Xiaomi Mi Watch: потрібно брати
Xiaomi позиціонує Mi Watch як годинник для спорту і варто сказати, що для тренувань у нього є все необхідне. Однак позиціонувати цей гаджет виключно як спортивний аксесуар означає обмежити його аудиторію, бо цей годинник підійде і для людей, які не займаються спортом професійно та регулярно.
ДИЗАЙН
Годинник має круглу форму і це багатьом подобається, але є свої нюанси у вигляді зручності читання повідомлень. Mi Watch важить всього 32 грами. Матеріал корпусу дуже схожий на метал, але це не метал. Виробник вказує, що годинник виконаний з поліаміду армованого скловолокном.
Ремінець має стандартне кріплення 22 мм і в кого раніше був смарт-годинник з таким кріпленням той знає наскільки зручно змінювати ремінці, а вибір надзвичайно широкий. Чорний ремінець без проблем підійде під класичний одяг.
Корпус годинника захищений по стандарту 5 АТМ. На боковій грані є дві клавіші і вони мають конкретні підписи. Верхня клавіша "Home" відповідає за активацію екрану і перехід в меню додатків. Її також можна використовувати для повернення на головний екран. Клавіша "sport" відповідає за те, щоб швидко перейти на екран з режимами тренувань.
Навігація в меню теж реалізована інтуїтивно зрозуміло. Свайпи вліво будуть перемикати віджети, які є на екрані. Свайп згори вниз відкриє меню сповіщень, а знизу вверх - меню швидких налаштувань.
ЕКРАН
В Mi Watch встановлений AMOLED екран на 1,39 дюйма з роздільною здатністю 454х454. Щільність пікселів на рівні 326 ppi. Якщо відійти від технічних характеристик, а просто розповісти про враження, то екран — це головна причина успіху цього годинника. Інтерфейс працює надзвичайно плавно, кольори насичені. В темних оформленнях циферблату годинник по-особливому енергоефективний, бо це AMOLED-матриця. Кути огляду чудові, а текст читабельний навіть на вулиці в сонячну погоду. Дає про себе знати яскравість 500 ніт.
В налаштуваннях ви можете вибрати 1 з 5-ти градацій яскравості. Є можливість також встановити автояскравість і це дуже зручно, щоб годинник в темноті не сліпив очі. Є можливість налаштовувати тайм-аут екрану від 5-ти до 20 секунд. Звісно ж це впливатиме на автономність. Не забули розробники і про Always-On Display. Можна обирати різні варіанти оформлення і всі вони стильні, а не просто, щоб були.
Можна налаштувати, щоб екран прокидався при піднятті руки і працює така фішка коректно. Також є можливість вимкнути екран накривши долонею. Загалом враження від екрану найприємніші. Близько року я користувався смарт-годинником Huawei Watch GT 2 і можу сказати, що тут екран та плавність інтерфейсу справляють набагато краще враження і при цьому коштує Mi Watch на 2 тисячі менше.
Якщо обрати циферблат з великою кількістю чорного кольору, то буде враження, що екран взагалі немає рамок. В додатку ви можете обирати серед великої кількості вочфейсів і при оновленнях додаються ще нові. Зручно, що всі вони посортовані по категоріях.
Є можливість ставити на заставку свої фото. До речі, деякі циферблати є просто красиві, а деякі містять корисну інформацію про заряд батареї, спалені калорії, серцебиття. Деякі циферблати налаштовані так, що зображення змінюється автоматично після кожного розблокування.
СМАРТ-ФУНКЦІЇ
Годинник підключається до смартфона через додаток Xiaomi Wear. В ньому ви можете налаштувати з яких додатків будете отримувати сповіщення. Звісно чим більше додатків і сповіщень тим швидше буде розряджатися годинник. У сповіщеннях коректно відображається українська мова. На екрані відображається достатньо тексту. Читати дуже зручно. Щодо дзвінків, то можливості на них відповідати з годинника немає, тому що відсутній динамік. Коли триває виклик, то ви можете його або відхилити або перевести в беззвучний з годинника. Mi Watch підтримує голосового асистента Amazon Alexa, але в наших широтах він не працює.
Є можливість керувати відтворенням: перемикати треки, збільшувати/зменшувати гучність, ставити на паузу. Безпосередньо до годинника підключити TWS-навушники не можна.
Звісно ж відсутній NFC-модуль, тому безконтактна оплата, як наприклад на одній з версій Mi Band 4 тут неможлива. З годинника можна керувати камерою смартфона. Інколи така фішка може знадобитися тим більше, що на годиннику можна встановлювати час через який смартфон зробить знімок. Mi Watch можна підключити до пристроїв на Android 5.0 та вище, а також до iOS-пристроїв з операційною системою 10.0 та вище.
СПОРТ ТА ЗДОРОВ’Я
Mi Watch не просто так позиціонується компанією Xiaomi як гаджет для спорту, бо в ньому є підтримка більше 100 різноманітних видів спорту. Щоправда тільки два: біг та ходьба можуть визначатися автоматично. Крім стандартних видів спорту тут ви можете знайти і запуск повітряного змія, кінний спорт, дартс і ще багато інших.
Годинник має датчик для вимірювання рівня кисню в крові (SpO2). З приходом пандемії виробники по-особливому загострюють увагу на тому, що дуже круто мати персонального “лікаря” на руці. Також в налаштуваннях ви можете обрати, коли пристрій буде вимірювати частоту сердечних скорочень. Годинник також може моніторити рівень стресу. Хоча до вимірів рівня стресу на смарт-годинниках я ставлюся з долею іронії.
От що для спорту реально важливо, то це GPS-модуль і він тут є. Також годинник підтримує GLONASS, GALILEO, Beidou. Mi Watch також може моніторити фази сну. Звісно у всіх вище перерахованих випадках на смартфоні буде доступна розширена статистика.
АВТОНОМНІСТЬ
Автономність — одна з ключових фішок цього годинника. Батарея має ємність 420 мАг і за словами виробника її вистачить на 16 днів користування, а якщо користуватися ощадливо, то навіть на 22 дні. Стільки навіть Mi Band 6 не живе, тому закрадається певний сумнів, але це правда. Звісно якщо “викрутити” яскравість на максимум, поставити максимальний тайм-аут дисплея, увімкнути Always-On Display та багато тренуватися з GPS, то 16 днів годинник не проживе, але навіть при активному користуванні вам його вистачить на 10-12 днів роботи і це дуже круто.
До приємних моментів можна віднести і те, що в комплекті є магнітний зарядний адаптер, який легко приєднується до Mi Watch. Загалом від 0 до 100% годинник заряджається приблизно за 45-50 хвилин.
ВИСНОВКИ
Висновки про цей годинник дуже прості. Якщо ви шукаєте смарт-годинник за розумну ціну з чудовим Amoled-екраном, завидною автономністю, приємним дизайном та великою кількістю спортивних режимів, то Mi Watch потрібно брати.
Вас приємно вразить плавна робота інтерфейсу, велика кількість циферблатів, наявність датчику SpO2 та можливість переглядати сповіщення, де коректно відображається текст. Про керування музикою та камерою в Mi Watch також не забули, а завдяки стандартному кріпленню ремінця ви можете кастомізувати годинник як вам завгодно. Годинник продається в стильній коробці і якщо купувати його для себе, то це не настільки важливо, але якщо на подарунок, то крута коробка додасть яскравості для сюрпризу.