Samsung Galaxy A10: огляд "наймолодшого" представника А-серії
На нашому YouTube-каналі вже вийшло багато оглядів по А-серії від Samsung. У нас вже були А20, А30, А40, А50 і зовсім скоро з’явиться А70, але сьогодні ми познайомимось з "наймолодшим" представником цієї серії - Samsung Galaxy A10. Готуючись до огляду цього смартфону прочитав фразу суть якої полягала в тому, що за аналогічну вартість, як у А10 можна підібрати більш технічно просунуті моделі, але якщо покупець побачить його на вітрині з увімкненим екраном, то навряд чи обере конкурента.
Цей смартфон був представлений трохи пізніше, ніж Galaxy A30 та А50, тому і приїхав до нас після них. Ми провели зі смартфоном достатньо часу, щоб представити для вас стислі висновки.
КОМПЛЕКТ: без сюрпризів
- смартфон;
- блок зарядки 1А;
- кабель USB-A на micro-USB;
- скрепочка для SIM-карти;
- документація.
Ми нічого особливо не очікували від комплекту А10, але насправді, то вже так звикли до Xiaomi, що вже хотілося б комплектний чохол в подарунок, щоб не "назбирати" на глянцевій панелі подряпини та механічні пошкодження в перші дні користування.
ДИЗАЙН: пластиковий, але не “дешевий”
Передусім скажу, що зовнішній вигляд взагалі не видає в смартфоні бюджетника. Тонкий корпус, всі краї заокруглені, виріз капелька. Він дуже схожий на своїх дорожчих колег. Корпус пластиковий. Апарат має три варіанти кольору: червоний, синій і чорний. Найцікавіший червоний, бо з чорними і синіми маємо справу найчастіше. У нас як бачите чорний.
Розташування елементів управління:
- клавіші регулювання гучності та клавіша живлення знаходяться на правому торці;
- на лівому торці розташувався лоток для SIM-карти;
- на нижньому торці є роз’єм mini-jack;
- також там розташувався роз’єм для зарядки micro-USB та розмовний мікрофон;
- на задній панелі є одна камера, спалах, логотип Samsung і отвір для динаміка.
Важить смартфон 168 грамів та відчувається дуже легким.
ЕКРАН: майже Retina
В Galaxy A10 встановлений IPS-екран, його діагональ складає 6,2 дюйма. Розширення HD+ (720x1520 пікселів). Щільність пікселів на рівні 271 на дюйм. Для такого екрану - це не високий показник. Стів Джобс колись сказав, що Retina-екран - це все те, що має щільність пікселів вище, ніж 300 на дюйм. Тут не вище, як 300, тому це Retina-подібний екран. Співвідношення сторін 19:9.
Рамки навколо дисплею мінімальні, лише знизу підборіддя більш масивне. Туди можна було б помістити навігаційні клавіші, але компанія вирішила їх винести на екран. Ніде не вказано яким склом захищений екран, тому краще відразу наклеїти захисне скло.
В налаштуваннях екрану ви можете знайти такі пункти:
- увімкнення автояскравості;
- увімкнення нічного режиму, тема стає темною і крім того, що це стильно, то ще й зменшує навантаження на очі;
- перехід на жестове управління, до речі в оболонці ONE UI воно добре реалізоване;
- увімкнення чутливості - це пункт меню, який варто вмикати, якщо у вас на екрані є наклеєна плівка чи скло.
Як і на пристроях Xiaomi тут є вбудований магазин заставок та тем оформлення.
ПРОДУКТИВНІСТЬ: PUBG на мінімалках
За продуктивність в смартфоні відповідає 8-ядерний процесор власного виробництва - Exynos 7885. Два ядра працюють на частоті 1,6 ГГц, а шість на частоті 1,35 ГГц. Графічний процесор Mali-G71. Апарат має в розпорядженні 2 ГБ оперативної пам’яті і враховуючи, що це Android, то, мабуть, цього буде малувато, але миритися можна. Вбудованої пам’яті 32 ГБ. Насьогодні цього недостатньо, але є можливість розширення пам’яті до 512 ГБ, а цього об’єму має вистачити навіть найбільш вимогливим користувачам.
Інтерфейс не тормозить. В AnTuTu він набрав 89163 балів. Це не топовий показник, потужності йому бракує, але цілком нормально для бюджетника. В PUBG налаштування графіки встановилися на середні, але на них він суттєво підгальмовував, а на мінімальних налаштуваннях грати можна. Asphalt 9 тягне без проблем.
КАМЕРА: одна фронтальна, одна основна
Galaxy A10 має дві камери, одна з них фронтальна, а інша основна. Основна камера має розширення 13 МП з діафрагмою f/1.9, біля неї розташований спалах. Цікаво чи хтось фотографує зі спалахом чи всі використовують його виключно, як ліхтарик. Камера може знімати відео 30 кадрів за секунду в FullHD-якості. Оптичної стабілізації не має. Навіть якщо йти по рівній дорозі і знімати з рук, то зображення буде дуже трястися, тому знімати відео на А10 краще в статичному положенні.
В додатку камери мінімум налаштувань. У меню камери є чотири вкладки: панорама, про-режим, фотографія і відео. В налаштуваннях можна увімкнути HDR та вибрати розширення відео для основної та фронтальної камери. Фронтальна камера має розширення 5 МП з діафрагмою f/2.0. Нижче є приклади фотографій зроблених на Galaxy A10.
АВТОНОМНІСТЬ: довго заряджається
Смартфон має батарею на 3400 мАг. В комплекті є зарядка на 1А. Швидку зарядку смартфон не підтримує - це печально і зараз дізнаєтесь чому.
- За 30 хв. A10 зарядився на 17%;
- За 60 хв. A10 зарядився на 35%;
- За 90 хв. A10 зарядився на 52%;
- За 120 хв. A10 зарядився на 68%;
- За 150 хв. A10 зарядився на 84%;
- За 179 хв. A10 зарядився на 100%.
Отож, щоб зарядити цей смартфон до 100% комплектним блочком вам потрібно буде приблизно три години. На ніч, якщо ставити, то це нормально, але яле якщо потрібно буде екстрено підзарядитися, то, на жаль, ви "докинете" лише декілька відсотків. У тесті GeekBench смартфон за три години при повній завантаженості та на повній яскравості розрядився зі 100% до 41% - це хороший показник.
ЗАХИСТ: не вистачає сканера відбитків
У смартфоні немає сканера розпізнавання пальця. Невже сканер розпізнавання пальця так дорого коштує, що його вирішили не ставити в цей смартфон? на це питання у мене відповіді немає, але я чітко знаю те, що fingerprint-сканер - це швидше, ніж пароль, графічний ключ, пін-код і це точно безпечніше, ніж розпізнавання по обличчю. До речі, розблокування по обличчю тут є. Швидкість посередня, а в темноті працює некоректно. Як додатковий варіант для розблокування годиться, як основний ні. Є корисна функція під назвою Smart Lock — пристрій не заблоковується, коли перебуває в певній локації або поруч з довіреними пристроями.
КОМУНІКАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ
- Wi-FI: смартфон підтримує усі стандарти, крім "ac";
- Bluetooth: версія 5.0;
- Інфрачервоний порт: немає;
- NFC: немає;
- FM-радіо: є;
- SIM-карта та карта пам'яті: 2 SIM-карти, 1 слот для micro-USB;
- Безпровідна та швидка зарядка: не підтримується.
Переваги Samsung Galaxy A10
- великий 6,2-дюймовий екран;
- батарея на 3400 мАг;.
- підтримка карт пам’яті до 512 ГБ;
- легкий корпус;
- Android 9 з коробки та оболонка ONE UI;
- ціна.
Недоліки Samsung Galaxy A10
- відсутність сканеру відбитків пальців;
- слабка зарядка в комплекті;
- малий об’єм оперативної пам’яті.
Якщо б ці три недоліки поправити, то це дуже гідний смартфон за свої гроші. Він цілком задовольнить потреби невимогливого користувача. Цікаво, якщо Samsung став таким активним у бюджетному сегменті, що ж тоді вже чекати від Xiaomi в найближчі місяці літа.
Читайте також: