Ноутбуки 15-16 дюймів є золотим стандартом, вони мають достатньо великий дисплей, щоб працювати з масивами даних, але достатньо компактні, щоб носити їх з собою на роботу чи навчання. 13-14 дюймів - це розмір компактних ультрабуків, зазвичай вони не лише маленькі, але й тонкі, тому не будуть обтяжувати ваш рюкзак, при цьому дозволяють зручно набирати та читати текст.

ЕКРАН

Залежно від діагоналі екрану ноутбуки поділяються на такі категорії:

  • 11-12 дюймів —  нетбуки; 
  • 13-14 дюймів — ультрабуки;
  • 15-дюймові — універсальні мультимедійні ноутбуки;
  • 17-дюймові — мобільні робочі станції.

Ігрові ноутбуки бувають від 14 до 17 дюймів. Зазвичай всі перелічені розміри мають роздільну здатність FullHD, цього достатньо, щоб уникнути артефактів на екрані.

dabf9bad9bf9715177a733687188ae03.jpg

Окрім діагоналі і роздільної здатності, важливим є ще й тип матриці. Найдешевшим варіантом є TN, але IPS має більш соковиті кольори та ширші кути огляду. Деякі виробники використовують маркетингову фразу IPS Level або IPS Style. Насправді це VA-матриця, яка миліша оку за TN, але все ж з вужчим колірним діапазоном, ніж справжня IPS.

Показники колірного охоплення sRGB та AdobeRGB є важливими для людей, які працюють у сфері візуального мистецтва: фотографи, відеографи та дизайнери, зазвичай вони обирають для себе потужні ігрові ноутбуки. Підсумовуючи скажу: якщо у вас буде вибір між TN, VA та IPS матрицею, бажано поглянути у бік останньої.

296450.jpg

Потроху набирають популярність надяскраві OLED-екрани, як в смартфонах, проте у бюджетному сегменті вони поки не представлені, зважаючи на вартість матриці такого типу.

ПРОЦЕСОР

Процесори ноутбуків діляться на три категорії. Перші — енергоощадні з індексом N або E, які охолоджуються пасивно, тобто повністю безшумно. Другі — універсальні з індексом U або G, які вже потребують вентилятора, але все ще помірно витрачають заряд батареї. Треті — високочастотні з індексом H, які використовуються у геймерських ноутах.

Безумовно, чим потужніший процесор, тим краще він справляється з завданнями. Будь-яка дитина буде стверджувати, що їй для навчання потрібен Intel Core i7, бо він добре тягне Microsoft Word, але давайте розберемося який процесор потрібен для навчання, а який для роботи і серйозніших завдань.

Отож, для веб-серфінгу, роботи з документами та перегляду фільмів вистачить навіть Pentium Silver N чи Athlon Gold U. Такого роду процесори здатні потягнути прості 2D ігри та браузерні флеш-ігри.

Для програмування, пакетної обробки фото, редагування FullHD відео, вже бажано мати Intel Core i5 U чи Ryzen 5 U. Вони підійдуть і для невибагливих ігор по типу CS:GO.

Для відеомонтажу в 4К і 3D-моделювання підійде ігровий ноутбук з процесором Core i7 H чи Ryzen 7 H. Зазвичай їх встановлюють у поєднанні з потужною відеокартою, тому такі ноутбуки потягнуть ще й сучасні Triple-A тайтли.

OG7k897fkXAYb45WppmJEzEgHQJ2ZqdO3SFE_QpXcrpSrOIKpxNkJEvKjEiYHdQHkoyHweZUSGFQq8TnGkNaOgMDHYqueeJc7cV_79vAhQUjFgAcRdm8lZzFAWTKM73TrT4aD03SRC2YgvvNjrZOk6OmQMM2R3jAPwRVYjL85Yf2fN8_0BtOXc-u0g

ПАМ’ЯТЬ

У більшості ноутбуків використовується оперативна пам'ять стандарту DDR4. Вона відповідає за швидкодію нарівні із процесором, а в деяких випадках навіть переважає його у значущості, тому на її обсяг варто звертати увагу.

З 4 ГБ оперативки зараз некомфортно, навіть у веб-браузері, потрібно мінімум вісім. Для ігор обов'язковими є 16 ГБ, а для професійної роботи не зайвими будуть і всі 32 ГБ. Також варто враховувати, що частину оперативної пам'яті забирає для своїх потреб вбудована відеокарта.

В тонких ультрабуках оперативка зазвичай розпаяна прямо на материнській платі і не піддається апгрейду. Тому при виборі ноутбуку варто уточнити чи можна замінити планку оперативки чи додати ще одну, зазвичай у 15-дюймових ноутбуках така можливість є.

340142.jpg

ПАМ’ЯТЬ

У найдешевших нетбуках використовується впаяний eMMC чип, який у випадку зносу, а флеш-пам'ять рано чи пізно точно зноситься, не вийде замінити. У більшості середньоцінових ноутбуків є один слот для швидкого твердотільного SSD накопичувача M.2, а в ігрових ноутах слотів для дисків може бути навіть два: M.2 для швидкісного SSD, SATA 3 для повільного HDD, щоб зберігати свої файли.

У виборі ноутбуку лише з одним диском SSD чи HDD - краще обрати менший об'єм пам'яті, але твердотільний SSD накопичувач, що забезпечить швидку роботу системи та всіх програм. HDD наразі вже є застарілим, працює повільніше і годиться виключно для зберігання файлів. Якщо ж вам потрібні 2 ТБ чи ще більше місця для зберігання файлів, то простіше додатково придбати зовнішній USB-диск.

ВІДЕОКАРТА

Якщо ви обираєте ноутбук виключно для навчання, то цей пункт найважливіший: зараз розповім про мобільні відеокарти, які стануть у нагоді тим, хто буде активно робити презентації в PowerPoint, бо загальновідомо, що для нього потрібна потужна відеокарта.

Інтегровані графічні прискорювачі Intel UHD та Iris Xe, завдяки технології Quick Sync, добре справляються з відеомонтажем в FullHD та переглядом 4K-фільмів, включаючи новий кодек AV1. Конкуруюча інтеграція Radeon Vega видає значно вищу частоту кадрів в іграх. Бажаною для інтегрованої графіки є двохканальна оперативна пам'ять, яка буде покращувати продуктивність.

5ppp.jpg

Бюджетні дискретні відеокарти GeForce MX ще трохи швидші в іграх, але не вміють повноцінно прискорювати відеомонтаж: технологія CUDA є, а от NVENC нема. Ігровими відеокартами є GeForce GTX та RTX, які відрізняються між собою реалістичними відображеннями Ray-Tracing та розумним апскейлінгом DLSS. Найоптимальнішою по співвідношенню ціни і потужності є GeForce RTX 3050 Ti. Конкуруючі Radeon 6000M у продажу зустрічаються рідко.

АВТОНОМНІСТЬ

Автономність ноутбука залежить від багатьох факторів: розмір дисплею, потужність процесору та задачі, якими ви будете його навантажувати. Тут присутня певна взаємозалежність: якщо процесор потужний, то він буде "їсти" більше енергії, якщо енергоефективний, він навряд буде "тягнути" важкі програми. Проте сучасні процесори побудовані за технологією Big Little: коли "камінь" має частину потужних ядер для важких завдань і частину "економних" для звичайної рутини, наприклад веб-серфінг.

Якщо ви хочете ноутбук з хорошою автономністю, то добре з цим завданням впорається ультрабук розміру 14 дюймів на Intel Pentium Gold - він може тримати до 9 годин на одному заряді, перевірено особисто із Acer Swift 1.

333930.jpg

Ігрові ноутбуки, у переважній більшості, тримають близько 4-5 годин у звичайному режимі та не більше 2 годин під час ігрових сесій. Ноутбуки на 15,6 дюйма з Intel Core i3 та інтегрованої відеокартою будуть тримати близько 6 годин в офісному режимі. Ноутбуки з екраном 17 дюймів, навіть з енергоефективним процесором нададуть вам близько 5 годин роботи від одного заряду, а потужніший процесор зменшить цей показник до 3-4 годин.

ВИСНОВКИ

  • Виключно для домашнього користування чудово підійдуть 17-дюймові ноутбуки, які нікуди не треба носити.
  • Ноутбуки розміру на 15,6 або 16 дюймів — це ідеальна золота середина, серед яких ви можете обрати, як бюджетні моделі на Pentium, так і середньобюджетні на Intel Core i3/i5, також такого розміру і більшість ігрових ноутбуків, що підійдуть для 3D моделювання, програмування та обробки відео і зображень.
  • Ультрабуки розміром 13-14 дюймів — ідеальний варіант для студентів, яким потрібно завжди мати ноут під рукою, в переважній більшості вони не потягнуть монтаж відео 4К, але базові завдання закриють на 100%, а ще й не будуть обтяжувати вас при транспортуванні.
Читайте також:
Головне за тиждень: смартфон від Coca-cola, новий фітнес-браслет від Redmi
Швидкий перехід до новин: Coca-Cola планує анонсувати фірмовий смартфон Смарт-браслет Redmi Band 2 буде представлений в Європі OnePlus 11R 5G презентують разом з OnePlus 11 та OnePlus Buds Pro 2 Екшн від Square Enix отримав низькі оцінки на агрегаторах MacBook Pro 14 з чіпом M2 отримав повіль
27/01/2023
Головне за тиждень: нові процесори Apple M2 Pro і M2 Max, характеристики неанонсованого OPPO Find X6, цифровий плеєр Walkman NW-ZX700 від Sony
Швидкий перехід до новин: Яким буде Pixel Fold згідно інсайдерських витоків Sony представила цифровий плеєр Walkman NW-ZX700 Інсайдер розкрив характеристики OPPO Find X6 Google працює над трекером для пошуку предметів Apple представила M2 Pro і M2 Max для нових MacBook Pro та Mac mini Яким
18/01/2023
Рейтинг бюджетних відеокарт для ноутбуків 2023
Для запуску популярних мультиплеєрних ігор чи сюжетних проектів кількарічної давності вистачить навіть ноутбука з інтегрованою відеокартою. А новинки щонайменше на середніх налаштуваннях графіки будуть видавати комфортну частоту кадрів навіть на недорогій ноутбучній дискретці. У цій статті ми коротк
10/01/2023
Залишити коментар
Нещодавно переглянуті
Меню
Привіт! Допомогти ?