Стабілізація зображення: OIS, EIS, AIS
В останні роки одним з головних критеріїв при виборі смартфона є камера, але читаючи характеристики камери не завжди зрозуміло, що означають абревіатури, які зазвичай пишуть поруч з кількістю мегапікселів. В цій статті ми максимально просто пояснимо, що таке OIS, EIS та AIS.
Варто сказати, що більшість технологій, які стосуються фотографії прийшли у смартфони зі світу професійних фотокамер, щоправда з деякими змінами через мінімум простору у корпусі смартфона. Одна з головних технологій, яка стосується фотоможливостей смартфона — це стабілізація зображення. Нижче на зображенні ви можете побачити знімок зроблений з рук без стабілізації та знімок зроблений зі стабілізацією.
Неозброєним оком видно, що правий знімок в рази якісніший, не змазаний, без шумів та "мила". Якщо технології стабілізації зображення не використовувати і при цьому знімати з рук, то результат завжди буде “не дуже”, а якщо додати сюди умови недостатнього освітлення, то про хороші знімки можна забути. Загалом в мобільних пристроях буває три види стабілізації: оптична (OIS), електронна (EIS) та з використанням штучного інтелекту (AIS).
OIS — оптична стабілізація
OIS — це абревіатура, яка розшифровується, як Optical Image Stabilization. Це технологія, де стабілізація зображення досягається механічним шляхом за допомогою спеціальних датчиків та моторів. Коли смартфон в руках ця система виявляє найдрібніші рухи та компенсує їх переміщенням об’єктива. Цей вид стабілізації, як показує практика, є найбільш ефективний, але в той же час найбільш дороговартісний, тому оптичною стабілізацією зазвичай можуть похвалитися флагманські апарати або з вищого бюджетного сегменту. Нижче є декілька прикладів апаратів, де використовується OIS.
EIS — електронна стабілізація
EIS — Electronic Image Stabilization. Ця технологія зустрічається в смартфонах частіше, бо реалізується на програмному рівні, а не на хардверному. Суть цієї технології зводиться до того, що використовується зображення по краях, щоб компенсувати рухи камери. Якщо пояснювати достатньо грубо, то зображення по краях “кропається” і використовується центральна частина відзнятого, де зображення більш статичне. Нижче є ілюстрація, яка дає розуміння, як працює EIS.
Нижче є декілька моделей смартфонів у яких використовується система електронної стабілізації зображення, яку ще часто називають програмною стабілізацією. До речі, часто виробники смартфонів використовують різні види стабілізації в парі, щоб досягти ще кращого ефекту.
AIS — стабілізація з використанням штучного інтелекту
AIS - Artificial Intelligence Image Stabilization. У великій мірі цей тип стабілізації теж можна відносити до EIS, але він по-особливому ефективний, коли справа йде про фотографії з тривалою витримкою та зйомку при недостатньому освітленні. Завдяки цим технологіям забезпечується висока деталізація та різкість зображень.
ВИСНОВКИ
Тепер обираючи смартфон та читаючи характеристики камери ви будете розуміти, який вид стабілізації є в конкретному апараті. Кращим варіантом є оптична стабілізація, електронна стабілізація теж суттєво поліпшує зображення, як і AIS, але найкращим варіантом є комплексне застосування двох чи трьох видів оптичної та електронної стабілізації.