ТОП-5 бюджетних смартфонів на 2021 рік
Якщо ви шукаєте доступний смартфон і не хочете йти на серйозні компроміси в плані потужності, якості знімків та автономності, то моделі представлені нижче цілком підходять під такі критерії. Апарати представлені в цьому ТОПі мають ціну від 4 до 6 тисяч гривень і при цьому це не пристрої з категорії “дзвонилок”, а смартфони на яких ви без проблем можете запускати переважну більшість додатків з Play Market, робити хороші знімки та грати ігри.
№5 Xiaomi Redmi 9
З одного боку фраза “Xiaomi — це топ за свої гроші” надто банальна, але насправді так і є. Версія на 3 ГБ оперативної пам’яті і 32 вбудованої коштує менше 4 тисяч гривень і при цьому апарат має NFC, USB Type-C, батарею більше, ніж на 5 тисяч і солідний екран. Якщо доплатити 500 грн., то можете взяти Redmi 9 вже з 4-ма ГБ оперативної пам’яті і 64 вбудованої. До усіх приємностей ви ще й можете вибирати колір корпусу, який вам подобається, а вибрати справді є з чого.
Детальний огляд цього смартфону можете переглянути на нашому YouTube-каналі, де ми розкажемо про його сильні та слабкі сторони.
Ключові переваги Redmi 9:
- якісний IPS-екран з роздільною здатністю FullHD+;
- процесор Mediatek Helio G80, якого вистачить для більшості завдань;
- можливість встановлювати 2 SIM-карти та карту пам’яті;
- квадро-камера з ультра-ширококутним та теле-фото модулем;
- наявність NFC-модуля;
- роз’єм для навушників 3,5 мм;
- батарея на 5020 мАг.
З таким набором характеристик і з такою ціною конкурувати з цим смартфоном майже неможливо. Однак приблизно за аналогічну вартість ви можете придбати Relme 6i, який має свої фішки.
№4 — Realme 6i
Relme 6i — альтернатива для Redmi 9, якщо ви хочете апарат з цікавим дизайном та корпусом стійким до забруднень і при цьому з потужною основною камерою, то цей апарат має вам сподобатись. Тим більше, що ви можете обрати конфігурацію пам’яті з 4-ма ГБ оперативної пам’яті і 128 ГБ вбудованої. Є підтримка карт пам’яті і не просто підтримка, а окремий слот для цього, який не доведеться ділити з другою SIM-картою.
Ключові переваги Realme 6i:
- стійка до забруднень задня панель;
- 128 ГБ вбудованої пам’яті та можливість розширювати її;
- процесор Helio G80, як і в Redmi 9;
- основна камера на 48 МП і є три додаткові включаючи ультра ширококутний модуль на 8 МП;
- наявність NFC-модуля для безконтактних оплат;
- сканер відбитків пальців;
- батарея на 5000 мАг та швидка зарядка на 18 Вт;
- роз’єм USB Type-C.
А-бренди розуміють, що ринок бюджетних смартфонів перспективний і мають що сказати і запропонувати. Наприклад, серед Samsung в бюджетному сегменті можна виокремити Galaxy M21.
№3 Samsung Galaxy M21
Зазвичай буває так, що бюджетний смартфон від іменитого бренду буде коштувати дорожче за конкурентів з аналогічними характеристиками і це називається “переплачувати за бренд”, але у випадку з Galaxy M21 так не сталося і поглянувши на його характеристики стає зрозуміло чому.
Ключові переваги Galaxy M21:
- Amoled, а не традиційна для цього сегменту IPS-матриця;
- роздільна здатність 2340х1080;
- 4 ГБ оперативної пам’яті та 64 ГБ вбудованої з можливістю розширювати;
- основна камера на 48 МП, ультра ширококутний модуль також є;
- фронтальна камера на 20 МП з можливістю знімати FullHD-відео;
- є підтримка NFC;
- сканер відбитків пальців;
- роз’єм USB Type-C;
- батарея на 6000 мАг зі швидкою зарядкою на 15W.
№2 Xiaomi Redmi Note 9s
Мабуть це вже аксіома, що всі апарати назва яких починається на Xiaomi Redmi Note приречені на успіх. Redmi Note 9s попри те, що в деяких характеристиках поступається для апаратів, які ми розглядали вище, все ж має свої фішки і основна з них це значно потужніший процесор, ніж в апаратів вище — Snapdragon 720G.
Ключові переваги Redmi Note 9s:
- потужний для свого сегменту процесор;
- велики й на 6,67 дюйма IPS-екран;
- задня і передня панель захищені склом Gorilla Glass 5-го покоління;
- особливе олеофобне покриття з обох боків корпусу;
- апарат має основну камеру, яка складається з 4-х модулів;
- сканер відбитків пальців вбудований в бокову клавішу живлення;
- роз’єм USB Type-C;
- роз’єм для навушників mini-jack;
- батарея на 5020 мАг і швидка зарядка на 18 Вт.
Єдиним нюансом цього смартфону є відсутність NFC-модуля. Якщо для вас це принципово важливо, тоді варто поглянути в сторону більш дорогого Redmi Note 9 Pro.
№1 Samsung Galaxy A31
Всі апарати згадані вище мінімально відрізняються один від одного. Тому переш місце у Galaxy A31 лиш формальне, бо загалом будь-який апарат з цього списку може на нього претендувати. Galaxy A31 тяжіє більше до середнього бюджетного сегменту. Про це говорить навіть наявність сканеру відбитків пальців не на задній чи боковій панелі, а під екраном.
Ключові переваги Samsung Galaxy A31:
- Amoled-екран зі всіма його перевагами (чорний колір, Always-On Display);
- можливість встановити 2 Sim-карти та карту пам’яті;
- процесор MediaTek MT6768;
- квадро-камера: основний модуль на 48 МП, ультра ширококутний на 8 МП, макро на 5 МП, сенсор глибини на 5 МП;
- фронтальна камера на 20 МП;
- сканер відбитків пальців під дисплеєм;
- роз’єм USB Type-C;
- NFC-модуль;
- батарея на 5000 мАг і швидка зарядка на 15 Вт.
ВИСНОВКИ
Сьогодні в бюджетному сегменті справді є з чого вибрати. До того ж при виборі вам не потрібно йти на жорсткі компроміси. Апарати, які представлені в цьому ТОПі без проблем будуть “тягнути” більшість сучасних ігор та додатків. Можуть гарантувати хороші знімки при денному освітленні, а деякі апарати і в умовах недостатнього світла. Автономність взагалі одна з ключових фішок цих смартфонів, тому на 1-2 дні активної роботи можна розраховувати. Потенційному користувачу залишається визначитися з дизайном та зробити замовлення.