Революційні процесори Intel 11: максимум можливостей для важливих задач

Назад

Intel Corporation — найбільша у світі та одна з найкращих компаній-виробників процесорів для ПК. Заснована у 1968 році та стала широковідомою у 80-ті як розробник x86-серії процесорів для персональних комп'ютерів IBM.

Intel-Corporation--e1611304236671.jpg

Rocket Lake — це кодова назва процесорів одинадцятого покоління Intel Core, що з'явились у продажі 30 березня 2021 року. Вони відкривають нові можливості для користувачів, адже надають максимальну продуктивність, володіють інтегрованою графікою Intel Iris Xe та технологією Intel Wi-Fi 6, яка має втричі більшу швидкість для можливостей бездротового підключення. Завдяки різноманітності моделей процесорів, які оптимізовані для ігор різних рівнів (навіть для ігор-блокбастерів), створення контенту, бізнес-проектів або домашнього використання, можна вибрати той, що надасть максимальні можливості для конкретних задач.

Intel-11th-Gen-desktop-Rocket-Lake-S-1_large (1).jpg

Нова архітектура процесорних ядер Cypress Cove приблизно на 10 відсотків швидша за попереднє 10-покоління процесорів. Молодші процесори, такі як Core i3, Pentium та Celeron лишаться на старій архітектурі, тому будуть і далі належати до 10-покоління, проте згодом вийдуть нові моделі Comet Lake Refresh з трохи вищою частотою.

Пам’ять 

Процесори мають два режими роботи оперативної пам'яті — Gear 1 та Gear 2, тобто синхронний (1:1) та асинхронний режим (1:2) — співвідношення частоти процесорної шини та пам'яті. Асинхрон дозволяє легше розганяти оперативку, хоча й приріст швидкодії від розгону у випадку асинхрона буде меншим. Тип оперативної пам'яті, як і раніше DDR4. На материнках B510 частота пам'яті обмежена 2666 МГц, тоді як на B560 і вище може досягати 4000+ МГц. Перехід на DDR5 відбудеться приблизно через рік з виходом процесорів 12-покоління Alder Lake та новим сокетом LGA 1700, хоча збережеться сумісність і з DDR4, бо процесори матимуть контролери пам'яті обох типів.

460-big-msi-meg-z590-ace.jpg

Графіка

Архітектура процесорів Intel Core 11-го покоління (кодова назва — Xe) забезпечує кращі можливості для геймерів, такі як відео 4K HDR та ігри з роздільною здатністю 1080p. А завдяки наявності до 20 ліній PCIe 4.0 підтримуються новітні дискретні графічні процесори, навіть по дві одразу в зв'язці NVLink. 

Оновлена графіка принесла апаратне прискорення нового відеоформату AV1. Вона стала на 30 відсотків швидшою, у порівнянні з попереднім поколінням, але із-за невеликої кількості графічних мікроядер суттєво слабша за ноутбучні процесори 11-го покоління Tiger Lake. Процесори Intel з літерою F не мають вбудованої відеокарти, а з літерою K не мають кулера в комплекті.

ps1615996397.jpg

Сумісність 

Процесори Intel Core 11-го покоління сумісні як з новими материнськими платами 500-серії (H510, B560, H570, Z590), що працюють одразу без оновлення BIOS, так і зі старішими материнками на старших чипсетах H470 та Z490, які все ж потребують оновлення BIOS. Молодші старі чипсети H410 та B460, незважаючи на однаковий сокет LGA 1200, не сумісні з Intel Core 11-го покоління. На материнських платах з чипсетом B560 з процесорами Intel 10-го покоління працює лише один слот для SSD M.2. Якщо ж слотів два, то працює лише верхній слот, а з процесором 11-го покоління працюють обидва слоти.

Висновок: 

Процесори Intel Core 11-го покоління відкрили нові можливості для мобільних та настільних персональних комп'ютерів. Оновлена архітектура процесорних ядер та графіки, збільшена продуктивність, найкращі варіанти для дротового чи інтернет-підключення забезпечують максимум можливостей для реалізації будь-яких проектів. Intel Core 11-го покоління вже в наявності у КТС:) 


 

Особистий кабінет
Привіт! Допомогти ?